1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повремени контакти со бившиот...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blackdeath, 15 мај 2011.

  1. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    ^ Aбе ај можам да ги сфатам машките до некаде. Машко како машко има потреби да ебе се живо и диво, му се укажала прилика тоа да го направи без обврски. Ова со тебе му дошло како рамен кец на десетка...
    Ама не можам да ги сфатам жените кои летаат сети во занес, а знаат дека немаат шанси и се втора виолина! :!:

    Ти девојко не го сакаш доволно дечко ти!.. Да го сакаше немаше да мечтаеш за друг. Очигледно дека не ви е се така бајно како што опиша во постот.
    Бидејќи вистинската љубов не признава повремени лудила и точка! Никој не може да ме убеди во спротивното.
    А впрочем, просто е како грав..Штом еднаш го најдеш вистинскиот со него си до крај. Без двоумења, сигурна дека си го направила вистинскиот избор. Ти си лабилна и немаш цврст став.
    Но, не си единствена. Јас можам да ти набројам преку 30 млади жени/девојки само во моето окружување, кои се дрзнуваат да наречат некого ''љубов на мојот живот'', а при првата прилика, (како тебе), подлегнувајќи на искушениато да изневерат.
    Тоа се жени кои првенствено немаат цврст карактер, бре! :^) И не умеат да сакаат едноставно! Потполно истово важи и за двата пола сешто пишав погоре, не правам апсолутно никаква разлика тука.
    Али, како и да го вртиме тркалото, вие љубов не знаете што е.
    Љубов било она во времето на вашите баби и дедовци. Љубов е кога ќе ти почине саканиот а ти не ќе знаеш како да продолжиш со својот живот без него. Ќе продолжиш да, ама со распарано срце и нема да трчаш утехата да ја бараш во првиот на кој ќе наидеш или по сајтови за запознавање.
    Само затоа што има добар секс со тебе, убаво те бакнува, те нарекува со мили зборови, тоа не е љубов туку страст, занес! (Ова по не знам кој пат го пишувам во секој совет)... Краткотраен и минлив како летен дождец.
    Зборот ''те сакам'' го изгуби своето значење, а се почесто се употребува без притоа да се мисли.
    Овој тежок збор и јас искрено избегнувам да го користам, и не сум го употребила ниту еднаш на партнер, знаејќи ја неговата вредност и познавајќи се себе си колку сум неспособна да се заљубам во некого искрено. Ама барем си признавам.
    Таквите како тебе кои се лажат себе и другите околу нив, а изневеруваат па потоа си трескаат глава од ѕид, уствари појма немаат што навистина сакаат во животот. |(
    Па ти посакуваш верен човек, побогу! :fubar: Макар и привремено... Нема тука изговори, желби за враќање на минатото или исполнување на рани кои зараснале. Сето ова само поради исфурстрираност и бес? Многу добар изговор, да да... :emo:
    Просто со умот размислуваш, блокада правиш на емоциите, то пеперугите у стомак застрлуваш со пиштол на вода, па да видиме после дали ќе Љети! ;)

    Сепак, извини што бев вака груба. Но, ова е сепак форум, па чувствувам слобода да си ги изразам мислите без напрегнатост, или лицемерие.
    Ете така, јас искрено ти кажав што мислам, па ти сега лути ми се ако сакаш - твое си е.
     
    На Safira26, tessie, disney.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. disney.girl

    disney.girl Нов член

    Се зачлени на:
    10 август 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Не се лутам на ниедно мислење. Го напишав ова зашто ме интересира размислувањето на другите и секако совети. Не очекувам никакво тапшање по рамо и муабет од стилот оди плесни се со него. Така да слободно отворено изразете се. Кога сама можам да се сметам за глупача, не можам да очекувам некој да ме велича ;)
    Инаку јас добро знам дека он нема да ја остави неговата, ниту ми рекол ниту пак сакам такво нешто.
    Од него имам чисто покана за секс, со намера да станеме секс другарчиња.
     
  3. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Комотно тури му
    курот. ;)
     
  4. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Женски, ми треба помош. Поточно не мене, туку на многу блиска личност. Ако се регистрира овде може и ќе се препознае, но како и да е, критична е ситуацијава. Другарка ми е во врска во врска веќе две и пол години, вели дека го сака многу својот дечко и дека не би можела животот да си го замисли без него, но не може да го заборави ни бившиот. Добро, не може да се рече дека и е бивши затоа што со него се гледаше без обврски, но верувајте, сведок сум самата колку само се сакаа. Таа во еден период му беше лута за буквално ситница и тогаш ја почна врската со сегашниот дечко, за која, од страна гледано, сите зборуваат наоколу дека е како бајка. :?: Ама јас и таа знаеме дека воопшто не е така. Го сака уште премногу, да го наречеме бившиот, стапуваат во контакт одвреме навреме, случајно ми откри дека пред месец време се има видено со него на кратко за 10 минути, вели го прегрнав само и му реков да оди, бидејќи требало тој да се види со неговата сегашна девојка со која бил во врска повеќе од година, незнам точно. Сега, виде слика на фејсбук на неговиот профил, онака во стравствена поза со девојка му додека биле на одмор (инаку не и е пријател бившиот на фејсбук) и мислам дека ќе се разболи. Излегува, но воопшто не се смее бре луѓе, дечко и прави напори да ја насмее, не знае што и е, само јас знам и неможам ваква да ја гледам. Еве денес ми покажа дека лицето и е осипано си гнојаници, инаку таа има бебешко нежно лиценце. Многу сум тажна, незнам како да и помогнам, премногу се соживувам во нејзината болка. Пред еден час зборувавме на телефон и ми вели МАЧЕ, НЕМОЖАМ, МИСЛАМ ДЕКА ЌЕ СЕ СРУШАМ НЕКАДЕ.
    Бившиот за кој зборував погоре и има речено дека многу ја сака и ако реши да прекине со сегашната врска тој е тука за неа, дека е подготвен на се да е со неа. Јас имам прочитано порака која и ја пишал после видувањето пред еден месец, дека не отишол кај девојка му после средбата со неа, неможел да ја допре со рацете со кои ја прегрнал неа. Мислам дека се сакаат луѓе, ама како да и помогнам, вели дека го сака сегашниот дечко, дека ако нему му раскине нема да може да биде среќна со никој.
    И, ајде разбери ја. Ќе се разболи, страв ми е. ;( ;( ;( :( :(
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Аууу, тука станува збор за една врло деликатна ситуација!
    Искрено јас вака да имам двајца пастуви на располагање, и да имам прилика да бирам, би ја гушнала перницата и би ги стопила пердувите од плачење.
    Од што ќе се разболи бре, жити се!? |( Од тоа што седи на две вжештени столици, па од што и е
    г'зот
    у пламен, не може да одлучи на која попрвин да го олади? :^)
    Без врска.
    Единствениот проблем, е што она не може да се одлучи кого сака уствари. И да, кога ќе одлучи, (вич ис вери симпл тинг ту ду)...Или евентуално ако се препознае, нека пише шо напраила да не ја мислиме. ;)
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ко шо вика кума ми: идеални дечковци ми беа оние што ги имав кога бев мала и кои не знаеја дека ми се дечковци, никогаш не ме разочарале. :rofl: Oва со идеализирањето го погоди во срж секоја чест :bow: . И јас имав една симпатија сто години за кого знам дека од старт да ми беше дечко, немаше да ми постои ни у главата ни у срцето толку долго. Добро ова е врска, малку подруго е, но како што викаш ти поневина форма.

    Инаку Disney, познавајќи ситуации за некои мачо типови и нивната психологија и его, можам да ти кажам дека големи се шансите типов да сака да се одмазди за раскинувањето. Баеги постар бил од тебе, не можеш да очекуваш да ја проголтал причината за раскинувањето што си му ја сервирала користејќи обратна психологија. Ти тогаш си била дете, а тој оформена личност. Лесно провалил некои работи и големи се шансите да ти се свети, па можеби утре истото и да го искористи против твојата сегашна врска. Така што, внимавај си.

    И не, тој не е добар и внимателен тип. Според кажаното, има постапувано доста подло на моменти. Се посреќила вереницата...
     
    На disney.girl, Nausicaa, Valerin и 1 друга личност им се допаѓа ова.