1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

  1. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    На CrazyGirl15, daylight, KateKane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    ete kaj nas nema 5G no virus ima ?
    i zamisli toa 5G stvara virus po tvoe :) mislam nema smisla da komentiram poveke
    dali e stetno 5G neznam, moze e stetno, no deka virusot e zaradi toa nema sansi
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Вирусот нема врска со 5Г . Да , 5Г е штетна многу , ама не е поврзана со вирусот . Ако е за тоа , и 4 Г и 3Г се штетни . Дај да се вратиме на Нокиа 3310 и нема да не боли глава .

    П . С . Постои теорија дека музиката е поставена на погрешна фреквенција , односно денес музиката е поставена на 440Mhz , додека пак правилно е на 432Mhz . Оваа фреквенција е наречена " Божја Нота " , и наводно таа помага во намалување на чувството на анксиозност на пример . Ама колку е се тоа научно поткрепено , не знам . Ова е само теорија .
     
    Последна измена: 24 мај 2020
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Мене темава, односно самата споредба на овие два поими ми е чиста глупост. Не е целта само да се направи тема во која не се објаснети поимите како прво, а друго - нема релевантни извори само некои твои теории на заговор.
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Така е. Ама за жал многумина рипнаа со постови стоп 5г и сл. на социјалните мрежи. Тоа е всушност најтрагичното, се шири паника и непроверени информации, а луѓето кои немаат доволно познавање веднаш ги прифаќаат за вистинити и продолжуваат да ги шират.
     
    На smile:), CrazyGirl15 и flawless_ им се допаѓа ова.
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Мислам дека дури и група на Фејсбук направија " Стоп 5Г " :?: . На ваквите луѓе би им препорачала да си го извадат Нокиа 3310 од нафталин и да не остават нас другите што не веруваме , да си умреме од 5Г :rofl: .
     
    На smile:) и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  7. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    Се согласувам со твојот претходен пост, дека 5Г нема врска со корона. И дека можеби е штетно. Зошто тогаш групата Стоп5Г би била спорна? Немам поим што глупости се пишува таму, ама дали вие знаете што е 5Г, за што ви треба во животот и дали би влегле во ризик да имате имплементирана технологија, со нетестирани ефекти на здравјето на луѓето и природата?
    Има посебна тема за 5Г иначе, https://forum.femina.mk/threads/5g-мрежа.31451/#post-4885036
     
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Знам, читав и во темата . Меѓутоа , јас коментирам на оваа тема , бидејќи моето мислење конкретно се однесуваше на теоријата за поврзаноста на 5Г со Ковид-19 .

    Во групата на Фејсбук , инаку , се пишуваат толку бесмислени работи , како на пример дека полицискиот час е поради тоа што се поставуваат антени за 5Г , демек да не се бунеле луѓето додека се поставуваат истите , да поставувале на раат . Дека има помор на птици ( не се сеќавам во кој град точно беше , во Мк ) поради 5Г , која патем , сеуште не е пуштена во употреба .

    П . С . Да , 5Г е штетна , не можеби , туку е штетна за човекот пред се , па и за сите други жители на земјата ( птици , инсекти итн . ) , но луѓето претераа со разните теории .
     
    На smile:), Biljarkata и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  9. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    За бесмислени работи ми кажаа вчера во другата тема, и пак заборавив, нешто против педофилија било:o... и јас што можеби сум против, не знам какви све бенефити од неа имало|(...
    Ама, за да бидам против или за, потребни се информации, не конспирации... Иако, по нивното досегашно делување, не би ме изненадило ништо, впрочем дрвореди по ноќе во Скопје сечеа и темели на згради/споменици ставаа, за да не се буни народ. Така што, полициски час за 5г да поставуваат и не е така бесмислено.
    Пишете ако ги видите бандерите, би требало на секои 300 метри да има една.
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Во Тетово уште не сум видела такви антени , ако видам обавезно ќе споделам ( иако некои луѓе велат дека веќе има поставено 5Г антени ) . Е за тоа со педофилијата не знам , од тебе дознавам :D . Секако , не можам ниту јас да бидам за или против , кога нема доволно информации за нивната штетност и нивните привилегии . Освен што ќе биде побрз интернетот , не гледам друга корист од 5Г .
     
  11. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.897
    Ќе биде побрз за машините, за вас/нас енд-јузери, незначителна разлика. Имаше некое видео во другата тема, пак ќе треба да го гледам, сум го заборавила.
    Може од невидливите антени ставаат, сигурно и такви има:wasntme:
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.