1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повторно заедно?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sophy14, 18 август 2010.

 1. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  KRUGOT SE VRTI .minatoto leto se zapoznav so eden tip mi vikase da se muvame edno drugo ovo ono , ne znam dali me sakase i se razdelivme nisto ne napraviv so nego.posle pocna nes da siri protiv mene muabeti niz grad,zboruval deka si go ladel so mene .posle toa ja sakav so nego da se muvam da bideme zaedno on ne sakase.i povtrono eve gi muabetite ispadnati.se nervirav mnogu. koga ke me videse sekogas me povreduvase ne mozev da se vozdrzam a da ne zaplachamno sepak go istrpuvav toa.evee. dojde i voa leto skoro i pomina.slushnav od moja drugarka tipot sakal da se muva so mene i veruvaj mi vo golema dilema sum.ne znam od koga ke se razdelime dali pak ke siri muabeti niz grad ,ne znam ni dali si go ladi so mene ne znam nisto. gi prasuvam drugarkive a tie voopshto ne zainteresirani i mnogu mi e teskO ne znam sto da pravam .jas nego go sakam ,no mi e strav da ne me povredi,kako ke go nadminam seto toa.a od druga strana moze saka da bide so mene oti e ljubomoren zatoa sto prvpat sum malku podolgo so covek koj ne go sakam.ve molam pomognete.moze malku komplicirano go napisav ova no obidete se da me razberete i dajte mi nekoj sovet .vi blagodaram
   
 2. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Па ти си знаеш најубаво, ама кога јас би била на твое место штом тој не ме почитувал едноставно не ме заслужува и не му давам шанса. Сепак ти си знаеш најдобро ама мој совет е дека можеш да си најдеш некој што стварно ке те заслужува и нема да зборува глупости за тебе.. :) позз
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Не се мувал со тебе,а ширел муабети дека си го лади со тебе...Не ми се верува дека можиш воопшто да веруваш на ваков тип,па уште да сакаш да продолжиш со него.Сигурно нема добри намери штом еднаш те одбил,а ти вадел и муабети.
  Дечко ми е во право кога вика дека никогаш не е убаво да се збори лошо за некој девојка со која си бил...Којзнае што ќе се случи понатаму,може сопруга ќе му стане па после каков ќе биде пред народот на кој му зборел?!Не би ти препорачала да идеш со овој тип.
  Сепак,ти најубаво си ги знаеш чувствата.Како ќе одлучиш така.Поздрав.
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сместа откачи го и почни ти муабети такви за него .. Ништо не сакав со него јас , само си ја ладев .. тепав време . Не дозволувај некој што не е вреден да те гази .Кога ќе помислиш дека го сакаш што не ми се верува , помисли на неговите лоши дела , ќе видиш дали ќе го сакаш и понатаму . Само строго со такви као него .
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Какви глупости зборел за тебе и ти размислуваш дали да се смуваш со него? Па ти ништо не си правела со него и он зборел, а не па сега кога ќе се смувате, којзнае уште што ќе збори за тебе. Отпиши го од твојот живот и не ни помислувај да започнеш некаква врска со него.
   
 6. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  fala devojki
   
 7. mona6114

  mona6114 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  i jas bev vo slicna situacija kako tvojata..so bivsiot raskinav i se smiriv 6 pati vo rok od 3 godini.i sekojpat otkako ke raskinevme toj sirese muabeti za mene,nepristojni i jas toa mnogu esko go podnasav....placev mnogu i so tek na vreme mislev deka go preblev i togas toj pak ke se vratese kaj mene ke mi se izvinese i jas pak ke padnev na nego i povtorno se slucuvase istoto se dodeka ne go zapoznav segasniot moj decko i so nego sfativ kolku e ubava ljubovta/....sovet:otkacete gi takvite maski,tie neznaat da sakat..pozz