1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полипи на матката

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од SunnyGirl2, 1 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Ѕвездички

    Ѕвездички Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.896
    Пол:
    Женски
    Јас не сум пробала со билки, ама со хистероскппија го отстранив полипот во матката. Ич да не се плашиш од хируршки зафат, не е страшно, нив тоа им е рутинска операција. Во врска со крварењата мене ми рекоа дека се бидејќи телото сака да го отфрли полипот, и се грчи матката и затоа има крварење. Од кога го извадив ниту имам такви крварења, ниту ме боли стомак пред добивање. Ме боли само глава пред добивање. Мој совет е да го отстранш хируршки со хистероскопија, јас супер поминав ...Што те интересира друго прашај
     
    На Mandalaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Јас имав полип и редовно на овулација кафеаво, ми рекоа дека не морам да вадам, но да одам на контроли на 6-7месеци. На лето сум на контрола, но веќе 3 месеци немам повеќе кафеаво на овулација, се врати во нормала. Се надевам се тргнал сам од себе :)
     
  3. Mandalaa

    Mandalaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Zvezdicki ti blagodaram za brziot odgovor, nekako mi dava sila :) Kade otide na histeroskopija i kolku te kostase? Dali pravat vo drzavna nekoi iskustva i doktori koi bi gi preporacale?
     
  4. Ѕвездички

    Ѕвездички Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.896
    Пол:
    Женски
    Јас правев во систина, кај Митко Ивановски, и супер поминав. Цената не се сеќавам 30000 или 40000 беше. 2015 година правев. Можеш да се јавиш во систина на тел, кажуваат цени.
    Стварно не е страшно, каде и да се одлучиш, таа е постапката.
     
    На Mandalaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BOJANA992

    BOJANA992 Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво ми открија полип на матката 5мм значи немав никакви симптоми случајно го открив др. ми даде Примолут Нор со цел да го исфрлам со менструацијата сега треба да одам на контрола ако не треба да одам на хируршки зафат а многу ми е страв да не ми остави некој последици од типот да неможам да забременам незнам дали да чекам да го снема или да одам на операција др вика дека можи да малигнизира неможи да се чека ве молам за совет и кој има искуство нека сподели
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.