1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од cvetce5210, 30 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. cvetce5210

  cvetce5210 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво!Нова сум на форумов и сакам да ве прашам нешто што премногу ме мачи!Одсекогаш сум имала проблеми со менструацијата и никогаш не сум добивала редовно!До сега не сум имала односи,но во последно време многу ми пораснаа градите и ги имам сите симптоми како да сум бремена,што не е возможно..Дали е можно истите симптоми да важат и за ПМС или за некое хормонално пореметување. Се работи за овие симптоми
  http://www.femina.mk/%D1%81%D0%B5%D0%BC ... 1%81%D1%82
   
 2. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Kako moze da si bremena koga kazuvas deka ne si imala odnosi? jas bi ti preboracala da ides na ginekoloski preged !
   
 3. ikica86

  ikica86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  56
  Брамена не можеш да бидеш ако си немала односи до сега, а тие симптоми може да ти се од пмс или па хормонално, не се срами отиди си на гинеколог и кажи си, позз
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.