1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После долга врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од badgirl12, 7 јули 2010.

 1. badgirl12

  badgirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  15
  Со дечкоми (бившиот) одевме 2 години во врска.
  После раскинавме заради една глупава караница. Па после пак се смиривме . па пак се разделивме ;( .
  После тоа он и побара мување на мојата братучетка знаејки дека јас го сакам :@ ..
  А она уште ми се фали со тоа и ме прашува што да му каже еј мислм невидена работа а знае дека уште го сака и не можам да го заборавам .. и она му рекла на него као нешто ке размислам па ке ти кажам и после она му кажа да па се муваа .. али ај тоа помина :( :) .. И се детево ме моли да се смириме и пак да бидеме заедно јас навистина не знам што да правам ..
  Девојки ве молам за помош
   
 2. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  јас би те советувала да не се смируваш. Па чекај он си го направил меракот со братучедка ти и на некој начин те исмеал и сега те моли да се смирите... па што си ти, на закачалка и кога ќе сака ќе те облече? епа не му го давај тоа задоволство... знам дека не е лесно да му кажеш не али животот продолжува понатака и докажи му дека си силна и дека си поминала преку неговите испади и дека нејќеш да му се вратиш. Минатото си е минато и треба да си остане таму, треба да и се посветиш на иднината :*
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Како тоа и побарал мување? Па не е тоа дај ми две лажички кафе, ми треба а немам.
  Ако јас сум на твое место, не би попуштила. Сте се искарале, а после и фрлил мерак на братучетка ти, па сега сака да се смирите? Не! Не иде тоа така. Ако имаш свое „јас“ нема да попуштиш. Сфаќам дека го сакаш, ама зар сакаш да бидеш со човек кој по секоја ваша караница ќе трча кај друга? Таков не ти треба.
   
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Немој да се смириш со него.
   
 5. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  И мој совет ти е да не се смириш. Па неможе он да се игра со вас... а и братучедка ти, како можела? Остави ги и двајцата. Продолжи со својот живот, има и подобри прилики.
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Не. Како смирување откако бил заедно и со братучетка ти? Па таа има воопшо памет?
  За него веќе ми е јасно дека нема.

  Не се смирувај, леле девојче од срце ти кажувам - не се врзувај со таков па уште и од 15 години си со него. Имаш само 17 , живеј малку, уживај си во животот и слободата, зашто еден ден ќе се каеш за пропуштената младост и време.
   
 7. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Да му ги мавниш клоците. Откако бил и со братучеда ти, јас и нејзе би ја отпишала од живите. А сепак што ќе се навраќаш кога и од напред сигурно знаеш дека пак на крајот ќе се скарате.
   
 8. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Не не .. Дефинитивно не .. немој да си помислила пак да му се вратиш.
  Сврти си нова страница од животот и заборавиго него а братучеткати на нејзе треба да и биде срам.
  Сепак ти си млада и можеш да најдеш многу подобри од него. Сепак он не е единствен на светот :) :*
   
 9. badgirl12

  badgirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  15
  Нема да му простам и нема да му се смирам .. иако го сакам . :( ... ако сега се смирам со него ке ми биде потешко следниот пат ..а и неможе он да ме врти како сака ... Девојки фала ви многу :*
   
  На ma4e-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Донесе паметна одлука барем по мие мислење ... ништо и за се што ти треба ние сме тука мислм ако можеме некако да помогнеме да ти дадеме по некое советче хихих поздравче :*
   
 11. badgirl12

  badgirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  15
  Донесов добра одлука но без вашите совети незнам што ке правев... Фала ви уште еднаш :*
   
 12. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Срц, кога и да ти треба помош тука сме. :*
  Сега ти ја посакувам најголемата среќа на светот во потрагата за нова љубов :inlove:
   
 13. cudna

  cudna Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  kolku i da go sakas, (a ne go sakas) ne bi se smirila, ti samo si zaljubena vo nego, da go saks bi bila tolku povredena od negovata postapjka i nikogas ne bi pomislila da se smiris so nego.Za nego nema da dadam komentar zosto toj ne vredi da bide spomenuvan, posle toa sto go napravil, a bratucetkati otkaci ja kako sto si go otkacila nego, duri taa e polosa od nego. on e masko, i kako poveketo postapuva i toa, ama taa... pozdravce i pred se ceni se sebe si :) inace imav vrska od 4 ipol god i znam sto ti pisuvam :)
   
 14. Loly5

  Loly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  5
  Добра одлука... Види долга врска е релативна работа ... мислам во однос на времето поминато со партнерот. Јас да можам да се вратам назад во времето би си ја треснала главата баш тогаш на 2 или 3 години врска што очајно се трудев да оди напред и да успее и слепо верував во иднината и љубовта. Не си го троши времето на било кој што гледаш дека не вреди. Еве ти пример од мене ... јас имав 8 годишна врска и што се не претрпев за на крај дечко ми да ми каже дека не сака иднина и брак со мене.. дека сака само врска. Ако почнал да покажува рогови твојот на ваков начин... можеш ли да замислиш што ќе прави за неколку години за некој посериозен проблем?
  Не дозволувај да си го упропастиш времето за некој кој не заслужува.
  Поздрав
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  тој ако сакал да биди со тебе или ако мислел на твоите чувства немало да се мува со брчеда ти или со било која друга, мислам дека треба да продолжиш понатаму сигурно ќе најдиш некој кој ќе те сака и ќе се однесува спрема тебе како што заслужуваш :) позз