После 4 месеци дознав дека бил со мојата непријателка!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Alice92, 11 јуни 2012.

 1. Alice92

  Alice92 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Вчера моите најдобри другарки ми кажаа за можната врска помеѓу мојот бивши дечко со којшто повторно комуницирам и се гледам и една непријателка која не можам ни на слика да ја гледам. Приказната почна вака:
  Со дечко ми бевме во врска две и пол години и во една етапа од нашата врска го видов како ја гушна неа додека беше пијан. Јас сум параноична па почнав да се распрашувам насекаде но сите ми кажаа дека немало ништо. После 2-3 месеци повторно слушнав нешто ама не им поверував, се до вчера. Моите другарки под изговор да не ме повредат не ми кажувале. Не сум сигурна, ама тврдат дека имал паралелна врска. Некои од другарките воопшто не го сакаат, а се зборува и за посериозни работи од мување. Го прашав и него ми рече дека излегол од инает кога сме се скарале, но само еднаш.
  Не знам што да правам. Дали да продолжам да се распрашувам или не...
  Тој ме моли да се смириме ама ако ова е вистина не знам..
  И јас го повредив ама ова е премногу..
  ПОМОШ!
   
 2. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Прво биди сигурна дека ова е точно,можеби е ,аможеби не :?: :?: а понатаму убаво размисли што ке правиш!! :)
   
 3. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Ако другарките ти се вистински другарки, мислам дека нема зошто да те лажат. Ако ти љубоморат и сакат да ти ја расипат врската, тогаш е друго. Но не обвинувај без точно да знаеш што е вистина. Распрашај се уште малку и ако уште од некој слушнеш истите муабети, тогаш превземи мерки.
   
 4. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Женски
  Подорбо распрашај се и дознај како навистина било. Потоа одлучи дали ќе продолжиш со него или не.
   
 5. Nenasitni

  Nenasitni Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  31
  Можно е намерно да излегол со неа да,и да направил нешто од инат.Зашто ако сте се скарале за нешто,и според него тоа било ТВОЈА вина,машките се спремни на се.НО можно е и да го направил тоа од желба.он ти е бивши ,така да батали ја таа приказна.Гледај напред кон нешто ново,игнор според мене.Не сте иделе малце и не заслужуваш тоа да го направи.И не распрашувај се ,ОТИДИ И ДИРЕКТНО ПРАШАЈ ГО НЕГО.натерај го да признае,пробај со фино ,биди упорна.Објасни му дека сакаш да знаеш и дека заслужуваш да знаеш нема зашто да се лутиш ке му објасниш кога и така сте прекинале ама сакаш да знаеш и заслужуваш.Ајде жена си знаеш ке смислиш ,смотај го,со добро да мисли дека треба да ти каже да има грижа на совест .МОже ке треба саат два па и три,ама знам нема да можеш да заспиеш додека не дознаеш.КОга ке признае се тресни му у фаца што имаш !! :)
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Прво распрашај се и без докажи не го обвинувај но докази да не бидам зборивите на некои....или еден совет можеш да го следиш и да видиш но пази да не те примети.......
   
 7. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  велиш дека тој ти потврдил дека бил со твојата најголема непријателка,за да ти се одмазди зашо сте биле скарани..Нека не ти мачка очи таму тој ако вистински те сакал никогаш немало да те изневери.....и тоа баш шо таа шо највеќе ја мразиш....По ова мислам дека мојот совет ти е да му раскинеш :tmi: