1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постојано ги споредувам свршеникот и бившиот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од crnamacka01, 9 декември 2011.

  1. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    ве молам ако сака некоја нека ми помогне!!!

    не,тоа е дечкото на моја другарка,,ние сме веќе одамна свршени...( а милсма имаше такво прашање,таа постави)
     
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    ве молам ако сака некоја нека ми помогне!!!

    Јас искрено мислам дека ти не го сакаш ни едниот ни другиот.. подобро додека не било многу касно отараси се заради тоа што ти не си заљубена, ти само мислиш дека го сакаш!
    Што е најтрагично го лажеш и вереникот и себеси се лажеш
    Знам дека е тешко си мислиш што ке речат другите .. епа подобро да прекинеш отколку да живееш во лага..
     
  3. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ве молам ако сака некоја нека ми помогне!!!

    девојко проблемот е во тебе ...
    најискрено ти не го заслужуваш свршеникот,он тебе те сака и решил да го помине животот со тебе,а ти си она која го споредува со некој кој те оставил како партал,да како партал,па што не си помислила каков ке беше со тојкој ти бил дечко после оној што те оставил
    а како би било да бешенекој трет????си помислила ли на тоа?
    извини вака ама не го заслижуваш свршеникот :x
     
  4. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    ве молам ако сака некоја нека ми помогне!!!

    Мене па овој твој исказ ми запна за око... Па девојко, нашата младост не трае 100 години за ние постојано да правиме тргни-застани, ми чини- не ми чини, не овој-оној. И можеби ниту со бившиот,ниту со вереникот нема да ти биде толку убаво,отколку со некој сосема трет.Ама еднаш мора да се направи избор. Не може така цело време да си замислуваш како би ми било со тој,па со тој,па со тој? Сите имаме бивши, сите сме сакале и сега ако така сите по ред решаваат пред веќе свршен чин да направат пу пу не важи и почнат да фантазираат дека може со бившиот сакаат да се вратат каде ќе ни биде крајот?
     
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    нееее.никогаш не сме биле интимни,ни кога сме биле во врска,ни сега,,нашата врска се состоеше само од неколку видувања и бакнежи,,ништо друго...затоа и избега од мене он,немаше тоа што сака,иако никогаш не ми спомна...а таа врска повејќе бесе од разговори на телефон,и на интернет..со огледа дека не сме од исто место...а мојот свршеник ми е прв во се...цели две и пол години немаше секс со мене,иако бевме во врска,а немавме,бидејќи јас не бев подготвена...[/quote]

    Црна мачка,ептен комплицирано било ова :o .Исправи ме ако грешам,но ти се уште си немала секс со свршеникот ?За бившиот е јасно дека е манипулатор,женскар ,па сфатил дека може да ти врти филмови,сама си кажа дека не го добил тоа што го сака,незнам зошто се замараш како се чувствува тој сега кога си верена,каде бил цели 2години да ти каже дека те сака и ако толку сакал да те ожени?Размисли кои нечесни намери му се кријат ,немој да веруваш наивно во се што ќе чуеш.Некој или те сака или не.Сурово е тоа да ти каже некој во лице дека неможе да биде само со една.Ова ти го кажувам зошто баш во иста ситуација сум се нашла,бившиот ме прогонуваше,но за жал јас бев интимна со него,така да повеќе ме болеше и никогаш не го заборавив,но не ја направив таа грешка да му се вратам.
    Друго што ме замисли во твојава приказна е твојот свршеник.Како можел да издржи цели две ипол години без секс :tmi: не ми се верува толку да те чекал.Знам дека не е во ред ова со бившиот,но преиспитај си го свршеникот,дали си сигурна дека ти бил верен.
    Денешните машки сакаат наивни мутави женички кои ќе бидат :angel: а тие ќе ја покажуват својата маска :devil: .Дали поради невиноста и на двајцата им дошло на памет да сакаат брак од тебе ?И уште еднаш извини ако нешто погрешно сфатив :hai:
     
  6. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    Црна мачка,ептен комплицирано било ова :o .Исправи ме ако грешам,но ти се уште си немала секс со свршеникот ?За бившиот е јасно дека е манипулатор,женскар ,па сфатил дека може да ти врти филмови,сама си кажа дека не го добил тоа што го сака,незнам зошто се замараш како се чувствува тој сега кога си верена,каде бил цели 2години да ти каже дека те сака и ако толку сакал да те ожени?Размисли кои нечесни намери му се кријат ,немој да веруваш наивно во се што ќе чуеш.Некој или те сака или не.Сурово е тоа да ти каже некој во лице дека неможе да биде само со една.Ова ти го кажувам зошто баш во иста ситуација сум се нашла,бившиот ме прогонуваше,но за жал јас бев интимна со него,така да повеќе ме болеше и никогаш не го заборавив,но не ја направив таа грешка да му се вратам.
    Друго што ме замисли во твојава приказна е твојот свршеник.Како можел да издржи цели две ипол години без секс :tmi: не ми се верува толку да те чекал.Знам дека не е во ред ова со бившиот,но преиспитај си го свршеникот,дали си сигурна дека ти бил верен.
    Денешните машки сакаат наивни мутави женички кои ќе бидат :angel: а тие ќе ја покажуват својата маска :devil: .Дали поради невиноста и на двајцата им дошло на памет да сакаат брак од тебе ?И уште еднаш извини ако нешто погрешно сфатив :hai:[/quote]



    па знаеше он дека не сакам секс,,,ради реда...сакав кога тоа ќе биде сериозно и кога ја ќе бидам сигурна во себе..кога веќе бев сигурна го направив тоа..
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Црна мачка,убаво што си го направила тој чекор кога си била спремна.Но само сакав да ти посочам да преиспиташ дали за тоа време додека сте немале секс со свршеникот ти бил верен.Бившиот скроз го отпиши, и патем да ти честитам за свршувачката :*
     
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Ставам потпис на ова. :geek:

    Само се прашувам го сакаш ли вереникот? :?:
    А, ти запрашај се - го заслужуваш ли? :^)

    Мислам дека со сила, непотребно си ја бараш бељата женска. :tmi:
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    фала,да ти се варти се најубаво,сум го преиспитала тоа,,вистина е дека немавме секс,но кога сакаше беше задоволен на поинаков начин,знаеше дека ќе имаме али дека во прашаље е време..
    Само се прашувам го сакаш ли вереникот? :?:
    А, ти запрашај се - го зас
    па искрено,мислевд ека не го сакам па многу пати покушавав да раскинам,му се скарвав,но тоуј никогаш не дозволи да раскинеме целосно, правеше се по секоја цена да се смириме уште истиот ден,ако се налуитев нешто...итн...само ако го немаше неколку часа веќе се чувствував како изгубена без него....се прашував далие тој лјубов или навика?али сфатив дека тоа иде во пакет...
     
  10. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Било поминало, тоа е минато. Ти си се решила на еден голем чекор- веридбата ( бар за мене) не е така едноставно нешто. И по 2 години ти не си сигурна, ах тоа бившиот што ти направил. Седни си сама и размисли си или напиши си на еден лист што имаше со бившиот ( од она што го напиша тука): долги разговори по телефон, пишување на нет.врска од 1 месец, заминување без поздрав..........................;
    Свршеникот- внимание, љубов, предлог за брак, заедно живеење, свршувачка, секс......,
    И добро девојко што заклучи?
    Бившиот е минато, затоа е и бивш. СВршеникот е сега тука со тебе а бил и 2 години со тебе. Тргни си ги тие мисли од глава немаш никаква потреба да мислиш дали си го повредила, како му било, дали те сакал, тажен бил. Ти си се решила на свршувачка и сега треба да гледаш за твојот свршеник каде ти е крајот тебе ако уште сега мислиш на бившите, а си само свршена. Па не дај боже кога ќе бидеш 10 години во брак сигурно ќе седнеш дома и ќе му плачеш на сопругот зошто си му направила така на бившиот :tmi: .
    Сите понекогаш имаме црни денови во бракот, што мислиш ти на секој ден ни тече мед и млеко ех се уште не си свесна какви проблеми те очекуваат, а ти тогаш секогаш ќе тажиш по бившиот?, сигурно не.
     
  11. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25

    во право си потполно,ти благодарам,,ми се разбиструваат веќе мислите,,еве овие дена не ми беше како претходно кога мсилевс амо на него...и супер ми беше,преубав викенд си поминав,,а кога мислам на него се мие црно,,и така ми беше додека бевме во врска со сегашниов,,само што ќе се појавеше бившиот и се ми стануваше катастрофа,не знаев више што да правам,кому шпто да му кажам...ви благодарам на сите.,..