1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постојано ме изневерува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од brokenharted1, 15 јануари 2012.

  1. ma.lena-20

    ma.lena-20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Devijche, a si chula za psihopatoloshkiot fenomen MAZOHIZAM?!
     
  2. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.990
    Девојко јас мислам дека проблемот кој го имаш во семејството е многу пострашен и поболен од тој со дечкото.Со дечкото ти се поставуваш како жртва зашто така си научена од дома,очигледно со години си била жртва на садистички настроена психопатка мајка која своите психички проблеми ги истура врз своето дете,без да размисли какви последици ке има тоа.Веројатно затоа не се почитуваш себеси и не можеш да се одбраниш..
    Спомна дека одиш на психијатар,што ти советува тој?Ако не ти одговара,промени го лекарот.Лековите се дадени за да ти помогнат а исто и психотерапијата е тука битна и не може некој да ти забранува да ги пиеш..Па ти си полнолетна а не дете..Мајка ти која толку одвратно се однесува за неколку години нема да биде битна фигура во твојот живот,ако се осамостоиш и почнеш самата да заработуваш,а тоа зависи пд твојата снаодливост,образование,среќа и психичка стабилност која во моментот ти недостига..
    Прибери се и одлучи што е најважно за тебе и потоа однесувај се во согласност со тоа..Дечкото е ништо посебно,обична гнида која наишла на слаб противник па сега си игра играчки и се изживува..
    во ситуацијава си важна ти и твојата иднина а психопативе отерај гио таму каде што заслужуваат..
    Good luck!
     
  3. linija

    linija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    19
    Нема да должам многу, и мојот совет ке биде краток, ти заслужуваш да бидеш сакана, почитувана, и поддржана, го заслужуваш најдоброто, врската не е нешто најдобро што ти се случило, заслужуваш многу подобар маж, многу поубав живот, стремисе кон тоа, и ке го добиеш млада си, па можеш се да издржиш но прашање и до кога...... Ти посакувам се најдобро.Поздрав
     
  4. Cija-si

    Cija-si Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    50
    сигурен сум дека деген како твојов тип, кога ке му кажеш дека сакаш да прекинете, или муабет поврзан со ваша разделба, секогаш ти вели дека ке те скрши ако си помислила на такво нешто, или недајбоже па друг да најдеш, одма ке ти прави проблеми тебе и на него...жалосно
     
  5. brokenharted1

    brokenharted1 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    во раво сте за се што кажавте до сега...
    најново е дека ми се закануваше ќе ме убиел и такви ствари али тоа е
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    немој да ми кажеш дека ти се плашиш од тие негови закани
    собери храброст оди во полиција поднеси тужба против него(да свати дека не му се плашиш)
    другото препушти го на законот, верувај има да бега од тебе како гавол од крст :!:
     
  7. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Сигурно тој не планира да си го уништи животот и да лежи во затвор за убиство.Не му се плаши.Многу машки се јаки само на збор а кога треба нешто да направат нигде ги нема..Полека полека и ти ќе си го средиш животот.Ќе се омажиш за некој кој те сака,цени,почитува и те заслужува и ќе си излезеш од таа куќа.Ти посакувам многу многу среќа и искрејно те гушкам еве вака преку лап топ :) поздрав се најубаво собери храброст и се ќе се среди само треба да посакаш.Биди силна и имај достоинство и некој пред никој да потклекнуваш. Поздрав уште еднаш :* :* :*
     
  8. Narce

    Narce Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Што ке ви е личност која постојано ке ве изневерува, таа незнае да сака
    Убавината привлекува карактерот задржува