1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постојано ме малтретира...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zbuneta1, 4 април 2011.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    можеш и убаво да му објасниш и да му кажеш крај. сепак ти го познаваш најмногу ако сметаш дека стварно е толку опасен веднаш на разговор со твојте. Верувале или не сепак има такви луди фрикови кој се спремни и да убијат или повредат. Така да ако стварно е толку налудничав ќе ти треба и те како во овие моменти подршка од најблиските а наго под итно да го избришеш од твојот живот
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Врска се претпоставува дека е на обострано задоволство. Ако тебе или него не ви пружа задоволство, нема зошто да опстојува врската.

    Ама јас искрено се чудам и како си дозволила толку, па и уште така да те нарекува... Ни некоја што вистина е таква не заслужува така да и се обраќа, зашто тој сигурно друго мисли штом одбрал да е со таква.

    Ке те разберам ако ми кажеш дека ти е страв да му раскинеш. Конкретно, страв од неговата физичка реакција, да не ти направи нешто.

    Види се и кажи му директно. Ако ептен е ризична работата, направи го тоа на јавно место (не во кафуле пред луѓе, но нека биде прометно место). Или земи бек-ап со тебе. Некоја другарка што знае, или било кој близок. Нека не сте заедно туку нека прати од позадина што се случува.

    Среќно и се надевам ке научиш повеќе да се цениш.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Како ли си издржала со сега не знам. Раскинувај што побрзо. Добро ти кажаа девојките погоре, на јавно место, никако на само, земи луѓе со тебе, ако имаш другар некој уште подобро. Прво заврши со тоа, а ако понатаму имаш проблеми, има надлежни органи и немој воопшто да се двоумиш да се обратиш. Гуд лак :*
     
  4. zbuneta1

    zbuneta1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    готово па ќе видиме како ќе биде понатаму
     
  5. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    готово одлучив ЌЕ ставам крај - или - готово му се јавив и СТАВИВ крај????
     
  6. zbuneta1

    zbuneta1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    готово му се јавив ми се дереше ненормално многу и тоа е тоа.
    сега незнам што ќе биде понатаму дали ќе ме остави на мира. Расположението му се менува на секој две секунди прво е фин се тоа после е параниочен мисли дека го варам му кријам ствари и сето тоа напоменувам дека само го измислува, затоа незнам како ќе регира понатаму
     
  7. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Во 23:00 незнаеше на што си, ни ваму , ни таму. Сега веќе го имаш направено првиот чекор :clap: :clap: :clap:
    Никој од форумов не ти даде сила...силата е во тебе.
    Напред девојко. И браво уште еднаш :clap:
     
  8. zbuneta1

    zbuneta1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    психички тортири секој ден стварно не ми требаат. Можеби ќе ми биде тешко малку зашто некасакм промени воопшто и оној страв што го имам од осаменост, ама да се плашам да излезам од дома заради некој да трпам се и сешто немоажам повеќе
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. manutdwomen

    manutdwomen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Да сум била на твое место уште од порано ке ставев крај,а не да чекам
    Браво што си се одлучила на таков чекор,не го може секој тоа..Повекето би трпеле само за да бидат зошто го сакаат.
    Се плашиш од самотија?Мислиш дека ке ти беше поубаво ако останеше со него и ги трпеше сите тие каприци?На светот постојат многу сами личности,еве јас сум сма ама сум срекна.
    21 година?се однесува ко дете,ма и деца знаат подобро да се однесуваат.
    Со срека понатаму,ја имаш нашата подршка.
     
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Браво срцка. Сега останува да видиш како ќе реагира фриков и ако ти прави најмали проблеми или ти се заканува одма кажувај го дома на твоите.Или ако постојано звони дади нека му крене еднаш татко ти и пуздер нека го направи, да види овој дека не си сама. А каква осаменост ти се молам, цел живот е пред тебе, ќе си најдеш некој кој те заслужува, за тоа ич да не се замараш. :*
     
  11. zbuneta1

    zbuneta1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    ви реков ми се јави сеа и плаче. Стварно не знам што да правам сеа
     
  12. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Размислувај со студена глава, а не со врело срце, и кажи му го најлогичното... Знаеш и самата што е тоа, нема што ние да ти кажуваме. ;)
    Среќно!
     
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Е сега се изнервирав. Збунете нели не ти требаа нервози? е сега зошто прашуваш што да правиш? него му е жал, плачел - аха! Девојко ти плачеш? -плачеш! Кој е поважен ти или тој? Ти! Епа фино лепо откачи го. Кој е тој да те малтретира, па макар и психички. Дечко ми да ми рече дека сум курва очи нема да ми види, а не уште ќе го трпам и жал ќе ми биде за него. Он те жали? Како да не!
     
  14. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ееее стварно :puke: од вакви проблеми :x добро што очекуваш што да ти кажат трпи го и живејте си среќно ? :^)

    Имаш 19( доволно возрасна )

    Ментални проблеми далеку било за да не можеш да процениш немаш

    Самотија 19 да да стара мома :!: :tmi: дај малце подразмисли ова зависи од тебе и само од тебе финтава е барам совет знам што би требало да направам (како и секоја што малку држи до себе ) ама може ќе добијам совет како како треба да трпам тортура ма битно да не сум сама :!: ма дај не е можно да си до толку очајна . После 5 месеци ова а после 1 година ? :^) Нели заслужуваш подобро ..... :?:
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    ќе се држиш на твоето си ставила крај и нека биде крај. Девојко ќе се каеш цел живот ако продолжиш. Кога веќе си собрала сила издржи. Таквите психопати имаат добра тактика, ќе ти кажам милион глупости дека ќе се сменат, дека од утре ќе биде подобро, дека те сака само тебе, дека ќе се убие ако не бидеш со него. Тоа е само моментално мачкање на очи и лабавост на женската психа. Така да што и да ти збори не попуштај не се смирувај, ќе ти биде поубаво, а на него ако му се плаче нека се исплаче, ако му се убива нека се убива па не си ти црвен крст спасувачко друштво. На твој години саслужуваш да бидеш среќна да се смееш, да живееш безгрижно ова се со него не ти треба ;)
     
  16. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Па што ако плаче ? Ихх , не е ни прв ни последен што плачел.
    Крај краева , заслужено .
    Само незнам ти зошто размислуваш ШТО ДА НАПРАВИШ ? Зарем ќе паднеш на неговите солзи ?
    Дечкото е една голема нула , тотално безвредна личност..немој заради него и ти да станеш таква, тој те води до пропаст.
    Девојко размисли дали го заслужуваш тоа малтретирање или па дали тој заслужува дали да му се вратиш само затоа што мочкото се РАСПЛАКАЛ?
    Ако му попуштиш , тој ќе биде полош и полош.
     
  17. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Леле бе девојки не е лесно и не туку така,како сега да ги слусам другарките колку ми збореа,да ке рецете глупава сум ама девој4ето стварно си има мака теско е ко ке наидес на таков психопат,таквите ти го завртат умот да мислис дека ти си крива или дека те малтретираат за твое добро демек да те исправам на прав пат тоа од со те сакам бла бла.Ја у болница бев од него и се изнаслусав триста навреди и после неколку дена пак со него како да не постоесе друг па плацесе,се колнесе ФАКТ е само дека таквите не се менуваат,тој цел зивот ке ти го прави тоа биди свесна дека немас иднина.Немозе одеднас да ставис крај и тоа е доказано ама полека поцни да оладувас.Многу ми е познато тоа демек леле глупава си сто не го оставис и незнам усте сто така само ке те обесхрабриме а ти проблемот само ке го криес нисто друго ке се затворис во себе.еве јас ти казувам дека морална подрска имас од сите и дека за твое добро ти велат да го оставис,јас пробав на сите нацини дури до полиција стасавме и пак му се вратив но полека свакав дека тоа нема крај па си ги собрав куферите зосто немозев ни да побегнам у друг град тој секаде ме наогасе,па избрав подалецна дестинација,не е добро да се бега но во тој слуцај само тоа ме спаси.
    Сега 6 месеци како не сме веке заедно ги прекинавме сите контакти мислам јас тоа го направив и не дека не мислам на него туку и кога мислам знам дека правилно постапив и колку и да го сакам ресив ке го преболам зосто немам иднина со таков како сто казав таквите не се менат на добро туку само на лосо тој досега ако те малтретирал и врегал замисли утре другиден сто ке си дозволува.биди силна и помисли дека колку и да боли тоа сто ке бидес без него три пати повеке ке боли ако останес со него,само силна и не ставај на срце тоа сто пла4е зосто твоите солзи се многу повредни и поискрени епа никој не заслузува да капат за него..со среки4ка :*
     
    На delfin009 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    e кога го читам ова коса ми се крева(искрено) :angel:
    добро бе девојче ЗОШТО дозволуваш да си Жртва на психичко насилство?
    :?: биди цврста, храбра и пред се одлучна и РАСКИНИ МУ на типот(како што се вели има и други риби во морето-и да знеш дека КУЧЕТО ШТО ЛАЕ НЕ КАСА , затоа само храбро и не се мисли ДЕЈСТВУВАЈ)

    со срека :$ :*
     
    На delfin009 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Ма ај ти се молам сама ќе останала. Па такви размислувања на 19 години да имам ќе се фрлам у Вардар.
    Плачел не знам што да правам сега....
    Сега прости му срценце, муценце и утре пак ќе бидеш ку*ва глупача па и бетер од тоа.
    Молам пријатно, за вакви глупости не се вредни совети.
     
  20. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Значи ми се наежува секое влакно од телово кога ќе прочитам како некои девојчиња си дозволуваат да бидат третирани како крпи за бришење под.

    Многу ми се чудни таквите поединци, ти си ваква ти си таква, а одат со такви девојчиња. Значи еве да речеме таква си(не го велам тоа, се надевам ќе ме сфатиш што сакам да кажам), тогаш тој каков е штом си дозволил да е во врска со такво девојче?!

    Си му дозволила да се однесува како што сака со тебе, затоа и така ти прави. Прочитав дека си раскинала, немој ни случајно пак да ти текне да потпадниш на солзи и такви глупости и пак да се вратиш кај него, затоа што порано или подоцна ќе се врати на истата патека а ти пак ќе плачеш.

    И мој мал совет, немој веднаш да влегуваш во врска. Значи млада си, најпрвин почни со мување, па ако ти е убаво со некој, тогаш гледај за понатаму, не скокај одма во врска, значи прво запознај го човекот, за да ги намалиш шансите за проблеми од овој тип. Полека, никој не те брза.

    А за овој, бриши го од секој дел на твојот живот, ни случајно назад пак кај него.