1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постојано се кара...!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Flower20, 16 мај 2012.

  1. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Еј девојче ти праша за тоа дали да му дадеш,а не да се мажиш :) Да не те наведовме на погрешен пат ??? Мислам ако си сигурна за мажењето добро и нека ви е со среќа ,ама па размисли си убаво имаш само 19 години ;)
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  2. portokalova

    portokalova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    32
    Мислам дека го обожава карањето и постојано наоѓа нешто да се налути и да се кара! Таа карактеристика му ја мразам. Згора на тоа, ако јас почнам караница, ако нешто згрешам, многу тешко простува.... Што да правам не знам!!! Сум зборела милион пати и ништо не помага.... Ако ви паѓа на памет некаква идеа и совет, ве молам девојки КАЖУВАЈТЕ!!! :^)
     
  3. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    @Портокалова

    Јас имав раскинато со дечко кој го сакав заради караници безброј кои биле за глупости,но подзадината беше нашето незадоволство од взаемното однесување..Мој совет-ако навистина се сакате,седни го и искрено кажи му дека ти е доста од карање,дека љубовта не е карање,туку милион бакнежи,поддршка кога е потребна,топла прегратка,убав збор,пожртвуваност...се само карање не.Прашај го што му пречи кај тебе,нормално и ти кажи си,само ИСКРЕН и СМИРЕН муабет со мило обраќање а не урлање ќе ја среди работата,верувам во тоа.Обиди се најискрено да му кажеш се што мислиш,што ти пречи и да се договорите вишокот енергија која ја троши на карање да ја канализира на друго место или на друг начин да ја исфрла од себе-на пример да те гушне,да сподели со тебе ако има проблем па е нерасположен и бидете тука еден за друг,не ја уништувајте љубовта со погрдни зборови и караници,ќе се каете и ќе ви недостига,а после илјада караници ништо нема да биде исто-од лично искуство ти давам најискрен совет.
    Ти пуштам среќа и чекам да пишеш.Поздрав.