1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потполно разочарана

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од baby87, 25 февруари 2010.

  1. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    мојава приказна е стварно очајна . прво имав 5 год врска која заврши во вода.ај тоа со беше помина....... али после две годнини се впуштив во друга врка која ми го уништи животот...се заљубив до уши и на крајот да ми каже премногу се зближивме малку да се оддалечиме ова она.......се уште се слушаме ама не можам да го преболам со кој и да тргнам ништо не ми е убаво....... кажетте ми како да си го напраам животот поубав колку и да се трудам не можам и искачам и се дружам ама него не го вадам од памет...........со кој и да бидам ја го барам бившиот во него едноставно умирам.......се променив 100% не сум таа весела девојка сто сите ја знаат...........како да си помогнам ни самата не знам :roll:
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    izleguvaj so drustvo bidi silna ne davaj da te gazat
     
  3. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Млада си и нема потреба на ваков начин да се разочаруваш па сега пред тебе се едеб куп доживувања па излегувања со другари, другарки кои треба да ти бидат најбитни на твои години а таа заљубеност ке ти помини тоа е сега моментално и мислиш дека нема никогаш да помини но ке помини верувај ми :) .
    Јас на истите твои години се разочарав и не излегував цели 6 месеци а потоа се запознав со мојот денешен сопруг и до ден денеска ми е криво за тие 6 месеци што ми појдоја по вода :) .
    Значи само со главата горе и се ке биде ок и секојдневно занимавај се со интересни работи и ке видиш како се ќе тргне по нагорна линија ;)
    Се надевам ова ке ти помогни..........Поздрав
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    edno e jasno:vremeto ke izleci se..kolku i da se trudis da prebolis,samo vreme saka da pomine za da se sredis...i da izleguvas i da pravis sto sakas..ednostavno saka vreme za se..i ke bide podobro, samo nadez imaj. :)
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ниту едно лошо премрежје не смее да ти го загорчува животот.Ништо не е вредно да се затвориш и да пропуштиш ни еден ден затворена и очајна само затоа што од некој си се изгорила.Насмеј се,дотерај се,уживај во својата младост,и запомни животото е еден и многу брзо поминува.Ако сега се разочаруваш секогаш ќе бидеш тажна.Љубовта ќе си дојде и да не ја бараш.Има време.Ајде разведри се и не мисли на ништо.Најди си нешто што ќе те мотивира.Ќе видиш дека веднаш ќ ети биде подобро и ќе се смееш на времето кога си се нервирала :!:
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    да излегување со другарките..хмммммммм......и тоа е дел од разоцарувањето.......сите си имаат дечковци а таа што излегував ми заби нож во грбот.......се слушав со еден дечко и ја викнав неа да излеземе заедно со негови другари........јас не сум таква да фатам децко од прва вечер сакам прво да го запознаам и сите тие работи типот виде не мозе кај мене па се фати со неа .............како можесе да ми го напраи тоа другарка ми ..........и покрај се што знаеше колку ми се свига и дека сакам со него да бидам.........неможам од ни една страна д се утешам .......
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Не дозволувај си себеси да се разочараш и таквите работи да те натераат да се повлечеш во себе и да престанеш да уживаш во животот... што е твое ќе си дојде... уживај во животот со полни гради и не дозволувај разочарувањата да победат...

    На светов има многу, многу полоши работи од ова твоево и биди среќна што најголем проблем ти е љубовниот живот и другарките... знам дека ти е тоа важно сега, ама верувам дека кога ќе помине малку време и сама ќе се чудиш зошто си дозволила тоа да влијае во толкава мера на тебе па да се разочараш од се... впрочем, секоја лоша работа што се случува во животот е за нешто добро, во краен случај, ако не се тие лоши работи, нема да знаеме да ги цениме добрите и убави работи и моменти кои исто така се составен дел од животот... запамти, после дождот доаѓа сонце... а кога ќе засјае кај тебе, верувам дека ќе бидеш најсреќна, и ти посакувам таа среќа цел живот да те следи...
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    very sad. :roll: Но немој да се откажуваш! Оди на некоја активност, активирај се во некој клуб, запознај други луѓе, посвети се на нешто! Вака ќе тапкаш во место чекајќи времето да излечит се.. вака само ќе го забрзаш тој процес ;)
     
  9. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    почни да се дружиш малце со мене да видиш ја што се поминав и ке се вратиш на старата ти :up:
     
    На baby87 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    обиди се да го промениш малку начинот на живот забавувај се повеќе излегувај со личности со мислиш дека можиш да му веруваш пробај еден период да бидеш без дечко да заборавиш на се иако тоа тешко оди и кога си во врска имај малку свое јас не се врзувај премногу ако работите гледаш дека навистина не одат за сериозно посветувај си повеќе внимание себе си за потоа да не бидеш разочарана многу и без секој се можи и се живее остави сега некое време нека те побара тој прв што ти рекол дека сте премногу зближени така на извесна разделба можи ќе сфати дека неможе без тебе и ќе те побара или па со тоа гледаш дека ти најавил сака да има слободна врска а ако ти не си подготвена за тоа остави го и пробај да не влегуваш од врска во врска бидејќи ќе правиш многу грешки остави малку работите да оладат ако навистина е некој за тебе времето ќе покажи а сега тое време убива да чекаш да помини но мора да бидеш стрплива многу :)
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Се согласувам со Кате. Мораш да почнеш да размислуваш со оптимизам за да се подобрат работите. И верувај дека кога најмалку ќе се надеваш ќе се појави некоја голема и вечна љубов.
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Нели секој е најдобар во нешто ? Сигурно и ти имаш нешто во што блескаш :D Посвети се на тие работи , испланирај си го секој следен ден со обврски .. не давај лошите искуства да те победат и да те кочат.. :D :D
     
  13. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    почни да се дружиш малце со мене да видиш ја што се поминав и ке се вратиш на старата ти :up:[/q

    епа ајде срцка дај нешо маил или фб...ххаха
     
    На Sunshine88 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sweet dreams **

    sweet dreams ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2023
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    Потполно разочарана од една личност! Иако не те знам доволно имав поинаква слика за тебе :u:се надевам дека грешам.
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.