1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По кој пат да тргнам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Angells bejb, 1 февруари 2017.

  1. Thebibi

    Thebibi Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    sekogas koga davam svoe mislenje koe e razlicno od negovoto toj reagira so ajde kraj e gotovo ti ne se razbiras neznam so
     
  2. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Во машки работи и не треба да се мешаш. Ако треба да работи машка работа испрати го со арно.
    За друго треба да разговарате и да донесувате одлуки заедно. Ти како девојка би требало да знаеш како со итрина да те слуша.
     
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.581
    Допаѓања:
    171.559
    Пол:
    Женски
    Па нека е крај де
    Ако не може да се носи со тоа дека ти имаш свое мислење, не ти треба таков.
    Тој си бара безгласна буква до него
     
    На Tina22m и Thebibi им се допаѓа ова.
  4. Thebibi

    Thebibi Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    I jas taka mislam. dvajcata imame svoi biznsi izgradeni licnosti toj znaese jas koja sum sega pocnuva da mu smeta ako mu recam da go isplanirame denot bidejki imam obvrski mi vika ajde ko ke se oslobodam ke izlezime ili ke odime vamu , i jas imam svoja rab koja nemozam da ja ostavam ,nekni spremni za vikend mi otkaza pred 2h jas se nalutiv fala bogu bidejki bev spremna spakuvana i toj me napravi kriva kako sum mozela da nemam razbiranje i n emi digase cel den na telefon :worried:
     
  5. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Колку сте заедно?
    Ми изгледа како некој што не сака да се замара со тебе, сака врска без обврска :D
     
  6. Thebibi

    Thebibi Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    skoro godina sme zaedno pred 3 meseci pocnaja problemive :worried: Inaku imavme epten dobra vrska i komunkiacija nesto nekade pukna
     
  7. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Знај дека додека не стапите во брак , работата и обврските се на прво место.
    Си требала да имаш разбирање зошто не дошол. Единствено си можела да му се понудиш да му помогнеш. Па потоа заедно на викенд ако не сте утепани од работа.
    Во секој случај во право ти е партнерот, си требала да имаш разбирање. И јас не би ти се јавил после таква твоја реакција.
     
    Последна измена: 5 март 2018
  8. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Здраво на сите.Како што гласи темава,не знам по кој пат да тргнам иако имам 38 години.Никогаш не сум имал девојка и од една страна од што сум очаен по женско би се оддал на било која ама од друга страна си викам за што ја чекав толку години својата принцеза за сега да се откажам...Не сум фрлал со камења по господа па да не заслужувам нешто убаво на лик,добродушно...И така се раскинувам помеѓу овие две дилеми,а годините си минуваат,а јас живеам ко на шкрги,од фантазии само...Што да правам?
     
  9. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Излагај од дома.
    Незнам како стоиш со социјланиот живот и дружбите, ама немоја да пребендисуваш многу.
    Не ситничари.
    Има многу немажени на тие години кои си го поставуваат ова прашање.
     
    На Dust, poenta и kikin им се допаѓа ова.
  10. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Сериозно? дури и не ми се верува дека постојат вакви луѓе, ама како што кажа @referentka и јас ќе ти кажам, излегувај од дома, шетај по кафичи, дружи се и да, не ситничари :)
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Која е твојата принцеза што не си ја дочекал?
    Зошто не си ја нашол?
    Ни една девојка не ги исполнила твоите критериуми до сега?
    Излегувај, склучувај контакти со луѓе. Работи на себе.
     
    На Someonespecial, LiliBoz, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ги идеализираш врските, ја идеализираш љубовта... Затоа ти е така.
    Секоја врска, ма колку 'чудна' или површна да е на почеток, има потенцијал да прерасне во 'вистинска љубов'.
    Никогаш, никој, не може унапред да предвиди кај ќе го однесе патот.
    Мораш да им даваш шанси, да си даваш себе шанси и да и даваш шанси на љубовта да се 'роди'.

    Се додека чекаш 'принцеза' , ќе биде вака...
    Ни ти си 'принц', ни жените 'принцези'... Луѓе сме.
    Не си го ускратувај живеењето.
     
    На moon1, Annath, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
  13. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    За женачка не ни сакам да размислувам зошто го немам потребното животно искуство.Ме интересира дали и жените како мажите го имаат она размислување да смениш неколку партнери,да научиш различни карактери па врз основа на тоа да одлучиш каков би им одговарал најмногу.Дали жените поемоционално и со срце се приврзуваат за мажот без разлика дали им е прв или стоти? Знам дека сите сме различни,не може да се даде еднозначен одговор ама дали сум во право што мислам дека жените повеќе се приврзуваат,повеќе веруваат во љубовта? И на крај сакам да прашам,дали да променам неколку различни карактери па после да размислувам за посериозни чекори како женачка? Зошто вака како што ми е првпат каква и да е,јас ќе бидам заслепен од сите убавини што ги нуди женското тело,нема да можам да не ја сакам ама и многу размислувам ако се презаситам како да ставам крај на врската,а да не ја повредам? На тоа многу мислам,а во исто време не сум си го проживеал животот ич...Значи не е работата само што се плашам ако ме повредат туку и ако јас некого повредам...И само се измачувам со вакви прашања,а времето си тече...

    Нема веќе да идеализирам...Само сакам некому да му изразам љубов...Имам очајна потреба од тоа,а не ми се чека да минувам низ сите етапи на запознавање,зближување за да изразам љубов и уморен сум од анализирање,каква сака нека е...До толку ми е с.урчено,ќе ми изгори желбата од долгогодишно потиснување на емоциите,потребите...
     
    Последна измена од модератор: 27 октомври 2018
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.889
    Допаѓања:
    223.723
    Пол:
    Женски
    Ниту една до сега не ти се допаднала доволно за да направиш некој чекор?
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @Pacifist
    Од тоа што сум ти сретнала мислења по други теми, воопшто не ми се допаѓа твојот однос кон женскиот род. Пасивно-агресивен, идеализирачки, со нереални стандарди и комплекси, конзервативен под маска на претерано дури до неприродна мерка џентлменство (а јас сум инаку личност што и тоа како почитува здраво џентлменство и манири). Искрено, многу имаш да промениш кај себе да бидеш атрактивен за квалитетна женска личност.
    П.С. Малку ми личиш на трол, а и се надевам на тоа... али нвм.
     
    На DAngel, Feminka22, Dentina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Ти благодарам за мислењето.Ме интересираат што повеќе женски мислења за да знам што да променам кај себе.Јас сум личност што сака да работи над себе.

    Ми се допаднале многу ама сум немал храброст да им пријдам.Имам страв од одбивање.Се плашам таа мала самодоверба што ја имам да не ми се зголеми уште повеќе од евентуален неуспех.И кога кажувам се плашам од одбивање тоа не значи дека јас се сметам себеси за некој центар на вселената па како тоа мене некој да ме одбие,не сакам да се создаде погрешен впечаток.
     
    Последна измена од модератор: 27 октомври 2018
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.889
    Допаѓања:
    223.723
    Пол:
    Женски
    пиши ми лп.
     
  18. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    Епа треба да се спремиш и кога ќе бидиш во врска да покажиш машкост. Впрочем чуден си ми малку и не ми се верува како досеа не се нашла една да преземи таа прва чекор или па ти веројатно си пребарувал многу идеализирал. ( и јас идеализирам ама..)
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Како да покаже 'машкост'?
    Иначе, од други места што сум го читала, му приоѓале девојки, ама не сакал да се сведува само на секс...
     
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    Не знам, не секогаш да прашувам што е мааната во него и слично, тоа може да го искористат како слабост подоцна.