1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По кој пат да тргнам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Angells bejb, 1 февруари 2017.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Не е само дали е срцка, сите деца се срцки. Проблемот е дали ти ги сакаш доволно двајцата. Бракот си носи одговорности ама и децата исто. Утре здравје ќе имате и свои деца, треба да бидеш сигурен дека сите ќе ги гледаш со исти очи. А тоа што ќе речат твоите е повеќе нивни проблем, гледај си ја ти твојата среќа, немој на крај да останеш со празни раце и без љубов само затоа што одиш по советите на твоите. Ама, мораш ти сам да донесеш одлука откако ќе ги преиспиташ сите можности. Да се биде сопруг е напорна работа а да се биде татко уште понапорна.
    Твоите утре ќе остарат, ќе се имаат само еден со друг а ти ќе најдеш твој животен сопатник и не треба да дозволите ни твоите ни ти, нивното гледање на твојата среќа, да направи да погрешиш и да се каеш цел живот.
     
    На poenta, cresa-jagoda, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Ќе видиме. Уште сме тазе со девојчево, ама јас свесно почнав да се гледам со неа. Веќе знаев дека има дете и тоа некако не ми претставува проблем. Но, ќе видиме понатаму, иако во последно време се адаптирам полесно на некои ситуации
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.159
    остави на времето да ти показе во кој правец ке се движите ти она и детето
     
    На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Roditeli ko roditeli, sekogas nesto ke im preci i ke najdat mana. Zatoa neka ne te sprecuva nivnoto razmisluvanje. Ako te pravat sreken i ispolnet devojkata i detenceto ostavi da trae i imaj svoe "Ja" sekogas.
    Trgni go"haosot"od tvojata glava ako e poradi roditelite. Koga togas ke se pomirat so situacijata. Ti bidi sreken, retko se naoga srodna dusa, cuvaj gi i uzivajte. Mnoguuuu sreka ti posakuvam vo odlukite koi ke gi doneses
     
    На cresa-jagoda, mira.mira, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Фала ти на искрениот совет ^_^
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Ми звучиш како сеуште да не си сигурен. Затоа ти реков, прво преиспитај се себеси дали ти би можел да ги сакаш како што на нив им е потребно. А тоа дали тебе моментално ти е убаво, забавно и не знам што е помалку важно од тоа да се решиш дали 100% би ја прифатил одговорноста. За вакви работи подобро е на почеток да пресечеш и да одлучиш. Не се врзуваш само за жената туку и за детето. Не можеш да си играш со нивните емоции ако не си сигурен. Осигурај се прво на што си, не биди себичен.
     
    На cresa-jagoda, WildMk и tessie им се допаѓа ова.
  7. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Дека се уште сме на почеток, но преубаво ми е. И ќе се трудам ова да трае долго нашево
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Вработен си? Си финансиски зависен од твоите?
     
  9. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Вработен сум и имам кај да седам. Моите ми помагаат некогаш финансиски, но не е тоа константно
     
    На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Супер.
    Тоа значи дека можеш сам да одлучуваш за твојот живот.

    Секогаш биди искрен со нејзе, за секоја недоумица која ја имаш.
    Како што ти кажаа погоре, таа доаѓа во пакет со детето.
    Нема се' да биди киси, хаги, факи.. Мора да си спремен да бидеш инстант татко.
     
    На poenta, cresa-jagoda и Jordanco Smart им се допаѓа ова.
  11. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Па јас по природа сум искрен човек. Ќе мора малце да поработам за последното што го кажа ти
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Детето не ја прави ништо помалку добра прилика од некоја девојка, напротив, поради животното искуство може да излезе да е позрел партнер, свесен што сака од животот, иако има само 25 години. Еве ти позитивни работи две во едно, млада, а зрела. Јер бројот на жени што се одлучуваат на самохрано мајчинство, а се незрели е минимален, доколку и постои. Сигурно е покарактерна од врснички нејзини на пример што уште не почнале со работа на пример (ова доколку воопшто не побарале работа важи, знам кај живеам).

    Твоите кога ќе видат дека си донел зрела одлука, тогаш ќе престанат со мешање.
    Кога ќе го видат тоа?
    Кога место проблеми, од тебе ќе слушаат решенија, кога ќе видат конструктивен став.
    Наместо „ама зошто вака ни праите“, да слушнат „аа во врска со тоа, ние тоа и тоа планираме“.
    Ова последново што ти го кажувам од лично искуство.
    Само со пристап ориентиран не кон посочување проблеми, туку предлагање решенија може да докажеш на луѓе дека си доволно зрел и информиран за некоја одлука, било дома, било на работа, било со другари.
    Не го заборавај ова.

    Ама, најпрво, расчисти си со самиот себеси. Да се биде самохрана мајка во милата ни наша, воопшто не е лесно, не ѝ требаат на девојката и твоите несигурности. Расчисти си што навистина сакаш и влези во работава како маж. Без чекори назад у заден момент.
    Среќно.
     
    На cresa-jagoda, sj *O*, mira.mira и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Фала ти за доолгиот совет. ^_^
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Кој па вели дека таа бара татко за детето? Можеби само сака партнер за уживање и не сака тој да има одговорности кон нејзиното дете. Секоја врска си е различна и треба да си расчистат каква ќе е нивната.
     
    На cresa-jagoda, sj *O*, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Секако.. Затоа реков дека мора да е искрен со нејзе...
    И нејзе би и' рекла, ако чита
     
    На cresa-jagoda, mira.mira и Jordanco Smart им се допаѓа ова.