Прашање

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од kristina.1234, 15 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    А бело прање имаш? Ако да, можеби се работи за циста, ако не ... незнам.
     
  2. biserche666

    biserche666 Нов член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da imam,no na periodi...pred nekoj mesec bev kaj giekolog mi rece deka se e vo red...deneska imam pojaki bolki,i se custvuvam izmoreno,stvarno me zagrizuva ;(
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог, утре па макар и на приватно. Не зимаат скапо до кај 500 денари за вагинален преглед.
     
  4. biserche666

    biserche666 Нов член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ke odam,mora da se proveram :) cel den imam jaki bolki i na skoro sekoj sat odam vo wc...
    Ke doznaeme utre :D :tmi:
     
  5. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    250
    Пол:
    Женски
    Zdravo imam eden problem posle poslednite 3 pati koga bev intimna so partnerot krvaram kafeno nekolku denovi posle odnosot nikakov drug simptom nemam ako moze nekoj da mi pomogne za mojov problem od sto bi mozelo da bide eve i ciklusot mi docni 8 dena.Vi blagodaram od napred.
     
  6. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки. Имам едно прашање до вас. Вчера имавме односи со дечко ми и наеднаш од нигде никаде почна крв да ми тече исто како да сум добила. Лом го направив, мислиш сме се колеле. :( Иначе имам уште некои 10 дена до добивање... а до пред некој ден ми беа плодните денови. Од што може да е крварењето? Ептен се исплашив. :(
     
  7. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам дали на некој му стигнално известување по пошта од матичен гинеколог за ПАП тест? Јас кај таа што ми е матична веќе долго време не одам бидејќи не сум задоволна, си одам кај приватен гинеколог. Дали треба да ја известам писмено дека имам направено веќе ПАП тест или воопшто да не ја известувам?
     
  8. Малечка Маша

    Малечка Маша Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2015
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Некоја од феминките да знае да ми дефинира супер овулација?
     
  9. Kate.m23

    Kate.m23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2016
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    zdravo, dali znaete slucajno kolku e eden pap test da se napravi kaj dr Tase Cvetanovski ili nekoj drug koj raboti drzavno i dali mora i roditel da doagja ako si maloleten(17)?
     
  10. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Околу 1400 денари е пап тест во Гинекомедика, а и секаде е толу цената.
     
  11. BuBeNcE@#

    BuBeNcE@# Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво имам едно прашање со мажотми имавме однос по некоја ден добив менстуација ама не како и секогаш многу ми е светла дали е можно да бидам бремена благодарам однапред
     
  12. TaciCarbonero

    TaciCarbonero Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    9
    Феминки имам едно прашање за Вас.
    Бремена сум седум недели и за две недели имам преглед кај гинекологот меѓутоа сакам да се посоветувам со некоја од вас...пред да останам бремена имав esceriscia coli пиев цитерал и као демек ја снема.Но,проблемот е уште поголем пиев и антидепресив zepira ама сега гинекологот ми кажа веднаш да го оставам.Го оставив но,се чуствувам лошо немам апетит ниту пак можам да функционирам нормално.Ве молам ако некој имал сличен проблем да ми пише што како бидејќи сакам здраво бебенце без антидепресиви и недај боже пак да ми се појави досадната бактерија.позз
     
  13. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, имам едно прашање. Десната страна на вагината ми е поголема, како потечена незнам ни што ни зошто но знам дека не беше така. Ме чеша. Дали некој знае што е, дали е некока инфекција?
     
  14. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    17.723
    Најубаво да си отидеш кај матичниот гинеколог
     
  15. cura

    cura Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    женски малолетна сум, имам односи со дечко ми. сакам да идам на гинеколог да се проверам ама ми казаа дека треба со родител. со мојте не сум у баш добри односи и не ми е убаво да им казам. дечко ми вика со него идам он полнолетен е ама мислам не може. кажете ми може да одам со дечко ми некаде приватно и колку е.?? беља напраивме. аи одамна многу ме болат јајниците и коа треба да добијам и кога имам односи.
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Не можеш да одиш бидејќи си малолетна. Мора со родител да одиш. Во приватни се плаќа 1500 денари преглед ама сепак ќе мора со книшка. Не те осудувам ама не ми е јасно, колку си свесна и информирана околу односите?
     
  17. cura

    cura Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    маче информирана сум доволно. само сакам да се прегледам пошо веќе година и несто имам односи. а за бељата беше оддамна (сврши у мене пиев 2 контрацептивни таблети одма. праев тест и профи не останав трудна.) ама многу ме болат јајниците може сум преладена. незнам. душо што точно сакаш да кажеш со тоа колку сум свесна.? (немој да мислиш дека ти враќам во лоша смисла, само те прашувам пошо не те сватив баш.) иначе може без родител со книшка на приватно или и ова лошо го сватив.? и ако може кази некој таков.
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Кој ти ги дал тие контрацептивни таблети? Да си свесна би знаела дека НОРЛЕВОТО е штетно и е препорачливо само 1 годишно да се пие. Дали си свесна што си испила?
    Мислам дека не си свесна, да си свесна не би имала проблем. Ужасно е ова што го прочитав, немаш ни 18 години пиеш таблети, правиш тест сега ми е јасно зошто со родителите не си во добри односи.
    Не може приватно, малолетна си. Мораш со родител да одиш.
     
    На crimson, Chanell*, lovemme и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.392
    Допаѓања:
    32.815
    Пол:
    Женски
    @cura Маче од што си толку информирана нели,имаш пишувано дека со голтање се зголемуваат шансите за бременост.

    Ти голташ/тој свршува во тебе уште сега, а што ако дојде до бременост?
    Тогаш како ќе кажеш дома?
    Подобро разговарај со мајка ти,и оди на гинеколог направи си преглед.

    Како знаеш кога се пијат контрацептивните таблети?
    Од кај знаеш дека тебе ќе ти одговара таа таблета, дека нема да ти наштети на организмот?
    Си играш со хормоните, ќе дојде до пореметување ќе се чудиш што те снашло.
    Не е бонбонче тоа бе девојче.

    Побогу имате само 16-17 години не ми се верува дела размислувате на овој начин :swear:
     
    На Dust и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. Gapchee

    Gapchee Нов член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sakam da prasam...imav nezastiteni odnosi za vreme na plodni denovi 4 i 6 ti oktomvri a menstruacija trebase da dobijam na 21 no ne dobiv pravev test no bese negativen 6 den kako mi docni a nemam nikakvi simptomi za idenje dali e mozno testot da e lezno negativen?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.