1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв сексуален однос

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Mon20, 21 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mon20

  Mon20 Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Pocituvani,
  Na internet procitav deka pri prviot seksualen odnos se preporacuva koristenje na lubrikant. Dali Vie kako strucni medicinski lica go preporacuvate ova?
  Odnapred blagodarna
   
  На Meryem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Здраво! Имам 21 година и сеуште сум немала сексуален однос имам некоја фобија дека боли и ми е многу страв, сум имала дечковци сум одела и по една година но секогаш истото па истото. сега имам дечко одиме неколку месеци се имам пробано со него освен "главното" Се плашам да не не е нешто во ред со мене ??
   
 3. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Се е во ред :) не грижи се. Нема никаква улога тоа што имаш 21 година, а уште си немала односи. Ќе ги имаш тогаш кога ти ќе се почувствуваш спремна и зрела.
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Се чувствувам спремна и сакам со дечкото многу се сакаме и ми вети дека ќе ме чека дури е ппотребно имаме пробано но одма се тргам некако ми е премногу страв
   
 5. ane(:

  ane(: Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Zdravo.Imam 18 godini i decko so koj ideme 2 god.Vrskata e super,se sakame,mnogu cesto pocnavme da pravime muabet na ovaa tema,sto i kako ke bide (i mene prv pat ke mi bide i nego).Se plasam a sakam da go napravam toa...toj ne me brza mi rece koga ke bidam spremna jas koga ke sakam togas...ve molam dali e vo red na 18 god ili da cekam uste? :))
   
 6. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.662
  Зошто не би било во ред ако ти сакаш да имаш односи?
  Важното е да сакаш, се останато оставете спонтано да си оди, не се форсирајте ни ти, ни тој, посебно што ви е и на двајцата прв пат :)
   
  На ane(: му/ѝ се допаѓа ова.
 7. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  21.988
  Пол:
  Женски
  @ane(:
  ако мислиш дека си спремна да почнеш со сексуален живот направи го тоа :)
   
  На ane(: му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.