1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преглед на мажи

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од cia123, 8 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. cia123

    cia123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Pocituvani,
    Moeto prasanje e dali kako sto zenite odat na ginekolog ima doktor za mazite kade mozat da napravat testovi za eventualni bakterii ili infekcii??
    Vi blagodaram odnapred.
     
  2. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    pregled na mazi

    Мажите одат на уролог, или лекар за венерични болести.
     
    На Lilliana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mr.Nobody

    Mr.Nobody Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    awwww, ова од искуство од прва рака г-це Меу или ?? Anyways.. CIA... пред да те опоменат, редактираат или избришат постов зошто ти е на латиница.. ДА, за чудо(ја бар дознав на сила :D , пред 6-7год..) има, т.е примарно добиваш резултати дали си со активно или пасивно(што го имаме сите машки, а треба женско да го активира) HPV(ХПВ) . Во принцип, ќе си идеш на матичен, колку и да ти е глупо, срам, чудно(особено коа татко ти по грешка, баш тој ден, отишол на преглед) , ќе му кажеш дека сакаш упат за МикроБиологија(или Макро,јбга . не сум хемичар/биолог...) и со тоа ќе си ојдеш во Државна(сеа за сеа, бар од тие што не се приватни бар..) од долната капија т.е кај што градат сеа тоа подземниот булевар испод Јужен Булевар.. и ќе им кажеш дека сакаш да ти земат Бриз од доле(колку и да смешно звучи ова, боље да те/ве спремам сеа. него коа ќе отидете и ќе ви мавнат збунка ко на мене.. "од Око или Патлак " like WTF! ), за да те тестираат за ХПВ. Ќе ти даат ко стапче за уши, ќе си влезеш у една просторија или ВЦ.. имам заборавено, ќе си прочепкаш по кхм.... и ќе им го врачиш :))) за 4-5ч али еве, да речеме за 1ден, ќе имаш резултати :) Then.. u can mate as much as u want ! BUT! be sure that she aswell отишла на Гинеколог у скоро време. Нели, не е баш фер, ти да патиш ,а она да не :P

    Ете, се надевам помогнав на сите што ќе си прочитаат....


    п.с стаив малце хумор зошто е сепак чудна тема, гледајќи ја на женски форум ,А битна тема за и они да си знаат..
     
    На Leah12 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Па не треба да си многу интелегентен или нешто посебно начитан за да знаеш дека тие се лекарите за мажи ;)
    А инаку ако толку те интересира НЕ, не сум имала лично искуство(зошто сум женско) или била каква потреба за тие лекари. А за да разбираш кој лекар за што е, треба да имаш минимално, да не кажам основно познавање од медицината. Поздрав
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Yes, yes of course, али како прво, девојка прашува, а не машко, и најбитното, прашува кој е доктор за мажи, а не како да испита хпв ;) ама изгледа ти тежеше сопственото искуство, имаше желба да го споделиш овде :D
    И прегледот на гинеколог, патем, нема никаква врска со патење ;)

    јас како што знам хпв тестовите се носат во МАНУ и се чекаат резултати минимум 1 недела, така да, излеа ти нешто друго си испитувал, или јас можеби не сум докрај информирана :?:
     
  6. Angel23

    Angel23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Imam edno prasanje vo vrska so decko mi.....i ako moze nekoj od lekarite da mi odgovori.....

    Pred godina dena decko mi pravese operacija na koleno i togas 2-3 dena nosese katetar i otkako mu go izvadija mu se pojavija crveni mali tocki na glava na penisot....i od vreme na vreme vekje godina dena povtorno se pojavuvaat.....gi snema pa pak se javat i toj ima koristeno kanesten ama pak posle nekoe vreme se javat....i jas redovno odam na ginekolog i nemam nisto jas na rezultati....posleden pat imam odeno vo mart i nemam nisto,ni hpv,ni nekoja infekcija,se e cisto....a na decko mi pak mu se pojavuvaat od vreme na vreme tie mali crveni tocki....pa ve molam ako moze da mi kazete sto bi mozelo toa da e,dali e kandida ili pak nesto drugo....odnapred vi blagodaram
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Лекарите нема да ти одговорат зашто ги нема одамна туку фати го за раче и одведи го да му земат брис
     
  8. dzeneta

    dzeneta Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    7
    Edno prasanee mazmi pred da me zapoznaee si pijel Proteini za vezbanee no toj zema sto nema da mu nastetii da nema decaa. dali postoii rizik da ima problem da ne mozam da ostanam bremena?????
     
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Батка....постов го читам со Тошо Малерот voice. Ја незнам како може некој волку да се излигави у еден единствен пост. Дај жити се ако веќе си се нафатил да објаснуваш нешто - објасни, разбирливо. Англицизмите (поточно фразите непреведени) не те прават кул, те прават да звучиш ко неписмен тинејџер
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.