1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик 22

Дискусија во 'Форумски игри' започната од summer-lover, 12 јануари 2014.

 1. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Сигурно се сеќавате кога имаште ваков предизвик на Фејсбук..Епа ми текна да има и на Фемина ..ама малку...поразличен
  Секој ден кога ке се уклучите погледнете што ви е на ред и започнете.доколку сте отсуствувале може и два предизвика да се рашатт најмногу...па да започнеме :lol: исто така пред да се реши предизвикот и да се објави мора да стои денот и самиот предизвик
  ден 1-На оваа тема објави ја твојата омилена слика
  ден 2-пиши на некому ЛП и после копирај ја поракава овде
  ден 3-Направи комбинација на polyvore од тоа што носиш (без лажење)
  ден 4-Опиши си го целиот ден
  ден 5-Објави слика од последното нешто што си го купил\а
  ден 6-Направи анализа на форумџиката над тебе ^
  ден 7-Кажи која форумџика ти е омилена и подари и нешто (преку слика)
  ден 8-Советувај некого на Фемина (линк)
  ден 9-објави слика од позната слика на која мислиш дека личиш
  ден 10-линк од најглупавото мислење на Фемина
  ден 11-линк од омилениот сајт
  ден 12-Кажи еден трагикомичен статус на една 11-12-13 годишна тинејџерка
  ден 13-линк од најсмешнота случка од "Последната глупост што ја направив"
  ден 14-Случка од детството
  ден 15-"Mojот совршен живот" (каков е вашиот живот од мислите)
  ден 16-сликај ја твојата колекција на лакови
  ден 17-Вашето мото
  ден 18-Дом од соништата (надворешно,дневна,кујна,спална....)
  ден 19-Креирај соба на polyvore
  ден 20-Кратко сценарио за серија
  ден 21-Последното нешто што ве уплаши
  ден 22-НЕШТО ЗА КРАЈ?
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Предизвик бр. 1-готов! :D
   

  Прикачени фајлови:

  • priroda2.jpg
   priroda2.jpg
   Големина на фајлот:
   105,3 KB
   Прегледи:
   266
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 1 - На оваа тема објави ја твојата омилена слика
  [​IMG]
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Ден 2:
  Ден 3:
  Ставав парчиња од прилика... инаку за по дома ми е ова. :tmi: Чорапите се слични на сивите со бело. Дуксерот има на долниот дел црно и патентот му е на страна. Хеланките се исти. :)
  [​IMG]

  Ден 4:
  Денес се разбудив со миризбата на крофните од сестра ми. Поседив малку на лап топ и се договорив со најдобрата другарка да дојде кај мене. Ги изедов крофните со чоколаден прелив и ја исчекував другарка ми. Другарка ми дојде и си поигравме карти и се смеевме на смешните слики на форумов. Кога си отиде седнав на лап топ пак. Потоа ручав, а после ручек игравме карти со татко ми и сестра ми. После пак на лап топ исчекувајќи го филмот. За жал филмот не го дадоа и се задржав на Фемина. Потоа игравме макао, џандар збира и табланет со сестра ми и еве ме тука седам. :D

  Ден 5:
  Слика од последното нешто што сум го купила:
  [​IMG]
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 2-пиши на некому ЛП и после копирај ја поракава овде
  Не сакам сега да замарам некого само за ова, затоа ќе ја копирам последната. :)
  :$
   
 6. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Ден 6:
  Анализа за Лела. :D
  Лела е огроооомен, ама ОГРООООМЕН обожавател на мачки и ги има еден куп дома. :lol:
  Спремна е да помогне на секој, па според мене е и фина. Исто така бунтовна е кога некој ќе и наруши спокојствието-како секоја шкорпија. :lol: (шкорпија беше, не грешам?) Си ги покажува своите ставови и цврста личност е. Ја сака модата... има многу цртежи правено во скеч тој и интересни се! :D
  Кратка ми е анализава, но се е позитивно, а и тоа го мислам за неа! :up:

  Ден 7:
  Омилена форумџиика... најомилена ми е summer-lover! Што вели, „ако се видиме у живо, најдолгиот муавет ќе го праиме“. :rofl: Се сложувам со неа! И ако навистина ја сретнам, би и го дала ова:
  [​IMG] :D
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Папи, фала ти многу за анализата, се’ си ми погодила освен едно :!: Не сум шкорпија туку скорпија :D Фала многу на анализата, ќе ме чекаш и мене по некој ден кога ќе ти направам, оти само ние две си коментираме тука. :D

  Ден 3-Направи комбинација на polyvore од тоа што носиш (без лажење)

  Тешко сте ме погодиле за облекава :$
  [​IMG]
  (Пижамите ми се керамида боја, крпата ми е шарена)
   
 8. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Малку каснам со играва ама ајде ќе ве стасам сега :)

  ден 1-На оваа тема објави ја твојата омилена слика


  ден 2-пиши на некому ЛП и после копирај ја поракава овде
   

  Прикачени фајлови:

 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ама ајде сега не ставајте по 3-4 дена во едно мислење, не е тоа финтата. :?: Почнете си од прв ден.

  Ден 4-Опиши си го целиот ден
  Прв училишен ден, станав рано, потешко зашто до 1 спиев на распустот. Се спремав и отидов на школо. На школо, се’ исто. Имав 2 празни часа, де. :wasntme: Кога се вратив, и плетев плетенка на сестра ми, па излегов надвор, кај мачорчето, си го галев. :inlove: Па потоа кога влегов внатре јадев, па пишував, па заврзав балон на врца и надвор со мачињата рипавме :D Потоа си го читав дневникот некои записи, играв Поу, па решавав задачи за натпревар, 3 решив. После тоа го изгледав едното полувреме ракомет, па правев презентација тука 3 саата попатно слушајќи Се или нешто. Одкога ја префрлив на УСБ еве ме на фемина. Тоа е тоа. :hai:
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 5-Објави слика од последното нешто што си го купил\а

  [​IMG]
  :D
   
 12. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Ден 10:
  [​IMG]
  Не најдов ништо друго слично...
  Ден 9 ќе го ставам попосле,сега се брзам..
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 6-Направи анализа на форумџиката над тебе ^
  Ни јас не знам многу за еленче, ама ќе пробам да ја опишам накратко. :lol:
  Имам впечаток дека е мила и добра. Мислам дека има осет за мода. Ми делува како слатка и позитивна. Би сакала подобро да ја запознаам :)

  Едит: Токму кога го испратив мислењево, се појави ново мислење од Папи. :lol: Ај и нејзе.

  Папилион уште од почеток ја забележав. Видов дека е позитивна, со сопствен став, не е срамежлива, воопшто не се плаши од реакции. И имам впечаток дека јазикот и е побрз од мозокот. :lol: Ама токму затоа ми се допаѓа, брзоблета е, интересна... Мислам дека е добра другарка. :)
   
 15. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Забегана сум... сакав ден 11 да пишам, а 9 сум пишала... киксови... :x
  Ден 11:
  kanta/12-godini-t20420/ што има да се интересеира за секс на 12 години... :|
   
 16. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  ден 9-објави слика од позната слика на која мислиш дека личиш

  Еве слика на кого личам ( не дека јас мислам дека личам на неа туку нема некој што ми нема речено дека личам на неа , ако сакате проверете па кажете сами :) имам слика поставено од мене во модни критики за не толку храбри феминки :) )

  [​IMG]
   
 17. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 7-Кажи која форумџика ти е омилена и подари и нешто (преку слика)

  Омилена ми е Спешалка. гоолема :hug: до неа. Секогаш е позитивна, уредна, едноставно обожавам да ја читам. :* :inlove:

  И го подарувам ова:
  [​IMG]
   
 18. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Хехе јас ја поставив темата,па и да си почнам со предизвиков
  ден 1-објави ја твојата омилена слика :$
   

  Прикачени фајлови:

  • large.jpg
   large.jpg
   Големина на фајлот:
   63 KB
   Прегледи:
   48
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.272
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Ден 8-Советувај некого на Фемина (линк)

  Не е од сега, еве:
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Мешано мешано, испомешано. :x Ајде, сега ваќам ред. :)
  ден 11-линк од омилениот сајт
  http://www.femina.mk/ :D 8)
  ден 12-Кажи еден трагикомичен статус на една 11-12-13 годишна тинејџерка
  ''Разочарана сум од некои личности...'' ШТО Е БЕ, ТЕЛЕТАБИСИ ТИ ПОЧНАА ПОКАСНО?