1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предменструален синдром

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од volsebna, 8 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам, и да споделиме искуства дали е нормално да се нема никаков предменстуален синдром, т.е никакви болки ниту пред, ниту за време на менструалниот циклус? Јас одамна имам добиено, мислам околу 15 год, и некогаш ретко сум имала мали болки во јајниците, првиот ден од циклусот, друго ништо. Инаку менструацијата ми е редовна, на 28 ден, ретко ми доага и порано, околу 25-6 ден. Единствен ПМС ми се акните, неколку дена пред да добијам исфрлам акни на лицето или телото. и времетраењето на циклусот ми е кратко, 3-4 дена, само вториот ден е пообилна. Дали е тоа нормално, бидејки веке некое време сакам да останам бремена, но сега засега нема ништо.
    Оваа тема ја отварам (мислам дека ја нема отворено) за да разменуваме мислења за предменстуалните и менструалните проблеми, и како тие да се надминат
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Има цела тема за ова во категоријата Здравствени проблеми
    zdravstveni-problemi/pms-predmenstrualen-sindrom-t1055/
    Инаку, си отворила тема во погрешна категорија, која верувам дека набрзо ќе биде затворена, бидејќи одамна нема консултации со гинеколози.
     
  3. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Annath а да ја земеше ти темава да ја зачистеше малце?
    За генералка е цела категорија Прашај гинеколог
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.