1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предменструален синдром

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од volsebna, 8 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам, и да споделиме искуства дали е нормално да се нема никаков предменстуален синдром, т.е никакви болки ниту пред, ниту за време на менструалниот циклус? Јас одамна имам добиено, мислам околу 15 год, и некогаш ретко сум имала мали болки во јајниците, првиот ден од циклусот, друго ништо. Инаку менструацијата ми е редовна, на 28 ден, ретко ми доага и порано, околу 25-6 ден. Единствен ПМС ми се акните, неколку дена пред да добијам исфрлам акни на лицето или телото. и времетраењето на циклусот ми е кратко, 3-4 дена, само вториот ден е пообилна. Дали е тоа нормално, бидејки веке некое време сакам да останам бремена, но сега засега нема ништо.
  Оваа тема ја отварам (мислам дека ја нема отворено) за да разменуваме мислења за предменстуалните и менструалните проблеми, и како тие да се надминат
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.056
  Допаѓања:
  199.235
  Пол:
  Женски
  Има цела тема за ова во категоријата Здравствени проблеми
  zdravstveni-problemi/pms-predmenstrualen-sindrom-t1055/
  Инаку, си отворила тема во погрешна категорија, која верувам дека набрзо ќе биде затворена, бидејќи одамна нема консултации со гинеколози.
   
 3. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
  Annath а да ја земеше ти темава да ја зачистеше малце?
  За генералка е цела категорија Прашај гинеколог
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.