1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Презаситеност од партнерот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од hello-kitty.90, 15 октомври 2013.

 1. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.386
  Допаѓања:
  12.465
  Нова сум па би сакала да Ве прашам Вас поискусни феминки. Дали некогаш сте почувствувале дека иако го сакате партнерот некогаш сте презаситени или дека едноставно ве гуши? И како да се однесувате после тоа, што да се направи да се врати се по старо? ако е можно :^)
   
  На amore12 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 2. pelegrina

  pelegrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  32
  Цело време дури мислам и дека го мразам. Само неговите негативни работи ги гледам
   
  На amore12 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  Оваа презаситеност се случува во долгите врски. И има периоди кога сакате малку повеќе слобода и мир.
   
  На verica94 и amore12 им се допаѓа ова.
 4. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.785
  Допаѓања:
  76.741
  Имам 6 годишна врска и никогаш не сум се почувствувала презаситена.
   
  На amore12 и Twinkles им се допаѓа ова.
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум 5 години врска, и секогаш ми било убаво со него, сега некогаш ме нервира кога ме задева, ме мава со перници и слични работи, ама тоа не ми пречи :) уште му се игра изгледа :devil:. Но како и да е. ако се чуствуваш презаситена од него значи почнуваш да не го сакаш,те нервира за се и сл :|
   
  На amore12 му/ѝ се допаѓа ова.