1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу кавги во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Emi4koto, 13 октомври 2010.

 1. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Imam problemi vo vrskata neznam sto da napravam.Imam decko zaedno odime 2 godini i 2 meseci.Skoro sekoj den imame problem se karame, se raspravame.No kavgite i raspraviite ne traat mnogu dolgo po 1 baknez raspravata zavrsuva .No i dva pati imame raskinato po2 dena 3 i pak popusti edniot od nas pak mislime deka ke bide se kako sto treba se gledame prvin pravime muabet i se nadevame i dvajcata deka ke bide podobro. I SEGA SUM VO DOBRA SOSTOJBA A NEZNAM DOKOGA. neznam sto da pravam.Toj e lice koe e ozbilno vo sekoja rabota,a jas sum licnosta koja sum sekogas nasmeana.I koja ne sakam kavgi,da mi kazuva sto da pravam kako da se odnesuvam, kako toj sto ke kaze .Sepak sekoj si ima svoe mislenje i svoj stav vo zivotot.No sepak jas po moeto mislenje ima nesto sto ne povrzuva da bideme zaedno no sepak neznam odgovorete mi ve molam.
  [mod-kirilica:1z93qul5][/mod-kirilica:1z93qul5]
   
 2. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  BARAM POMOS za problemot

  Прво треба да најдете која е причината на сите ваши кавги. Две години сте во врска, не е малце , мислам дека доволно се познавате. Седнете, разговарајте, кажете што ви смета искрено еден кај друг, без лутење и карање.
  А можеби и треба малце да се оддалечите, не знам каква ви е врската , ама понекогаш од самото тоа што си цело време заедно со некоја личност макар и најдобра другарка се случува да се скарате.

  Размисли добро дали го сакаш или твојата врска преминала во навика, ако чувствата ви се взаемни мислам дека и двата ке се потрудите да ја продолжите врската.
  Тоа е тоа, еден добар разговор , очи во очи и искреност , ништо друго не ти треба.

  Ајде па пиши што ке направиш :)
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  BARAM POMOS za problemot

  Валда сака совет за да не се караат . Ни мене не ми е јасно .. Иначе може е само период , не се секирај . Ако вака продолжи , седнете , муабет направете . Не се малку 2 години и повеќе .
   
 4. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Сега состојбата се промени се е подобро.На добар начин се разбираме.Немаме караници се она како што треба во врска така е.Сега сватив дека му значам и дека ме сака, и тој свати дека постои љубов вистинска меѓу нас.Ние неможеме 1 без друг.Многу пати правевме муабет.Но кавгите си продолжуваат.Сега за сега нема караници а незнам до кога.Ви благодарам на советот за советот.
   
 5. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Сега состојбата се промени се е подобро.На добар начин се разбираме.Немаме караници се она како што треба во врска така е.Сега сватив дека му значам и дека ме сака, и тој свати дека постои љубов вистинска меѓу нас.Ние неможеме 1 без друг.Многу пати правевме муабет.Но кавгите си продолжуваат.Сега за сега нема караници а незнам до кога.Ви благодарам на советот за советот.
   
 6. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пак барам помош.Сега пак се вратиа кавгите.Тој беше во понеделник кај мене.Се беше како што треба .Но сега незнам во што е проблемот. 2 дена не се гледавме тој не ми се ни јавуваше или ке ми се јавеше кога спиам накратко 2 муабети ајде чао да не те вознемирувам продолзи да спиеш.Или како во понеделник ке ми се јави и ке ми каже нема да се видиме.Сега овој ден не ми се ни јави се допидувавме на фејзбук.Јас му пишав прва како си што правиш тој ми одговори и јас го прашав што ке правиме за вечер и тој ми вели нема да се видиме.Јас му кажав ок како кажеш јас не се лутам.Го прашав Шшто е проблемот и тој ми кажа 10 исклучоци како на пр:нервозен сум сега,нервозен сум кога се гледаме,поубаво ми е дома кога седам и слицно такви разлози.Ме праша дали ке се видиме јас му ги повторив разлозите и тој вели па добро.Нема веке потреба да се гледаме така нека бидне.И ако ме налутиш нема ни да ти се јавувам на телефон.Јас после 2часа му се јавив тој ми вели кажи со повисок тон и зборовите му беа ладнокрвни како незнам која личност да му се јавува а не неговата девојка.јас го прашав дали сме во врска.А тој налутено ми вели не ме прашувај сакаш ли така да биде.Јас му исклучив почнав да се нервирам да плачам и незнам што да направам веке немозам многу во последно време се нервирам.И незнам се мислам дали од утре да користам цигари веке тоа ако ме утеши од нервозата друго нема.БАРАМ ПОМОШ МНОГУ МИ Е ТЕШКО НЕЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ.
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.698
  Пол:
  Женски
  Како очекуваш да се смени нешто што две години било така? Одеднаш ќе престанат караниците? А и зошто би сакала да бидеш во врска со некој со кој постојано се караш? Извини, но јас да сум дечко ти, не би трепел девојка која постојано ќе вика, добро ти како ќе кажеш. Па и му се јавуваш после секое карање. Па имај свое јас. Батали го, гледаш на него не му е многу гајле за тебе.
   
 8. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Јас го сакам многу и сум вљубена во него.Тој знае дека неможам без него и сигурно за тоа ми прави така.Навистина незнам што да правам.Ама ке се обидам да не мислам многу на него.Јас така мислам а вие незнам.
   
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  како што кажа душица, можеби е само период, и кај мене има вакви периоди на караници, кризи, но поминуваат, па се враќаат, јас веќе 4 год сум во врска и секогаш е така (во последно време). колку и да се трудиш нема да биде како на почеток, се убаво и “слатко“. тоа е мое мислење, барем јас со овие мисли се смирувам :$
  позз и се надевам се ќе се среди
   
 10. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Чим толку се карате,најдобро е да се стави крај на врската.Кога нешто не иде-не иде.Кога идеш со некој идеш за да се чувствуваш убаво,а не само да се караш.Јас сфаќам дека во секоја врска има караници,ама кога нон-стоп се карате значи нешто не иде...Плус мене некој да ми кажува што да правам нема шанси,не ми ни треба,тоа значи не ме прифаќа таква каква што сум.Ова е само мое мислење..сепак се зависи од вашата врска и од вас...
   
 11. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  што мислите вие мили мои форумџики,според вас,која е нормална доза на кавги во една врска? :) да се скараш еднаш дневно,еднаш во два три дена или еднаш неделно?или еднаш у месец?прашањево може звучи смешно ама стварно ме интересира шо смета за нормално мнозинството.јас и дечкоми пример многу се сакаме,мегутоа знаеме и да си се караме за глупости.е сеа нашите кавги се дешаваат еднаш у 2-3 дена обично траат 5 минути максимум и после се мириме,ама мене и тоа ми смета некогаш.од една страна си викам-"па тоа е нормално,не е можно да си со некого во врска и поминуваш многу време заедно а да не се караш никогаш",ама па некогаш си мислам-"што ако некаде постои некоја особа со која никогаш не би се карала,кој би ми одговарал перфектно?или ако не никогаш ама тоа карање да е поретко еднаш у месец дена пример,сепак не е можно нели секогаш да се согласуваш во се" :D или многу сакам па и јас :D
   
 12. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ние жените никогаш не бараме многу но и никогаш немаме доволно :!: :lol: :lol:

  а за прашањево, :x no comment, и јас спаѓам во таа група (кавги, кавги и кавги...) :tmi:
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  чиста вистина бона,на нас жените се нешто ни фали,и све да ни е супер,ние ке си измислиме проблем ако треба :D али тоа е веке друга тема ;)
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.698
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми се карам еднаш месечно. Минатиот пат кога бевме во врска се каравме само зошто неможевме да се видиме, врската ни беше на далечина, а сега се скаравме пред некој ден за глупост зошто ни беше досадно. Бев во врска 3 месеци со дечко со кој се карав ако не секој, преку ден, ама тоа не се издржува. Најглупо ми е некој кога ќе каже абе ние се сакаме ,ама ете секој ден се караме, па кај е љубовта?
   
 15. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  така си е небива да се караш секој ден,поготово ако ви се тешки кавгите тогаш тоа е навистина заморно,исцрпувачка врска.и јас не би можела да бидам во таква врска.зависи и кој што подразбира под кавга.јас под кавга подразбирам и кога само ке ми повиши глас(а јас ке вратам нормално) :D нашите кавги се такви,не траат долго,он ке подвикне јас ке подвикнам и толку,не пагаат тешки зборови,не пагаат навреди некогаш не ме е навредил до сега со некој лош збор.и секогаш он е тој со одма почиња да се умилкува.ама сепак мене и тие ситни кавгички некогаш ми сметаат. :$
   
 16. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  Јас мислам дека нормално е у врска да постојат кавги но сепак да не бидат претерани. Јас во врска сум 1 и пол година и постоеле повеќе кавги но кои бргу поминувале . Сепак неубаво е чувството кога ке се скараш но откако ке се смириш ти доага како да си се преродил :)
  Многу често јас сум предизвикувачот на кавгите, зашто јас сум таа што наога рачки за банални работи, во последно време многу сум нервозна и во секој муабет наогам нешто што ми смета , а дечко ми тоа го приметува и ме предупредува за тоа ,односо ми кажува дека приметува дека во последно време само се љутам и незнае како да го сфати тоа ,а навистина го сакам и не сакам да се карам . Страв ми е ваквото мое однесување да не доведе до погрешен исход односно прекин на врска од негова страна, стварно незнам како да се контролирам и незнам што ми недостасува .Просто кажано незнам што сакам . Ве молам за совет
   
 17. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  И јас и дечко ми се караме , и мислам дека кавги постојат во секоја врска иако може некој да негира ама тоа е тоа ние жените сме неописливи не сакаме кавги а усвари ние ги предизвикуваме јбг.
   
 18. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.476
  Допаѓања:
  7.380
  На почетокот многу се карав не знам зосто ама мислам дека оти бев многу љубоморна.се разбира тоа кулминираше со прекин на врската, е после кога си ја оладив малку главата и кога видев дека така не оди и дека во мене беше навистина вината, повторно се поврнавме и сега да не ни се уроци добро ни оди.Се караме повремено знаци во месецот дали 1 ке се случи тоа и за мене тоа е нормално, па кога се гледаш со некој постојано нормално е да се јават конфликти.Пречестите кавги не водат никаде само доведуваат да се одделиш од партнерот и прашање на време е кој ке му здодее и ќе стави крај на врската.
   
 19. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  Не можам да кажам колку често се караме,зошто постојат периоди кога не се караме да речам до месец дена , се е супер и одлично,ама јас знам дека после тој период следува некоја караница(ко да е затишје пред бура).Караниците се нормални во секоја врска,меѓутоа да не траат долго и да не се за глупости. И во едно семејство нормални се караници со луѓе со кои живееме, па камоли со патнерот во врската.За жал ние жените сме тие кои во повеќето случаеви или ги предузвикуваме или ги започнуваме тиа караници.
   
 20. Emi4koto

  Emi4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  сега дури сватив дека сте во право и дека ми давате вистински совет што да направам.ви благодарам на возвраќањата.Така побобро ке бидне да се разделиме тешко ке ми бидне али тоа ми е моа така да бидне сега сватив дека сум никој нисто за него дека не ме сака и се други работи.