Премногу кавги во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Emi4koto, 13 октомври 2010.

 1. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Е готово ако почнеш да пушиш ќе се смириш и нема да има веќе кавги....Мижи Митро тулумби ќе паѓаат е работава:)

  Од тоа што прочитав ти по приорада си изгледа опсесивна личност што сака да држи се во свои раце....епа мила моја не може бре така.И тој има свој живот,свое право на глас,ако ти е дечко не значи дека е твој роб.Ако сте во врска не значи дека освен тебе не смее да има никаков друг живот и треба да ти пријавува извештај за секој негов чекор!

  Едноставно можеби му се здосадило да го трпи сето тоа и со право.Нормално е во секоја врска да има кавги,ама сепак има кавги и КАВГИ,се има некоја граница.Ако гледаш дека навистина не ви оди ,што се мачите и двајцата,се седнува еден здрав муабет се прави и се решаваат работите ама разумно и со ладна глава.И се почитуваат одлуките,зашто така си докажуваш дека се почитуваш и сама а не по еден ден да биде пу пу не важи и да почнеш одново да го масираш...Размисли...
   
 2. Antonij

  Antonij Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  28
  Од лично искуство ти кажувам дека ќе си се подкарувате често ама кратко. Така е секогаш кога и едниот и другиот сакаат да ги држат конците во раце. Не се секирај :)
   
 3. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  кај сто има оган таму има и Чад нисто не е сјајно луге се карат у брак па сто останало у врска денес си утре не си со него (ако одлуЧис) тоа знаЧи немате исто мислинје за некои работи попусти ти некад тој и така се тера тоа поззз