Премногу кавги..

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од buzzle, 6 август 2010.

 1. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Знам дека во врска е досадно и монотоно без кавги, но ова нашето не е нормално :worried: скоро секој ден се караме т.е јас се лутам без причина, а тој ме моли да му простам :|мислам дека ако продолжиме така за брзо време ке раскинеме..многу го сакам и не сакам да го изгубам..не знам што да правам во тие мигови кога сум му лута губам контрола и му кажувам секакви работи а тој не ми ни возвраќа, не ми се ни лути..потоа за 2-3 часа се смириме и ми е криво..плсс хелп, девојки кажете ми како да си помогнам и да не бидам толкава лутка :lol: има ли некоја со сличен проблем???
   
 2. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Едноставно некогаш прејди преку твоето его.
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Добро и ти си свесна дека се лутиш без причина и упорно се лутиш!
  Знаеш што? За таквите како тебе некој што ќе те искрши од мавање па да му приќутуваш шо викаат нозете да му ги миеш од страв!!!
  Ете така за таквите. Оти не сте накапале на најлошото претерувате!
   
 4. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  хах..ма не се тие некои пре големи кавги но сепак.. :worried: инаку мислам дека тој еднаш треба да ми се налути па да сватам што губам и му го имам тоа кажано, а тој ми вели дека не му сметаат тие кавги и дека никогаш нема да ми се налути.. :| :)
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.393
  Пол:
  Женски
  buzzle колку години имаш ?
   
 6. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  17..зошто???
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.393
  Пол:
  Женски
  Возраста има врска со однесувањето :D
  Те разбирам потполно, млада си, дозволени ти такви испади на оваа возраст.
  Уживај и помалку нервирај го дечко ти , ама немој скроз да го олабавиш да ме му се уарни... давај му дневна доза нервоза и се ќе биде ок ;)
  Поздрав :)
   
 8. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  фала на советот irenna..се надевам дека се ке биде ок ;) позз
   
 9. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Има една интересна изрека за твојот случај : Нашла па зашла... опрај се додека е време и додека трпи дечко ти..значи добар е чим не му сметаат таквите испади ама не значи дека нема граница и не е фер ти тоа да го злоупотребуваш. :!: Стави се малку на негово место..он така да ти прави за се да ти се лути а ти да го молиш.. :^) потруди се .. мора да има компромис и толеранција во врската и јас како тебе сум во врска 11 месеци имам претстава што како.. поздрав до тебе немој да се лутиш добро намерен беше мојот совет :*
   
 10. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Баш така! И јас на овие години бев во врска,и тоа со постар дечко и постојано лутење,откачување без око да ми трепне и оп ми раскина. Трпеше, трпеше ама на крај пукна. Така да добро е од време на време да се испукате ама лутење за без врска и тоа секој ден, мислам дека претеруваш !
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Јас на таа возраст бев исто таква љутка и нормално го загубив оној вистинскиот е сеа за гз се јадам што бев толкава глупача.
  Ништо, мораш да се смениш да не се лутиш, или пак пробај тоа да биде со нормален раговор место со караница. Ако толу го сакаш не ја прај мојата грешка, многу ке се каеш, а никогаш нема да го заборавиш. Јас никогаш не престанав да го сакам :( :(
   
 12. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  баш ми е жал Саншајн :( ..и фала за советите од сите..верувам, сакам, можам и знам дека ке се сменам :)..не можам да дозволам да го изгубам, навистина премногу го сакам..
   
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  389

  Навистина ако несакаш да го изгубеш мора да се промениш и тоа за брзо време.ЗАтоа што кога на некој му дојде преку глава навистина е крај,тешко полсе назад.Не дозволувај секој момент кој може да биде убав да го уништеш од каприц,од неоправдано однесување.Во ред е да се караш но кога имаш причина за тоа и тоа вистинска причина.А доколку сакаме секој момент може нешто да смислеме и да упропастеме се.Едноставно опушти се и не мисли премногу туку само уживај.