1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу караници за ништо

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од BezglasnaBukva, 1 мај 2015.

 1. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Вака.. Заедно сме 2 години. Првата година беше раj, мислам дека немаше посрекна од мене. Како поминува време, се повеке се караме (да разjаснам:секогаш тоj е лутиот, а jас сум таа што се нервира и се извинува, дури и кога нема за што). Караниците се базираат на наjголеми глупости, освен тоа што е претерано ljubomoren, се лути на пример ако повишам тон по тел, не за да се карам туку за да ме слушне убаво, ако jас се налутам или префрлам за било што одма jа врти приказната и он е лутиот, знае да се налути ако за било што му речам се заебавам.. :xДа, за толку бизарни работи! Пазам на секоj збор што ке го кажам, зошто не можам да знам за што ке се налути. После секоjа караница следи муабет како многу сум го нервирала и дека е краj, а jас му обjаснувам дека не вреди за такви банални работи да расипуваме врска. Jас се нервирам,плачам,молам да се смени..он се дере, и така. А тоа што наjвише ме нервира е што после секое 'сега е краj' ке поминат саат-два, максимум еден ден..он пак станува добар, се извинува, ме сака, во право бил ама се извинува, има муабет како добро било да се караме после ни било поубаво, да добро е ама не без причина! Инече, кога не се караме многу ми е убаво со него, сите што не знаат не посочуваат како пар за пример (што не мислам дека сме). Било каков совет е добредоjден. Знам дека повекето ке ми кажат да го оставам, ама тоа е поjако од мене, многу пати сум си рекла сега е готово, не можам да издржам, ама ништо од тоа. Приказнава моjа може да звучи смешно.. Имам 22години. Ве молам за совет, фала.
   
  На Swiftie.forever му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Седни го и разговарајте, од тоа попаметно нема. Кажи му ми смета тоа тоа и тоа, сослушај го, и барајте решение. Ми делува како нешто да го мачи, да има некој проблем, па цело време е како на игли со тебе.
   
 3. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Тоа ме мачи.. кога и да jа отворам таа тема не jа завршуваме, или вика не е така не се лутам, или тоа за него не биле ситници, или го врти муабетот на заебанциjа као jа те сакам што е битно за што сме се карале. И денес ми се налути, ми се jави на телефон, jас му реков дека не го слушам (до випот беше :) почна погласно да збори, jа му реков добро добро сега те слушам и ми спушти. Не можев да го добиjам, отидов до каj него и ете ти расправиjа, сум рекла не се дери. Се дереше како jас лошо сум се понашала со него, не можев ни до збор да доjдам, готово е, несакам да те видам и си легна да спие, како и секогаш кога не му се праи муабет. А jас ке се чудам што да правам
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.332
  Типов не знае дали те сака или не, од прва ќе ти кажам. Здосадена си му, и во еден момент сака да ти раскине, ама во друг момент знае дека ќе остане сам, па ти се лигави.
  Подобро раскини, за ти да си ја спасиш душата и срцето, верувај, зошто кога тогаш ќе ти раскине, поготово кога ќе најде друга кандидатка за врска, а ти ем со скршено срце, ем без нерви.
   
  На cresa-jagoda, kim.k, blueberry93 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Многу пати сум помислила на тоа, ама некако не сакам да поверувам. Значи кога нема вакви испади е предобар со мене, прави планови за иднина и се за да ме направи срекна, ама залудно кога знам дека пак ке има опасна караница
   
 6. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  А наjбитното заборавив караниците секогаш започнуваат по тел, порака, фб.. никогаш кога сме заедно..
   
 7. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Не знам што да ти кажам, ептен ви е чудна ситуацијава.. најзагрижувачки е тоа што не можете да направите еден убав, сериозен муабет, без обвинување. Кажи му така следен пат, и ако почне да те обвинува пак, замини си.
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.483
  Допаѓања:
  134.322
  Пол:
  Женски
  Не те сака веќе, сака да ти раскине ама незнае како и затоа повеќе се карате. Идеално решение на машките за крај се кавгите.
   
 9. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Фала :*
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Работата ни со тебе ни без тебе а? Не сум се нашла во ваква ситуација не знам шо да ти речам кај мене кога ќе беше крај беше во секоја смисла крај.Ама си велам да не му е интересно да се кара со тебе а знај дека ќе му простиш? Ако ти е интересно и тебе карајте се а ако не стави му до знаење дека ти пречи твојата лутина нека трае подолго од неговата од 2 саати ;) па ако те сака ќе си го стави прстот на умот.А ако не е тајна тој колку год има?
   
 11. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Неколку пати сум му рекла Ако не ме сакаш кажи, нека биде краj не те замарам више.. плаче, ме убедува и прави се за да ми докаже дека ме сака..после некое време пак исто
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  26 има он
   
 13. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Уште е во пубертет до 30 ќе му помини. Ако сакал да се скарате и бара рачки во кавгите до сега при првата кавга ќе раскиневте јас не мислам дека е то усте не знај шо сака дете е машките покасно созреваат.Па сега ти си знаеш дали ќе чекаш да созрее ...
   
  На tessie, Hipica и Sesil им се допаѓа ова.
 14. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Чекам до утре ако не созрее готово е :D се шалам. Сепак мислам дека од мојот преголем страв да не го изгубам премногу му допуштив. А и сум приметила дека кога во сред караница ќе покажам малце заби како да му е интересно, како да ужива и ја врти работата на заебанција
   
 15. Kala22

  Kala22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  474
  Не му е интересно,туку тоа е знак дека претерал(кога ти ќе покажеш заби).Со оглед на тоа што и самата кажа дека доста му попушташ верувам дека тоа се случува ретко.Тој во тој момент плашејки се да не ти здосади тебе конечно од тие негови кавги почнува да се заебава со цел да се извади од целата таа ситуација,а ти веднаш во тој момент забораваш на се што било пред да почне да се заебава(претпоставувам)...
  Незнам од која причина се кара за ситници,без оглед до кои години ги држи пубертетов маживе смешно е да се караш за такви работи,и колку и да го сакаш ќе ти здосади.Пробај нареден пат малце повеќе држи ја лутината,не попуштај дури и кога ќе почне да се заебава,сврти го малку тркалото,па види како ќе се однесува :)
   
  На blackangel22, Едно Чупе и BezglasnaBukva им се допаѓа ова.
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.751
  Допаѓања:
  12.366
  Пол:
  Женски
  Сама си одговори на прашањето... си сака, си може. Си му допуштила така да се однесува. Викаш штом заби покажеш се повлекува. Епа пробај малку поцврсто, покажувај заби почесто, и ќе се смири. Мислам, што друго ти останува? Гледам тоа многу те мачи, и ако не застанеш цврсто, тоа ќе се провлекува додека еден ден не ти пукне филмот и може да биде лошо.
  Мој совет е, кога ќе видиш дека се лути за глупости (очигледно фетиш му е да биде молен), не го моли, не се извинувај, и кажи му дека се однесува како 5 годишно дете. Повлечи се и чекај на него, без молење, без јавување, Два-три пати така со ред, и ќе видиш дека ќе почне да се опаметува. Ако не сака да се опамети, тогаш секој по свој пат.
   
  На Swiftie.forever, tessie, PrettyHurts! и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Show him who is the boss ;)
   
  На tuttifrutti, tessie и jacqueline.s им се допаѓа ова.
 18. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.432
  Допаѓања:
  272.413
  Пол:
  Женски
  Ма каков бос ,драга откачи го такво чудо не ти треба.Ти на улица да не си најдена па ке трпиш да ти се дере секојдневно.Такви нафурани,надуени ,плачипи*ки како него мн мразам.Се некој друг им е крив за нешто.Не плачи,не се нервирај..нема тука веке љубов.
   
  На Hipica, Askopje и Daydream им се допаѓа ова.
 19. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Дечкото или има некој проблем или пак си му здосадила.
  Јас лично овде грешката ја гледам во тебе. несакам да те осудувам си го засакала и се убаво ама премногу му дозволуваш. Тој те научил каква си и убаво му е ко го молиш, ко ми се извинуваш, ко трчаш по него а тој како демек не се замара, не му е гајле. Мила како ќе си дозволиш така ќе ти прават. Млада си, паметна си и да не речам ама ќе речам глупаво е да дозволуваш некој вака да ти прави. Во најубавите години од животот си и да ти е маж не си должна никого да трпиш со вакво однесување. Не си ти играчка за да си поигра со тебе да те остави па по саат 2 пак да му текне, човечко суштество си. Мој совет би ти бил следниот пат кога ќе изреагира бурно за некоја банална работа игнорирај го само замини си. Ниту извинување, ниту молење ниту ништо. Остави му просто да сфати дека тој греши. Со тоа што константно се извинуваш тој се си мисли дека тој е во право, а ти си виновната. Така прави и ти да се чуствуваш виновна, што е доста погрешно.
   
  На Swiftie.forever, crazylady, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  Хммм..2 години сте заедно и двајцата цело време за глупости се карате ?
  Јас сум била во слична ситуација, ама една недела, и ми пукна филмот, па си заминав баш како што вели формџиката над мене. Без збор и чао и покрај тоа што ми се допаѓаше. Карактер е тоа, нема тука подобро ..тој што е секогаш спремен за кавга за банални работи, секогаш истото ќе ти го приредува.