1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу краток циклус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Confused11, 5 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Confused11

  Confused11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Имам нередовна менструација но секогаш траела по 4 до 5 дена. Овој месец прв пат ми се случи ми добив вчера а ми заврши денес. Што може да е причината за тоа? Треба ли да бидам загрижена?
   
 2. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  775
  Почекај,можеби ќе ти продолжи вечерва,утре... А како имаше, обилно,оскудно,црвено или...? Мислам дека сега за сега нетреба да се загрижуваш, почекај некој ден па ќе видиш како ќе биде. Да не си бремена можеби? :$ .Во секој случај мислам дека не треба да се плашиш, ми се случувало и мене да ми трае 2 дена,но ако нешто те копка,посети си гинеколог.
   
 3. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  7.461
  Јас отсекогаш сум имала краток циклус. Секогаш ми трае по 2-3 дена, ретко некогаш да потрае цел трети ден. Имам прашано гинеколог и кажа кај секој е различно, дека не е ништо страшно. Мене ми беше стварно чудно кога некоја другарка ќе каже по 6-7 дена им трае. Или можеби пак моето е чудно, не знам.
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Леле, ти завидувам. :D Мене ми се влече по една недела до 8 дена, заедно со цедење кое знае да трае со денови и страшно ме нервира. |(
   
 5. marinela111

  marinela111 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  zdr imama edno prasanje i ve molam za odgovor ciklusot sekoags mi trae po 6 7 dena no ovoj mesec mi traese samo 3 dena od sto bi mozelo da e toa a so mazot mi se obiduvame za bebe podolg period
   
 6. Margaritka27

  Margaritka27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2016
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Devojki sto se slucuva so mene nz :/ veke 2 pat vo dvete meseci mi doagat samo po 2 dena tretiot veke nix mn mn malce ... :/ jas sekogas imav po 5 dena pomagajte ve molam sto e ova i me tera u nervoza mn
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.