1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу краток циклус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Confused11, 5 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Confused11

    Confused11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Имам нередовна менструација но секогаш траела по 4 до 5 дена. Овој месец прв пат ми се случи ми добив вчера а ми заврши денес. Што може да е причината за тоа? Треба ли да бидам загрижена?
     
  2. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Почекај,можеби ќе ти продолжи вечерва,утре... А како имаше, обилно,оскудно,црвено или...? Мислам дека сега за сега нетреба да се загрижуваш, почекај некој ден па ќе видиш како ќе биде. Да не си бремена можеби? :$ .Во секој случај мислам дека не треба да се плашиш, ми се случувало и мене да ми трае 2 дена,но ако нешто те копка,посети си гинеколог.
     
  3. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.139
    Допаѓања:
    7.730
    Јас отсекогаш сум имала краток циклус. Секогаш ми трае по 2-3 дена, ретко некогаш да потрае цел трети ден. Имам прашано гинеколог и кажа кај секој е различно, дека не е ништо страшно. Мене ми беше стварно чудно кога некоја другарка ќе каже по 6-7 дена им трае. Или можеби пак моето е чудно, не знам.
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Леле, ти завидувам. :D Мене ми се влече по една недела до 8 дена, заедно со цедење кое знае да трае со денови и страшно ме нервира. |(
     
  5. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    zdr imama edno prasanje i ve molam za odgovor ciklusot sekoags mi trae po 6 7 dena no ovoj mesec mi traese samo 3 dena od sto bi mozelo da e toa a so mazot mi se obiduvame za bebe podolg period
     
  6. Margaritka27

    Margaritka27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Devojki sto se slucuva so mene nz :/ veke 2 pat vo dvete meseci mi doagat samo po 2 dena tretiot veke nix mn mn malce ... :/ jas sekogas imav po 5 dena pomagajte ve molam sto e ova i me tera u nervoza mn
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.