Премногу краток циклус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Confused11, 5 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Confused11

Confused11 Истакнат член

Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Имам нередовна менструација но секогаш траела по 4 до 5 дена. Овој месец прв пат ми се случи ми добив вчера а ми заврши денес. Што може да е причината за тоа? Треба ли да бидам загрижена?

2. silk

silk Популарен член

Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    885
    Допаѓања:
    754
    Почекај,можеби ќе ти продолжи вечерва,утре... А како имаше, обилно,оскудно,црвено или...? Мислам дека сега за сега нетреба да се загрижуваш, почекај некој ден па ќе видиш како ќе биде. Да не си бремена можеби? :$ .Во секој случај мислам дека не треба да се плашиш, ми се случувало и мене да ми трае 2 дена,но ако нешто те копка,посети си гинеколог.

3. Aschenputtel

Aschenputtel Популарен член

Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    821
    Допаѓања:
    6.397
    Јас отсекогаш сум имала краток циклус. Секогаш ми трае по 2-3 дена, ретко некогаш да потрае цел трети ден. Имам прашано гинеколог и кажа кај секој е различно, дека не е ништо страшно. Мене ми беше стварно чудно кога некоја другарка ќе каже по 6-7 дена им трае. Или можеби пак моето е чудно, не знам.

4. Lovely93

Lovely93 Истакнат член

Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.011
    Леле, ти завидувам. :D Мене ми се влече по една недела до 8 дена, заедно со цедење кое знае да трае со денови и страшно ме нервира. |(

5. marinela111

marinela111 Активен член

Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    zdr imama edno prasanje i ve molam za odgovor ciklusot sekoags mi trae po 6 7 dena no ovoj mesec mi traese samo 3 dena od sto bi mozelo da e toa a so mazot mi se obiduvame za bebe podolg period

6. Margaritka27

Margaritka27 Активен член

Се зачлени на:
    22 октомври 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11
    Devojki sto se slucuva so mene nz :/ veke 2 pat vo dvete meseci mi doagat samo po 2 dena tretiot veke nix mn mn malce ... :/ jas sekogas imav po 5 dena pomagajte ve molam sto e ova i me tera u nervoza mn

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.