1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу се караме, а пак му се враќам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Mar.0702, 8 септември 2016.

  1. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Шпанска серија |(
     
    На ku4ence, Annora, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    @Mar.0702 чупе разбудисе
    нај искрен совет ти давам
    избришиго дур имаш време и мозност
    ова шо го прочитав ми е дезаву
    мозеби ке бидите заеедно некогаш ама ако сакаш тоа да се случи и да биди се како шо треба замини и остајго да свати шо си и колку вредиш и ако е тој тој ке тргни по тебе и ке помини преку се ,ако не тргни биди срекна шо не тргнал оти ако си останела со него тој ке бил човекот што од твојот зивот ке направек пекол
     
  3. Doris123

    Doris123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Што простуваш бе девојче?
    Вакво понижување?? Тој кога сака да те бара па и те навредува,изневерува и ти ова го простуваш?
    Што љубов е тоа бе ако те навредува,изневерува?
    Незнам како можеш да простиш кога си го видела со друга и сигурна сум дека не е само таа што ја врти..
    Остај ти тоа лесно простувам..имај малку гордост,не се понижувај до толку,не е само тој на светот..
    Откачи го не си го губи времето со ваков..најди си дечко како што треба да те почитува а не да те понижува
    Незнам како можеш да го трпиш..ама ИЧ не ми е јасно..
     
    На mizerija и Annora им се допаѓа ова.
  4. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Девојче дали ти сметаш дека постоиш и дека ти си човек?? :x Немам што да кажам, страшно е ова...
    Златен да е па не би го правела тоа за него.. :envy:
     
  5. buuuce28

    buuuce28 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    278
    Пол:
    Женски
    Некои случувања во животот се способно да наптнаправат таков хаос што и да го средуваш 100 години неможе никако да се добие почетната слика.. така јас секогаш практикувам подобро да започнеш нешто ново одколку да се навраќаш на старото, затоа што животот е еден а тоа старото е добро познато, и сигурнп нема да сакаш цел живот да го помонеш правејќи мешто што веќе си го доживеала... Нема да го има истиот жар колку и да се трудите и двајцата.
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tea2109

    Tea2109 Нов член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Што да правиш има многу одговори, ама да го чекаш сељаков не е еден од нив. Според ова што си го напишала твоето размислување наликува на 13 годишно девојче. Не дозволувај да си играат со тебе. И малце повеќе гордост од сега