1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Престанавме да комуницираме

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pandora121, 19 јуни 2011.

 1. Pandora121

  Pandora121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  16
  Pred nekolku meseci bev na odmor i odev so edno dete so koe sto go znam poveke od 18 godini. Beshe super se dodeka negoviot drugar prestana da mi pravi muabet. Koga prestanav da imam muabet so negoviot drugar toj odma prestana da me bara i ednostavno pocna da me ignorira. Sekogas koga ke bev izlezena toj i negovite drugari mi se smeeja no jas bev slepa da go zabelezam toa. Posledniot den koga trebase da si odam mu pustiv poraka da dojde i da se pozdravime no toj ne dojde. Od togas bez nikakov zbor ednostavno prestanavme da komunikacirame. Mozebi toj me ima zaborave no jas seuste ne, sekoj den mislam na nego iako 10 meseci pominaa. Ne znam sto da napravam poveke.

  [mod-kirilica:3om82ec0][/mod-kirilica:3om82ec0]
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh

  Можеби тој не те гледал со такви очи и се тргнал да не ти дава некаква надеж.
   
  На Pandora121 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  Престанале да комуникацираат :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На lovely91, SunFlower94 и baguf4e им се допаѓа ова.
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh

  не очајувај, постојат и други риби во морето :)
   
 5. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh

  Продолжи си со животот, ќе си најдеш некој доволно вреден за тебе. Не како детиштево, што не знае ни да прекине на човечки начин.
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh


  хахаххахахахахахахахаххахахахахахахахах :x :x немам зборови
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Ne mozam da go zaboravam!! Pomosh

  Едноставно не сте биле еден за друг. Што се секираш, не е единствен. Излези со другарките, забавувај се, ќе најдеш некој друг што ќе те почитува повеќе.
   
 8. Pandora121

  Pandora121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  16
  Premnogu e nemozam poveke

  Mojot bivsi deneska go vidov posle edna godina. Voopsto ne ni mi obrna vnimanie a jas seuste go sakam :( sto da pravam?
   
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Premnogu e nemozam poveke

  Боооооооооооооооооооооже Пандо.


  Па жено, 1 година поминала, што сакаш?Нозете да ти ги баци?

  И преболи го,чим не ти обрнал внимание,одамна те преболел тој.

  А што ќе правиш... ќе си фатиш друг и пред да отвориш тема ќе разгледаш малце и ќе ги прочиташ правилата.Е така,ај чао.
   
 10. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  Premnogu e nemozam poveke

  Заборави го или пак кажи му дека сеуште ти се допаѓа.
   
 11. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.969
  Premnogu e nemozam poveke

  Девојко бе, девојко! Ако стварно имаш 28 години, тогаш малку стави прстот на глава.

  Значи поминала една година, не сте комуницирале, не сте се гледале... Како можеш уште да го сакаш, објасни ми ?! Знаеш, луѓето се менуваат, сигурно и тој се сменил, исто и ти. Сигурна сум дека ја сакаш таа слика што ти останала во главата од него, ама дека една личност после една година уште ја сакаш.... Во книгите на Никола Спаркс, да. :)

  И што е толку премногу што не можеш да издрижиш повеќе ?? Какви работи се случуваат во животот, свесна ли си дека луѓе на умирање не викаат ,, не можам повеќе ,,. Ајде малку трезвено размислувај, продолжи напред, тоа било и завршило.

  Со причина секој си е бивши, ако можело, ќе траело уште. :!:
   
 12. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Premnogu e nemozam poveke

  како што ке правиш? Па фино лепо ке си фатиш друг или па немора ни тоа едноставно ке си живеш со фактот дека е бивши и нема да трескаш глава по него...туку не ми е јасно зошто се чудиш бидејки не те приметил...па јас пријателка (далечна) ако не ја видам два три месеца може да не ја приметам ни во близина а камо ли БИВША (во твојот случај)