1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Причини за вртоглавица и мачнини.

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Tina.Tinnka, 2 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tina.Tinnka

  Tina.Tinnka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Имав односи пред 6 дена поточно во неделата.
  Користевме заштита.
  Проблемот е во тоа што во вторникот ми се појави вртоглавица,имав мачнини и главоболки, во средата истото ми се случи, во четвртокот беше се во ред, во петокот и денес пак исто.
  Кога сум активна, кога се движам повеќе ми е подобро, кога сум во мирување ми се случува тоа.
  Колку што знам симптомите на бременост се појавуваат 2 недели после односот така да според моите проценки сум сигурна дека не сум бремена.
  Но сепак се плашам и ми треба стручен одговор, дали е можно симптомите да се појават порано или е нешто друго во прашање. Ви благодарам однапред. :)
   
 2. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  5.431
  Пол:
  Женски
  Провери си ја крвта, преку тоа се се дознава.
  Можеби си уморна, можеби се работи за недостаток на некои витамини...
  Немора одма да значи дека си бремена. :)
   
 3. Tina.Tinnka

  Tina.Tinnka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  И си претпоставував дека е тоа.
  Али во моментот ми се вртеа 300 работи во главава и незнаев веќе на што да мислам -_-
  Иначе ти благодарам :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.