1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пробав сè... па дури и 69-ка. Се чувствувам бедно.

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Kerri, 23 септември 2010.

 1. Kerri

  Kerri Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  odev so decko postar od mene 4 godini ...Odevme recisi godina .Pominaa 3 meseci otkako imavme odnosi.Mi bese prv bev tolku zbuneta no naivna veruvav deka toj e vistinskiot..Cesto vreem pominuvavme zaedno..Nekev nisto no koga go odbivav se pocesto mi velese ne me sakas pa zatoa i rabotis vaka..A za da mu doakzam deka go sakam se prepustiv na nego i dozvoliv se..Bev vo pijana sostojba i me natera na 69 ka taka bese nekolku pati se custvuvam bedno...iskoristena na nekoj nacin..Poveke ne odime no nemozam da se pomiram so toa da pocne da ozboruva na drugiet za toa sto bilo megu nas ..i zanasite intimni odnosi ...Sega imam decko koj sum veeke 1 god..koga sme zaedno ne me faka nitu pa zboruva za sex..se plasam deka koga ke dozane deka sum imala odnosi so prethodniot ke me otkaci ..Ve molam za sovet kako d amu kazam deka sum imala odnosi so bivsiot..
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Probav se ..pa duri i 69 ka..Se custvuvam bedno :

  Прво, тој што те сака ќе те прифати таква каква што си. Ти си имала само еден пред него, не си имала со кој стигнеш па да се срамиш. Плус, со него си била скоро една година и претпоставувам дека си го направила тоа од љубов и повторно би го направила истото, бидејќи било од љубов.
  А што се однесува до тоа дека бившиот „јадел го*на“ наоколу, со тоа се гледа само неговата култура и воспитание, а не твоите грешки. ;)
   
  На dushe555 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  Probav se ..pa duri i 69 ka..Se custvuvam bedno :

  мислам дека нема потреба да се осекаш бедно ти тогаш си била со него и ви било убаво на двајцата си го напраила од љубов ипак сте биле заедно 1 година...тогаш не ти ни паднало на памет дека некогаш ке раскинете си мислела дека се ке биде топ... али маци сеа имаш нов дечко нова љубов и он ако те сака ке свати дека ти си била претходно у врска и дека си била сексуално активна па 21 век е а за тој бившиот шо сака нека збори како шо кажа Victorya по тоа се глеа неговата култура и неговото селско воспотание !!!!
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Probav se ..pa duri i 69 ka..Se custvuvam bedno :

  како бе бедно? :^) нема потреба така да се чувствуваш. тоа било тогаш, во тој момент така си сакала и готово. а ако труби наоколу за вашите интимни моменти, е значи тој испаднал тешка сељачара и тој треба да се осеќа бедно :!: ... и не се замарај за тоа, било поминало. еве имаш друг дечко, убаво ти е и терај си....
  а за тоа дали да му кажеш на дечко ти дека си имала односи пред него... :^) е па би требало да му кажеш, ама не верувам дека ќе ти замери... пошто ете ти кажаа па 21 век сме, ништо срамота, ништо страшно. подобро сега ти да му кажеш отворено (да не помисли дека си го излагала, дрн дрн.. знаеш какви се машките) отколку тој сам да сфати (знаеш како).
   
  На annnni, peperutkaa и dushe555 им се допаѓа ова.
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Probav se ..pa duri i 69 ka..Se custvuvam bedno :

  Уживај.Не е ништо страшно.И сегашниот дечко ако не те прифати таква,значи не ни бил тој вистинскиот!
  Неговите озборувања низ градот се знак на неговата незрелост.-идиот.
   
 6. Kerri

  Kerri Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Probav se ..pa duri i 69 ka..Se custvuvam bedno :

  Fala devojki seosekam podobro..Otkako gi procitav vasite soveti..:) :)
   
 7. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Не верувам дека на твојот сегашен дечко би му било важно тоа што си имала секс пред него! помина времето кога на невиноста и се даваше големо значение! Плус како што видов имаш 17 години, и на твоја возраст(година порано или подоцна) скоро сите девојки ја губат невиноста, така да не би требало да го изненади тоа што не си невина!
  А за бившиот мислам дека не би требало да се замараш со неговите муабет низ другарите! Би излегол тој простак невиден ако се фали дека ,,имал 69 со девојката,, ...голема работа...а кој немал 69? Не се замарај бе до толку, не си направила никаков грев, си имала дечко и си имала секс со него! Сега си во нова врска и не се замарај со страта веќе завршена врска!
   
 8. XXX666

  XXX666 Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  35
  Само непроживеано сељачиште како овој може да се фали што правел со девојката... :puke: А и ти не си цвеќе за мирисање - на 17 години правеше 69-ка :o Браво стварно, напредна генерација...Јас на твој години џамлии играв пред зграда со другарите......................... :x
  Направив редакција за да додадам дека па и пиеш алкохол :clap:
   
 9. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски

  Ееее бате, сега во ова време 17 е супер за губење невиност, пошто ја губат веке на 14, 15!
  А на темата, нема зошто да ти раскинува сегашниот кога ке дознае дека не си невина, тоа е твој живот и твое право. Не може да бара од тебе да си невина, а тој што пред тебе имал други да не се важи. Плус, глупаво е.
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Па сега има 17. А година дена има дечко. Со бившиот со кој правела сексуални пируети во креветот ... значи ќе му дојде тоа на 15 години :D

  Не се срами девојко, јес да јас на 15 уште го немав првиот бакнеж, ама кога одиш со постар дечко нормално е да дава иницијатива за секс и побрзо да те наговори и да станеш "виновна". Посебно не се срами од 69. Па мислам кој немал 69??? :lol:
  А ти сигурно не си мислела дека со тој дечко ќе се омажиш и ќе си му единствена?? Немој да се каеш, денешниве мажи не ни очекуваат девојките да се невини. Според мене најдобро е да не се крие минатото, паметниот дечко секогаш ќе ја ислуша девојката за нејзините бивши и нема да прави проблеми.

  Уживај и опушти го малку дечкото. Година дена идете а не те допрел? Допри го ти и превземи иницијатива, ај што чекаш :$
   
  На sweetty и XXX666 им се допаѓа ова.
 11. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  сто имас ти да му зборис на сегасниот од бивсиот а?кути си не зборувај за тоа сто поминало а тоа сто сси го направила тоа е дел о сексот и сосем природно немозел да биде вистинскиот посто нисто не е веЧно а и со било кој др тоа ке го направесе кога тогас така да не се замарај не си убила цовек или не го правис тоа не секој 2
   
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Не знам зошто да се чувствуваш бедно.Сексот е природна работа,нормална во една врска,кога тогаш ќе дојде некој што ќе биде прв.Ти си го доживеала тоа , си ја изгубила својата невиност со дечко со кој си била во врска што е тука лошо? Секако дека ќе се опуштите и ќе уживате во тој чин,ви било убаво ама ете завршило.И ајде сега треба ти стара мома да бидеш,глупости...

  Ако труби за вашата интима само ќе ја покаже сељачката култура,ако решил нека труби чим нема друга попаментна работа.Ти си ги знаеш своите квалитети така да таква личност како него единствено можеш да ја помножиш со нула.Затрупај го таму во минатото и продолжи си понатаму.

  Сексот ќе го доживееш сигурно и со сегашниот дечко и нема потреба да се плашиш од фактот дека не си невина.Сигурно е паметен дечко и нема да дозволи таква глупост да ја растури врската,аман не си извршила некаков криминален престап,се што ти се случило е нормално не гледам никаков ама баш никаков проблем тука.Уживај си во животот со сите салтанати вклучени ;) ;) ;)
   
 13. 2manydjs

  2manydjs Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Школо за друг пат, не го прави она што не го сакаш. Мислам дека повеќе се чуствуваш вака поради тоа што си направила нешто на што не си била спремна, друг пат и со било кој друг прави го она што тебе ти годи и тоа што тебе ти е убаво, имај јак став и не може ни еден маж да те натера да направиш нешто што не го сакаш, а посебно не со коментари од тип /не ме сакаш/ Иначе ништо страшно не си направила, само многу поубаво би било кога би го направила тоа со вистински човек, што знае како да ти пружи задоволство, пре би требало он да се чуствува бедно, мислам да моолиш девојка за секс.. победно нема верувај.
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Дури сега ја видов темава и веројатно веќе не ни и треба совет на девојкава, ама да си кажам нешто во врска со тоа. Многу ми е глупо кога ќе си речам јас или некоја другарка еј сега овој ќе збори што му кажав , што сме правеле , ќе ме издаде ова она . И да ја издал тој , таа ќе негира . Нема тој докази кои би кажале дека ств имале 69ка. Ај нека каже , и ќе му каже оваа ај докажи . Сега да го видам тој што издава или се прави мангуп ;)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  А и во суштина, забранета е 69ката? :?: