1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблематично однесување на брат му

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од pinklady, 14 септември 2010.

  1. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    Imam stabilna vrska veke 2 ipol godini, no me izmacuva eden problem, problemot so bratot na decko mi . Uste mnogu odamna koga ne bev vo vrska so decko mi , brat mu me svigashe i mi se pustashe, no jas mu dadov do znaenje deka ne sakam nisto so nego, koga se fativ so decko mi toj pocna poinaku da se ponasa so mene, koga sme site trojca toj ne prestanuva da se prepira, da se kara da naoga vo sekoj moj zbor nesto sto mu smeta, a pak koga sme sami jas i on pravime super muabet, i voopsto ne e istiot toj..za ovoj problem na nekolku pati pravev muabet so decko mi, da mu kaze da prekine deka mene mi e neprijatno toa detsko ponasanje, ama cuvstvuvam deka decko mi misli deka jas sakam da gi skaram itn... neznam kako da go svatam ova ponasanje na negoviot brat.. zasto go menuva vaka ponasanjeto? sto mislite vie? neznam kako da postapam, a da ne bide povreden nikoj vo slucajov :?:
     
  2. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    zenska - brat

    па седнете тројцата и разговарајте, расчистејте ги овие работи.
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Прави муабет со брат му. Наместо да си правите супер муабети, седни го и кажи му го ова што го кажуваш овде. :) Да е брат му на форумов да му кажиме ние :lol: ама вака срц ти си таа што мора да му каже дека некои нешта ти сметаат во неговото однесување :* :hai: