1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lili22, 16 декември 2009.

  1. lili22

    lili22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    najprvo zdravo na site.. :D imam golem problem i veruvam deka vasite soveti kolku tolku ke mi pomognat...vo vrska sum veke 1 godina...se bese super na pocetokot od ubavo poubavo...pominavme so deckoto niz mnogu teski rabotii koi sto moraa da se slucat ali pak ostanavme zaedno...mesanje od strana na drugi luge ali nisto ne im uspea...da ne zamaram mnogu nakratko ke kazam deka posledniov period toj mnogu se smeni...iskreno jas sum premnogu ljubomorna ako ne se vidime 1-2 dena odma pomisluvam deka pravi nesto,se karam se fakam za sitnici no ni toj ne e sovrsen...nonstop e so drugarite koga ne sme zaedno kasno se vraka doma se slusuva da ne mi se javi po cel den i toa uzasno mi smeta...sme se karale premnogu dobivam nekoi golemi ispadi,ednostavno i dvajcata sme haos a se uste sme zaedno...sme raskinuvale ali toa traelo po 5-6 saati i pak isto,a pak koga sme zaedno ni e najubavo...zatoa i ne znam sto da pravam...premnogu sum ljubomorna,zbuneta,i toa mu smeta...helllllppppp
     
  2. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Ние изгледа го имаме истиот проблем со мала разлика што досега во овие година дена не сме раскинувале иако се случувало да се испокараме каде што мене секогаш ми доаѓа преку глава и сакам да завршам со него еднаш за секогаш но ако види дека сум толку сигурна пробува да ја смири топката и се прави како ништо да не е. Од друга страна многу ме нервира што ги сака повеќе другарите отколку мене и постојано е со нив. Премногу е опуштен со другарките. Бидејќи е од друг град не се гледаме секој ден но тој постојано е излезен со другарите наводно.Ме иритира фактот што кога е сам секогаш сака да излегува а кога ќе отидам јас кај него на неколку дена секогаш е уморен и не му се искача. Или ако накрај се одлучиме да излеземе одиме на некое мирно место кај што воопшто нема луѓе.Порано правевме планови за заедничка иднина нешто у стилот ќе се земеме па како ќе биде а сега доколку јас спомнам такво нешто одма дечкото се нервира, бил премногу млад за да размислувал за такво нешто а тоа мене ми изгледа како врска без иднина. Која е логиката да се заглавувам во такво нешто? Зашто да ми помине младоста за некој кој не ме заслужува?Може ли некој да ми помогне и да ми даде совет како да ги вратам пак работите како што беа порано.
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Девојки извинете што ви досадив со ова но стварно веќе неможам.

    МОДЕРАТОР: Ве молиме користете го копчето „Редактирај“ наместо да испраќате две мислења едно по друго.
     
  4. Maculeee

    Maculeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    slicen problem imav i go resiv.... :D
    imav vrska od skoro 2 godini..:worried: na pocetokot, slicna situacija kako i lili, od ubavo poubavo...
    ziveevme na 30 min rastojanie, deckoto prvite 4 meseci doagase, od kaj nego, do kaj mene....Peski..:(
    sekoj den bevme zaedno, mislev deka sum go sretnala princot na bel konj...(kako da ne)
    bevme zaedno na odmor, si pominavme preubavo, no sepak nesto sto ne ide, bolje na vreme da se spreci. otkako veke pominavme edna godina zaedno, pocnavme megusebno da si zdosaduvame, nemase temi za komunikacija, i ednostavno kako se da padna vo voda...deckoto mi stana mn ljubomoren, mislese deka za se i sesto go lazam, mislese deka go varam, i sto e najtragicno, beshe ljubomoren na mooi drugarki...:worried:
    nemav nikakva komunikacija so nikooooj osven so nego...losho zar ne??
    cvrsto stojam na toa deka ljubomorata e bolest za koja nema lek, i znam deka sum vo pravo..:D
    iako nasite karanici bea cesti, duri i tragicni, jas ostanav so nego zasto toj mi sozdade svet vo koj postoime samo jas i on...
    mn pati raskinavme... no jas bev taa sto sekogas bara resenie za sekoj problem...
    po nekoe vreme svativ deka zivotot e preubav, da go zivees na svoj necin, NE sama, sam covek za nikade ne e...sozdadi si svoi principi, cvrsto stoi na ona sto ke go kazes bez ogled na negovata reakcija, takvite pravila se postavuvaat uste na pocetokot na vrskata, no mene mi beshe kasno, zasto jas se pogaziv sebesi za covek sto ne vredi, dojde definitivniot kraj, koj go staviv JAS den pred da napravime 2 godini otkako sme zaedno...kako vikaat, koj posleden se smee najslatko se smee, neli? :D
     
  5. stefance

    stefance Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    mene mi se slucucvase istoto. moj sovet e ako go sakas i ako stvarno sakas da go zxadrzis pocni da ja kontroliras taa ljubomora malceopusti se daj mu prostor som ste zaedno tolku vreme sigurno toj te saka som posle se pak ti se vraka. oslobodi se malku i uzivaj vo sekoj mig sto se zaedno ne go upropastuvaj toa so ljubomora
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Според мене љубомората е резултат на твојата несигурност во себе. Опушти се малку бидејќи со љубомората и кај него ствараш тензија.
     
    На gwen му/ѝ се допаѓа ова.
  7. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.120
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    Здраво,здраво...па не знам дали би можела ова да го наречам проблем..во прашање е неговата сестра...во врска сум со мојот дечко речиси 10 емсеци,едноставно е МНОГУ убаво со него..се е СУПЕР и одлично се согласуваме и двајцата :) ...со неговата сестра почнавме да комуницираме и на почетокот беше супер за муабет...но се како што се подолго време поминуваше таа некако почна понаку да се однесува со мене...не знам зошто...нас двајцата не гледа како мали за разлика од неа ( иако таа е само1 година (20 има) поголема од нас,а нејзиниот дечко има 22)...имам забележано повеќе случки со неа...најпресната е што ми рече дека многу не жали нас што учиме факултет :lol: :lol: а таа сега работи по 1 година пауза или 2 :lol: :D :D ...некако е лицемерна...и искрено не сакам да се однесува така со мојот дечко ( нејзиниот брат)...го смета како што кажав мал и едноставно го „гази“ и му се подсмева...Па ако можи за мислење :D
     
  8. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Hahah
    moj sovet ne se zamaraj so nea:D
     
  9. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    draga lavce,spored toa sto go pisa mislam deka imas opravdana pricina za somnez,stom sam non stop iskaca,a ti koga si tamu e "umoren"ili te nosi na tivki mesta kaj sto nikoj nema da go vidi,togas tuka nesto"smrdi"|.najverojatno nesaka da go gledaat vo negoviot grad deka ima devojka,za da moze slobodno da si muva drugi zenski.nesakam da te razocaruvam no mene taka mi izgleda.ako sakas da ja socuvas vrskata,razgovaraj so nego so ubavo,kazi mu iskreno sto ti smeta,i koi se tvoite somnezi,i sleden pat koga ke ides pobaraj od nego da izlezete nekade kaj sto ima najmnogu narod i drzi go za raka i ke ja vidis negovata reakcija kakva ke e,i toa ke ti kaze se.i malce distanciraj se,nemoj ti da bides inicijator za da se vidite,cekaj od nego,ako te saka vistinski toj ke te bara,ako vidis deka go nema i toa mu odgovara,barem ke znaes na sto si..
     
  10. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    devojki navistina mi treba brzo pomos :( idev so decko tri ipol godini vrskata bese super se dodeka ne zapoznav edno dete i navistina se zbliziv so negoo, mi go davase muabetot sto ne go imav so decko mi bidejki nitu ednas toj ne se doblizil na nacin na koj sto go napravi X .Druga rabota e sto so decko mi imav seksualen zivot i se,jas ne sum zadovolna za vreme na ovie dve godini nitu ednas ne sum dostignala maksimum sto se veli,aj toa ne e ni tolku bitno no rabotata e vo toa sto toj me primoruvase na odnosii,koga jas ke kazev ne on se lutesee i jas na eden nacin bev primorana ,glumev deka uzivam vo toa i takvi raboti.Istotaka mi zabranuvase da izleguvam so drustvo sama bese breterano ljubomooreeeen .zboram vo minato bidejki raskinavme nekolku pati i sekogas istoto ke vi pisam ke videte,Vcera pak se osudiv da stavam kraj na vrskata i kazav raskinuvame se se sredi ama on kako so napomenav po negovo pocna da me ucenuva ke se ubijaam,nejkam zivot bez tebe,ke otidam negde i ne se vrakaam,tesko tebe i na toj sto ke bide so tebe ,ke ti go unistam zivotot, ke te siluvaam,mi dosol doma preeska jas ne bev doma zborel so moite.X covekot saka da mi pomogne i da rascisti kolku tolku ,mi rece deka ke me branii deka ne bara nisto ood mene deka toa go pravi od ljubov i deka ako ne sum spremna nema da insistira na nisto poveke mislejki na vrskaa i slicnoo so nego se znam 6 meseci.rabotata e vo toa sto jas ke go prodolzam zivotot no sto ako my ex boyfriend napravi navistina nesto takvo,se ubie ( jas ke ja snosam cela odgovornost ke mi bide beter ) ako se obide da me siluva ( nisto cudno ednas mi ima samar udreno i jas se smiriv )sto ako ima napravi nesto na lugeto sto mi se vo blizinaaa ( drugarki .X man ..)devojki pomagajtee sto mislite bi napravil li nekoj takvo nestoooooo ;( :(
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема потреба од паника, и не му давај големо значење на тој негов филм, не знам што се занесува тој човек, но под итно да ги прекинеш сите односи со него ! Ма , ако сака глава нека скрши, кој е тој тебе да ти прави такви работи, да ти се заканува и да те плаши! Не си ти негова сопственост па да те приморува на нешто што не сакаш ( не знам што си чекала до сега, и зошто си дозволила да дојде до овој степен!?) А дека ќе се убие , сигурно нема , не се секирај тоа е негов план да те задрже за себе! Ако ти значи нешто, и на другарка ми бившиот ја има лажано така, дека ќе се убие, па не знам вени ќе сечел и триста глупости, па на крај жив и здрав си остана. Избегнувај секаков контакт со него, некое време не се движи сама (за секој случај) , верувам дека имаш пријатели ( а тука е и новиот) кои ќе те штитат и нема да дозволат да ти се случи нешто лошо. Со среќа...
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ооохооооо,срце да знаеш оти тоа се најголемите глупости што може машко да ги казе.Ај батали го,и ке видиш оти за неколку дена ке се прави како ништо да не било,ке се шета со други,ниту ке се убие ни ништо,така лесно е тоа.А бе ако те сака и ако навистина му знациш ке ти покажел досега,а не да те присилува на несто сто ти не сакаш.Божееееее!!!!Ај уживај си во животот
     
  13. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    devojki navistina fala vi ,uspeav da se trgnam od nego so pomos na noviot kkao sto kazavte i ex si prifati deka toa e toa deka veke ne sum so nego ,malce i mene mi bese tesko,i si kaza nema da pravam problemi imajte sreka i takvi raboti ,i koga ete go vcera na telefon mi se javuvaa sto pravis kaj si so kogo sii i toa vo 01 :oops: sto imas so X ili si imala,znajk deka nikoj nema da te saka kako mene ,ke te cekaam ,znam deka ti trebase promena,oseti kako e,razmisli ,jas sum tuka sekogas za tebe sto i da ti treba,cuvstvuvas li nesto za mene,ne ti e li zal bla bla..I se ke bese dobroo ako my ex ne go haknal msnot na X neznam po koj pat:@ i mu pisal sakam da zborime jas i ti :worried:hock: i aman visee neka me ostavii na miraaaaaaa ,mozebi navistina i jas go sakam ama pa nema potreba od seto toa sto go napravi na eden nacin me odaleci od negoo :(
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ти честитам на одлуката, а не се секирај време лечи се, живот иде даље... Ќе го преболиш... а гледам 18 год си (врснички сме :) ) и во животот те чекаат уште мн гајлиња, а не уште сега да се замараш со некој кој не е вреден и ако те сакал толку ќе те ценел и ќе умеел да те задржи. А тоа дека да те остави на мира , ќе те остави кога-тогаш ќе се измори, само потруди се и ти, игнорирај го ! Што ти требало да му отклопуваш кога ти звонел? Со среќа со господинот X :P
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ееј од кога е темава.... Се прашувам што се случило?
     
  16. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Во врска сме скоро 10 месеци.Секогаш кога и да имало некое недоразбирање сме го решавале.Секогаш се трудел јас да бидам среќна.Но во последно време не е како што беше.
    Не се видовме една недела.Тој постојано беше со неговото друштво.Разговравме за таа тема му кажав дека не ми обраќа доволно внимание.Тој рече ќе смени,ќе се потруди..
    Но ни трага ни глас од него.Пак се по старо.Се однесува ладно,како да не го интересирам повеќе.А знам дека ме сака.Ама како да не сака да му го покаже тоа.
    Што мислите дали некој му зборувал нешто лошо за мене ??? како на пример неговите другари бидејќи љубоморат или пак повеќе не ме сака???
    ве молам итно е мн ми е тешко поради се...в ;(
     
  17. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Не паничи премногу пред време,на сите нас ни е потребно време.Еве јас сум во врска 9години понекогаш ми е дојдено преку глава од се,можеби во тие моменти не се однесувам најдобро спрема дечко ми.Ми има речено неколку пат дека ме има почуствувано далечна а истото ми се има случувано и мене,но по некое време работите пак се враќаат во нормала.Ако мислеш дека навистина те сака нема зошто да паничиш верувај на сите ни се има случено тоа да посакаме некое време да се одалечиме од се.Ако те сака верувај дека ничие друго мислење неможе да му го смени неговото мислење во врска со тебе.Ако тој доволно те познава и верува во тебе нема да потклекнува на мислењата на своите другари.Се ќе се среди само дај му малку време.
     
  18. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    лугее имам мн голем пробелем знаци со дечко ми сум скоро 2 години и на почетокот се беше окк ама како иди се полоша и полоша ни е врската од едната страна го свакам млад е има само 17 години и мн раноо запошнавме врска дека сака други девојки ама не мозам тоа да му го дозволувам у последно време сам искача јас дома ке се седам ако идам негде морам да го прашам и понекогаш знае да се налути ама во последно време значи катастрова ни е врската секој втор ден се караме ако не и секој ден и не знам мн е лубоморен мислии дека го лажам едноставно нема доверба во мене и сеа не знам што да права размислувам да ставам крај на врската ама не можам без негоо го сакам се мислам дали да направам пауза од 1 година ама страв ми е да не го изгубам затоа што го сакам а исто така не можам ни вака веке секој ден да се караме и ностоп да си седам домаа сакам и јас малцее да искачам ве молам за советтт
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ А чекај, тој ти брани да излегуваш?
     
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски

    Он ти брани да излегуваш,а ти него не?Е така женска не може!Јас да сум на твое место ќе почекам некој ден,ќе му враќам со иста мера.Ќе му викам не смееш ова,не смееш она па ќе видиш како ќе осети дека греши.Ако пак продолжи така подобро раскини.Ќе ти биде поубаво!