1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lili22, 16 декември 2009.

  1. hience-ace

    hience-ace Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Vo vrska sum 3 god se bese dobro do pred nekoj mesec toj e na rab vo stranstvo i se gledame na sekoi 3 meseci dodeka bese tuka non-stop bevme zaedno no nesto se smeni kontaktirame preku poraki i nekogas se javuva koga moze no porakite se ladni nesvatlivi kako da sme samo prijateli koga bese na odmor go prasav sto planira so nas mi rece nisto neznam sto ke se sluci utre go sakam no vaka ne odi dali dalecinata si go pravi svoeto ili pak e ljubomoren kade su i so koga neznam stod a pravam mislam da stavam kraj
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    разговарај со него... секако не идете кратко па да не направите сериозен муабет што и како ви се случува во врската... можеби нешто го мачи ... можеби некој нешто му рекол ... сепак мислам со разговор се се средува. :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    hience не сакам да сум лоша или да те плашам, но таквите ситуации најчесто кажуваат дека има некоја трета. Не значи дека те има изневерено, но преиспитај си го теренот подобро ;)
    И те молам следниот пат пишувај кирилица, зашто такви ни се правилата тука.
     
  4. hience-ace

    hience-ace Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    со разговор доагаме до слепа улица секогаш исто ,незнам сто може да се случи утре,а за трета неверувам бидејки е на место каде сто секој контакт со женско значи карта за дома ,единствено нешто сто ми се врти по глава дека е страв од сериозна врска и планови за иднина(брак,семејство или сл.)има 28год а нема долга врска јас сум прва со која е толку време сто се случува ке знам после 5 септември бидејки тогаш доаѓа сепак благодарам за советот
     
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Хиенче не се разочарувај разговарај сега кога ќе си дојде.Даличината го прави своето,можеби на моменти се чуствува само така и затоа и пораките се такви.Јас и мојот дечко сме заедно веќе 9 години и тој е поголем дел од времето на страна,понекогаш недела,две зависи.И јас се имам така почуствувано,како воопшто да не му е до мене.Далечината,работата,грижите си го прават своето.Мислам дека ќе се среди ситуацијата,наскоро значи ќе си дојде....па пиши што си направила,поззз.
     
    На hience-ace му/ѝ се допаѓа ова.
  6. hience-ace

    hience-ace Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Да усте малку па ке видиме сто ке биде ако не оди се знае ставаме крај и секој по својот пат но се надевам дека нема да дојде до тоа бидејки ми значи благодарам и сигурно ке ви пишам сто ке биде поззз
     
  7. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    добро вечер на сите ...ве молам за совет со еден дечко се запознавме пред 1 месец на фб и од тогаш се зближивме мн се слушаме секој ден писуваме на мсн сакаше да дојде да се запознаеме и одма да бидеме во врска ама јас реков да не доаѓа па сега се предомислив и му реков да дојде ама не ми е јасно како може да биде толку многу заљубен у мене а ме има видено само на камера на слики и преку тел што се слушаме имаме многу заеднички раб но само за едно не се сложуваме тој сака да се жени а јас не сакам рано ми е уште а и има други причини сто сега не можам да се мажам нз сто да правам иначе уште не сме во врска кога ќе дојде тогаш ќе бидеме ве молам за совет затоа сто нз сто да правам веќе мн е упорен нз што е раб ? позз и однапред фала :*
     
  8. Devojceto

    Devojceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Problem zasto zabranetite raboti se najslatki...imam edno drugarce bevme epten bliski no tipceto edna vecer odnenadez mi kaza deka me glea so dr oci,deka cuvstvuva neso za mene bla bla..i taka po nekoe vreme se sluci BAKNEZ :doh: No problemot e sto toj e vo vrska dolga,mislam deka se zaljubuva vo mene,seoj den mi se javuva ,doaga da me vidi makar i na 5 min,a jas ne cuvstvuvam nesto posebno vprocem ne bi ni smeela..Seuste se odnesuvame kako drugari,no nego go primetuvaat deka razlicno me glea..Krs situacija...
     
  9. Baby-91

    Baby-91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Epa spored mene toa sto toj go pravi ne e ok, odnosno izgleda tipot ima edna zamisla a toa e da se ozeni sto pobrzo...a tebe ako toa ne ti odgovara ne mora da pravis nisto so nego t.e. da ne vlagas u vrska.A ako ti e interesno i sakas da se vidis mozes da go naprais toa i otkako ke se realizira toa sekako ti ke si odlucis samata sto i kako saka on i dali tebe toa ti odgovara ili ne. Good luck :)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А да му речиш ти на другар дека тоа што го прави не чини. Најмногу поради тоа што има женска.
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски

    По се изгледа на дечкото многу му се брза.Нема шанси да е заљубен во тебе биди сигурна во тоа.Љубовта се стекнува со текот на времето,кога веќе стануваш зависен од твојот партнер,потребно ти е да го гушниш и бакниш и да го имаш во прегратките.Не ја разбирам причината за толку брзо женење,ама ти си сеуште млада за мажачка посебно со некој што не го познаваш во живо.Тоа нема никаква смисла.Би ти препорачала да се запознаеш со него,едно искуство повеќе :) Види каков е на карактер и прашај го зошто толку му се брза ама никако не се согласувај на свадба.Тоа е преизбрзано.Поздрав.
     
  12. Devojceto

    Devojceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Hipica receno mu e,mislam jas nikogas ne bi mu ja zagrozila vrskata ili slicno.Jas kako sto kazav ne ni cuvstvuvam neso za nego vprocem ne e voopsto moj tip,jas sum vo potraga po nekoj dr so ke odgovara na mojot vkus i potrebi.Ete taka se desi nz :$
     
  13. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    По се изгледа на дечкото многу му се брза.Нема шанси да е заљубен во тебе биди сигурна во тоа.Љубовта се стекнува со текот на времето,кога веќе стануваш зависен од твојот партнер,потребно ти е да го гушниш и бакниш и да го имаш во прегратките.Не ја разбирам причината за толку брзо женење,ама ти си сеуште млада за мажачка посебно со некој што не го познаваш во живо.Тоа нема никаква смисла.Би ти препорачала да се запознаеш со него,едно искуство повеќе :) Види каков е на карактер и прашај го зошто толку му се брза ама никако не се согласувај на свадба.Тоа е преизбрзано.Поздрав.
    [
    знам знам требаше да дојде ама јас се предомислив и му реков да не доаѓа ама сеа уште некоја недела це дојде и ќе се запознаеме а и јас сама сум свесна дека не треба да прифаќам свадба фала на советот багуфце позз
     
  14. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    odgovor za male;
    male toj takozvan decko sto si bila so nego 3 god.i koj momentalno te ucenuva deka ke se samoubiiel ako go ostavis ti e cist bief od negova strana ljubomoren i posesiven egoist od covek nikogas ne kreva raka na sebe tuku na poslab od sebe ili nekoj koj moze da go manipulira znaci nema da go nosis na dusa slobodno,no me zagrizuva sto velis deka moze da te siluva toa ne me iznenaduva duri i od naj posteniot maz,ako se plasis za svojata bezbednost kazi im na tvoite roditeli tie ke znaat kako da ti pomognat so vakvi zakani nema da mozes da se spravis sama,a ti pod itno ostranigo ovoj covek od tvojot zivot kasno e no gledaj da ne bide prekasno poz ti posakuvam sreka
     
  15. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски

    пишав, ништо не направи, значи јас со тој новиот тогашен дечко бев речиси 20 дена тогаш бившиот ништо не ми направи, ни ми се јави ништо, а како што слушав од другарки и околина сакал да ме остави дека тоа било повеќе мој живот, моја одлука, а он ќе се справел како знаел со тагата..и вистина беше...не ми правеше проблеми...али мене носталгија по него едноставно љубовта нема граници и сега заедно сме си :) ...до крајот на животот :) :rofl:
     
  16. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Извинете малку се отргнав од форумиве :)
    Инаку се случија многу работи..како прво додека бев со тогашниот но дечко сфатив дека усфари сфарно го сакам бишиот, фино лепо му се јавив и се смиривме :) денес сеуште сме заедно и правиме 4години и некој месец.Сега го сакам и повеќе од тогаш :$ ептен е променет, повнимателен е, повеќе ме гушка, мисли на мене, чувствува со мене и слично...ПРЕСРЕЌНА СУМ :wasntme: ^_^
     
  17. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    најпрвин здраво на сите мојот проблем не е со дечко ми туку су неговата мајка со дечко ми одиме 2 месеци јас имам 21 и една год а тој има 28 живее сам со мајка му а таа е болна до пред малку бев кај него и тамо беше и неговата тетка на мајка му сестра ми ја надуа главата со тоа дека треба да се земеме дека таа е болна и треба снаа и мајка му ми даде рок да размислам до 15 ноември и да и кажам дали сакам или не иначе ќе барала друга снаа а од моја стр јас се уште неможам да се мажам бидејќи баба ми е почината пред 6 месеци пред тоа правевеме свадба на сестра ми моите не се баш финасиски добри моите мајка ми знае за врската но е против бидејќи мајка на дечко ми и е кума но тоа кумство е отказано така да од стр на мајката на дечко ми нема проблеми само ме нервира тоа сто ми дава притисок дека треба да сум веќе кај нив а со дечко ми не сме зборувале на ова тема јас и реков дека може тамо во мај таман и ќе пројде година како баба ми е умрена ве молам за совет и извинете што текстот е премногу долг фала однапред позз :*
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    leле феминче,живи глупости,мајката на дечко ти ти дава рок до кога да се земете?до 15 ноември :o не ме зезај..а со дечкоти не сте збореле на таа тема испага мајка му ти нуди брак. :|
    како може да ти поставува датум за рок бре,ако несакаш до тогаш друга снаа ке најде?небере син и не е човек,неможе сам.вол е па она крава ке му бара....
    ја разбирам да рече-деца,ај побрзајте шо чекате,стара сум или болна сакам да ве видам земени,..ама да ти дава рок до кога да размислиш..изглеа она не сака снаа,туку негователка па и се брза,ако не сакаш ти друга да најди поскоро....јас мислам под хитно,ако не си разговарала,да разговараш со дечкоти и од збор до збор да пренесеш све што ти рекла мајкаму.испага те уценува она..јас не би прифатила да се женам под уцена под притисок..поготово не од мајката на дечкоми.ај да инсистира он некако и да сфатам,те сака несака да те изгуби,ама мајкаму да инсистира и да ме уценува? :o
     
  19. femina2010

    femina2010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Тања таа не ми рече веднаш дека мора до 15 ноември да се земеме прво па дали ти мислиш да си дојдеш кај нас ме заобиколуваше таа и сестра и дечко ми беше тука во собата и слушаше се што зборат тие две и се смееше потоа тој излезе а тие две размисли па не дека те убедуваме знам знам мора да разговарам со дечко ми ја не можам сега како таа што сака а и нема да одам само на неа да и биде убаво ако му одговара на дечко ми во мај ок а ако не крај на врската а уште одозгора мајка му ми вика ако несакаш ти има мн кандидати за да влезат во оваа куќа а јас глупава не и реков ништо ама дечко ми не беше тука а ова мора да му го кажам фала тања на советот позз :*
     
  20. feminachick11

    feminachick11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    помош! ..
    идеме со дечко ми веќе две години , и неможам веке да ја истрпам неговата посесивност!
    на почетокот не приметував ама последниве неколку месеци крајно ме иритира...
    почнува претерано да ме контролира... ретко ми дава да искачам со другарки, а коа искачам се лути .. ми го проверува телефонот и за секој непознат број ме прашува кој е и зашо ме барал! не ми дава да зборувам со машки и заради тоа ги изгубив сите оние другари што сум ги имала ! ги има сите лозинки од сите социјални мрежи и 24/7 ги проверува некој да не ми пишал! ...пред 5 месеци, коа не сакав да му кажам кај сум била, ми крена рака ...
    му раскинав пред некое време, но се смиривме зошо ми вети дека ке се смени, но сеа приметувам дека е истиот .. треба да му раскинам или да почекам да видам дали стварно ке се смени? :worried: