1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми во врската

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lili22, 16 декември 2009.

  1. Elenica*Petrova

    Elenica*Petrova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2020
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски

    Дете, имаш 18 години, прекини да се замараш. Ќе му била жена, боже мили!
    ИМАШ 18 ГОД!!!
    Оди на факултет, обрни внимание на себе си и твојата кариера, биди малку сама за да научиш да се сакаш себе си! Ти си премногу мала за да бидеш жена некому или озбилна девојка некому.
    Шетај и уживај! Животот е прекрасен на 18 - наесет.
    И со тоа љубомората, каде??? Нема далеку да стигнеш!
    Затоа научи да се сакаш самата и да си бидеш доволна на себе.
    Никој не е должен да ти поднесува репорт каде е и што прави.
     
    На thelittle17, Mikha4, Veta и 19 други им се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Не го замарај многу и не барај постојано да сте во контакт. Колку повеќе му ѕвониш и го давиш со тоа, толку повеќе ќе се карате. Дај му слобода и простор да излегува, а колку повеќе го контролираш, на толку отпор ќе наидеш. Секој сака доверба.
     
    На thelittle17, ivance.., Guns N` Roses и 3 други им се допаѓа ова.
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Јас не сум сестраму ама би ти се смеела.. Зошто сама сакаш да улезеш во го..на каков брак какви глупости со таков недораснат човек? Зошто да не ти дигне што папучар одма пред другарите, со таков само задоволувај си го телото и врти го кога ти текне брак никако.
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    А зошто да не дигне додека е со другари кој и да е ке се налуте..
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Тоа да е излезен со мене пример а да гледа и зјапа во цицки туѓи и гзови за мене е најголемо понижување, ајде ние во пенисите да гледаме кога сме со нив да видеме како се реагираат.
     
    На honey.11 и edna_malecka им се допаѓа ова.
  6. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.010
    Пол:
    Женски
    @hellocity ако му си доволно интересна, нема да гледа во други жени на таков начин на кој што кажуваш.
    А, ако ти смета ако погледнал во рандом жена на улица или оставил бакшиш на симпатично девојче што работи во кафич, тогаш имаш проблем со самодовербата.

    И глупав е муабетот дека не дига телефон пред другарите за да не испадне папучар. Јас кога сум со другарки, сакам да сум со нив, а не да се слушам со маж ми за 'како си злато, како си поминуваш?' Ако има реална причина за слушање, да, во секое време, ама излезена на кафе/ручек/вечера со друштво и тој да ми ѕвони за да си позборуваме :shake:
     
    На thelittle17, ivance.., honey.11 и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Најубаво че го/ја запознајте личнсота ако и дадете потполна слобода. Ќе видиш каква личнсот всушност е и дали е стабилна личност.

    Со вакви забрани, љубморења и не знам ти што, само прашање на време е кога ќе "пукне".
     
    На thelittle17, ivance.., honey.11 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.101
    Сериозно, јас да сум на местото на дечкото ќе се шекнам од толку контрола врз мене. Опушти се девојче за твое добро. Никој со ланец не може да врзиш ако решил да прави нешто. Кој сака наоѓа начин. Не ти требаат ни пасворди од соц. мрежи, не си стварај проблем кај што го нема.
    Ако не сакаш да го изгубиш, поработи на самодоверба.
     
    На thelittle17, noteforself, Guns N` Roses и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Ambrosia

    Ambrosia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2020
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    1.799
    Пол:
    Женски
    Другите се' што сакав да пишам ти објаснаа. Да не повторувам исти работи, само овој дел ми боде очи. Ти звонел, не си му кренала, не си го побарала после тоа и се лутиш што заминал Скопје, криел работи од тебе, а и кога заминал пак ти звонал другиот ден.
    Па како да те известеше, со гулаб?
    Извини, малце ми се детски работиве..
    Не очекувај да те моли за вакви работи.
     
    На thelittle17, Guns N` Roses, cavalli и 5 други им се допаѓа ова.
  10. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    А зошто немаш доверба, и зошто толку го контролираш? Па која и да е работа кога е под притисок ќе пукне еден ден.
    И јас не сакам да сум излезена со другарки, и десет пати некој да ми ѕвони за контрола да ми прави. Не сакам да сум донесена во ситуација верноста да ми се испитува. Имам неколку пати речено дека ако нема верба нема ништо.
    Јас би рекла сврти го вниманието кон твои вистински проблеми, и остави го малку да дише, бидејќи ти кажувам вака работата најлесно ќе пукне, па ти како сакаш.
     
    На Guns N` Roses, edna_malecka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојче 18 години се поим за незрелост,дечкото е премногу добар што те толерира. И што додавал и лајкнувал и гледал,се тоа е незрело од тебе.

    Затоа што тој си го направи своето те барал да ти каже а ти не си му кревала. Тој те побарал, и стварно е смешно ти колку сакаш скарај-смирувај се еден ден ќе пукне. И ја не сакам да ми досаѓа некој дур сум со другарките и да ме прашува зашто сум зела вотка место вода,претерано е. Поработи на себе.
     
    На thelittle17, Guns N` Roses, cavalli и 3 други им се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Ама си читаш како ти одговара.
    Ај препрочитај
    Значи таа кога му ѕвони тој секогаш и крева без разлика дали со другарите или сам. Ама таа сака тој додека седи со другарите од нигде никаде на сред муабет со другарите тој да и ѕвони нејзе по неколку пати да се слушаат. Значи претерува девојкава.
     
    На thelittle17, cavalli, butterfly6223 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.108
    Допаѓања:
    5.290
    Пол:
    Женски
    Ама зошто бе да ти се јавува кога е со другарите? Не е должен отчет да ти дава 24/7 што прави. Во случајов мислам дека си претерала со “контролирање”. Зошто си воопшто во врска, ако до тој степен немаш доверба? Тоа е многу токсично. А, и што ќе добиеш ако ти се јави? Па сигурно не се чувствува убаво, кога е излезен со друштво, да ти се јавува тебе да си правите муабет.

    Едит: Дури и ако ти ја разнишал довербата со некоја постапка, нема што ти да го контролираш. Подобро раскини, ако немаш доверба, со оглед на тоа што довербата е една од најважните работи во една врска. Токсични се твоите постапки и за двајцата, и тебе не ти е убаво, се нервираш, се стресираш. Ама едно ќе ти кажам, ако некој сака да те изневери, ќе те изневери, макар и сто пати ти се јавил на телефон.
     
    Последна измена: 27 март 2021
    На noteforself, cavalli, butterfly6223 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Нема што да тражеш со него ако лајкнува на други женски, и не не е контрола туку почит да не лајкнува никоја, или навикнати сте да сте варани и све ова ви е нормално..
     
  15. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Исто е, како не...Ако некој сака да те вара, ќе те излаже дека е со другарите и ќе ти ѕвони додека доги обработува некоја. Муабетот е ако некој решил тоа да го направи, нема начин да го превенираш ниту пак спречиш. Не сме навикнати на варање, едноставно имаме доверба во своите партнери. Тоа кажува повеќе за тебе, него за мојот либерален став.
     
    На thelittle17, buba4e89, cavalli и 2 други им се допаѓа ова.
  16. blackhorse20

    blackhorse20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    107
    Океј, скини му ги прстите да не лајкува, очите извади му ги да не гледа и нозете парализирај му ги да не трча по други и само твој ќе е таков сакат.
    Е*ате таквата врска.
    Ти со еден лајк од машко одма мислиш сака да те легне?
     
    На thelittle17, noteforself, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Тој што изневерува не лајкува, напротив, ги крие сите докази.
     
    На thelittle17, Billy Idol, noteforself и 6 други им се допаѓа ова.
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да лајкува само машки искрено ќе се запрашам да не е геј :wasntme:
    Според тебе значи секој лајк значи дека сакаш нешто со некого :?: Значи да одам да ѕирнам кои ме лајкнале и штом сакаат нешто со мене, да изберам некој од нив за дечко :D
     
    На thelittle17, Billy Idol, noteforself и 4 други им се допаѓа ова.
  19. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасна поентата да лајкнува рандом женски, зафатен тип, ај другарка школска, братучетка ај ама рандом женски тоа е прв чекор за да изневере сеа секој различно размислува мене ако ми праве некој овака го откачувам одма, и да не ми дига додека е со другари.
     
    На revolution566 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blackhorse20

    blackhorse20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    107
    Еден ден рандом му вртам на дечко ми и ми вика во Радовиш сум. Роднина на мајка му се разболела и вечерта касно претходниот ден одлучиле да отидат да ја видат. И викам аха, епа јави ми се викам коа ќе си послободен.
    И сега дали сум будала што не му раскинав дека не ми кажал дека во друг град ќе иде?
    И кога е со другари, баш не сакам да ме бара и да збори со мене, нека си муабети со нив, со мене ќе се чуе после, нема нигде да му избегам.
    Ако му се јавам и рече со другар сум, одма спуштам.
     
    На thelittle17 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.