1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми при мокрење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од siki123, 19 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. siki123

    siki123 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пред неколку дена кога се разбуди премногу ми се одеше во мала нужда. После неколку минути цело време осеќав потреба за мала нужда а кога ќе отидев да извршам мала нужда неможев.. ми се случувало повеке пати вака но овој пат трае повеке од вообичаено, веке 3 дена постојано осеќам потреба, но неможам да мокрам. Во што е проблемот?
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    а да пробаш да пиеш повеќе топол чај од брусница...и да се угреваш-мачкаш/масираш обично јас со онаа коњската маст црвената некогаш и со зелената ;)
     
    На siki123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Мм вчера ми кажа дека има проблем со мокрењето, односно го болело кога мокри и му се појавило нешто бело, на доктор не сака да оди му било срам дека докторката е женско. Во неделата заврши со антибиотик амоксиклав од 1000 и ми вика дека му е од него и др пат му се случувало исто. Ако знаете нешто како да му помогнам ви благодарам однапред.
     
  4. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Да, можно е да е од антибиотикот, затоа антибиотик не се пие подолго од максимум 14 дена и задолжително со Б6 витамин. Но, сепак моја препорака е да отиде на доктор, на уролог, евентуално да не се работи за некоја габична инфекција која што може и тебе да ти ја пренесе.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.