Проблеми при мокрење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од siki123, 19 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. siki123

  siki123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пред неколку дена кога се разбуди премногу ми се одеше во мала нужда. После неколку минути цело време осеќав потреба за мала нужда а кога ќе отидев да извршам мала нужда неможев.. ми се случувало повеке пати вака но овој пат трае повеке од вообичаено, веке 3 дена постојано осеќам потреба, но неможам да мокрам. Во што е проблемот?
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  5.350
  а да пробаш да пиеш повеќе топол чај од брусница...и да се угреваш-мачкаш/масираш обично јас со онаа коњската маст црвената некогаш и со зелената ;)
   
  На siki123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  Мм вчера ми кажа дека има проблем со мокрењето, односно го болело кога мокри и му се појавило нешто бело, на доктор не сака да оди му било срам дека докторката е женско. Во неделата заврши со антибиотик амоксиклав од 1000 и ми вика дека му е од него и др пат му се случувало исто. Ако знаете нешто како да му помогнам ви благодарам однапред.
   
 4. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  762
  Пол:
  Женски
  Да, можно е да е од антибиотикот, затоа антибиотик не се пие подолго од максимум 14 дена и задолжително со Б6 витамин. Но, сепак моја препорака е да отиде на доктор, на уролог, евентуално да не се работи за некоја габична инфекција која што може и тебе да ти ја пренесе.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.