1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проверка на невиност

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од bamby, 30 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Како се прави овој тест ( ако може детално да ми објасните ), и колку чини?
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Посоодветен начин за проверка од одење на гинеколог, нема.
  Ќе направи преглед за да види дали хименот е сеуште на свое место или не, а тоа сигурно трае само неколку секунди.
  Дали се наплаќа и точно колку чини само ваква, би рекла блиц проверка - не знам.
   
 3. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски

  А тоа неможе ли да се види дома, на огледалце? хахах :D :$
   
 4. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  А со што брка внатре :D ?
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Ако некој е доволно упатен како треба да изгледа недефлориран химен и ако не му треба стручно мислење, тогаш може и дома со огледалце.

  Инаку гинекологот за да го провери само ова нема потреба да брка со ништо внатре бидејќи ако девојката е сеуште невина може да се го оштети хименот со инструмент, a и тој не е многу длабоко поставен па да треба којзнае што да се прави за да се види. Значи нема ништо страшно или болно.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  А што ќе ви потврда, за санитарна книшка :geek:
  :tmi:
   
  На AhThatFemaleProblems и NoellePage им се допаѓа ова.
 7. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  можеби дечковците им бараат писмена потврда :D

  шала на страна али навистина каква е таа проверка? зар не сте знаеле дали сте имале секс или не? за мене без разлика дали хименот е пробиен или не кога веќе си имал секс без разлика каков и колку траел не сте невини.
   
  На ku4ence, Βικτωρία, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331

  Почнувам да се чудам на какви не ти сексови практикуваат - со дезадоранс, римел...свашта муваат :tmi: па сега и потврда бараат :D
   
 9. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  просто човек да се чуди да... ама и друго ми беше муабетот. ако веќе имале орален секс што е битно дали хименот е пробиен? големо чудо!! била интимна со партнерот и тоа е тоа од невиноста нема ни н. :)
  на пример имам читано девојче практикува орален секс, анален и све то нели ама сепак она си се декларира невина заради изоставување на вагиналниот секс. мене тоа ми нема смисла....
   
  На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Kaj нас најголемиот број на луѓе под невина подразбираат нескинат химен , а всушност не е така и потполно сте во право. Макар и да имала некоја девојка прв вагинален однос, можно е хименот да не се скине (на пр. поради еластичен химен) па тоа не значи дека е невина и понатаму.
  Знаејќи дека секакви појави има во светов сигурна сум дека некој негде сеуште се бара и потврда за невиност, која уствари е потврда за недефлориран химен.
   
 11. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Секако дека ако си имал било каков вид на секс не си невин, или пак ако те имаат допирано... Мене ми беше зборот за хименот. Бидејќи како помала се имав повредувано и ми течеше крв од вагината( а читав дека и од повреда може да се скине хименот ), и сеа сакам да си направам проверка дали хименот ми е скинат или не. И затоа ме интересираше одвивањето на тој процес :)
   
 12. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Епа ништо, ако сакаш стручен одговор тогаш најкомпетентен одговор ќе добиеш од гинеколог.
   
 13. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Си зедов огледалце и... проверив :tmi: . Сеуште ми стои хименот. Значи не сум скината :D . Искрено ми олесни, инаку кој со дечко ми ќе се расправаше...
   
 14. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Кај ги наоѓате такви дечковци во 21 век... |(
   
  На Lolo5, Damata so marama, teddygirl и 3 други им се допаѓа ова.
 15. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  :D И тој не е баш најсрекен шо треба да ме кине, ама тоа е.. И шо немам сксуално искуство.. Ама инаку ќе мислеше дека сум го излажала или изневерила..
   
 16. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.010
  Допаѓања:
  10.468
  Пол:
  Женски
  Блазе си ти :D кога првпат успев да најдам убава скица какви се видови на химен постојат (има различни форми, со повеќе или помалце отвори) дури криво ми беше што не сум се ѕирнала додека си го имав, да видам мојот каков е. Чисто онака од љубопитност :)
   
  На Lolo5 и Madam-A им се допаѓа ова.
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Штом го браниш, добро е :) ..може стварно и потешко им е нив тоа да го прават :D
  Инаку не баш секоја девојка крвари при првиот однос и не секоја ја боли, така да не се потпирајте на тоа како доказ.
   
 18. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  И јас кога ги гледав сликите многу ме интересираше каков ми е :D , сеа се одлучив и видов :lol:
   
  На Mary.k му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bamby

  bamby Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Па и не им е баш, додека ја раширатмалце, се помачуваат :D . Да, да знма тоа но сепак друго си е есе уверив сама :D
   
 20. blue.berry

  blue.berry Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Има девојки кои се раѓаат без химен, а сепак се невини се додека немаат вагинален секс.
  Од кога се губи невиност со орален секс? :?: со анален ајде де ќе речеш, ама орален :?:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.