1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проверка на невиност

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од bamby, 30 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Јас некогаш кога набрзинка ќе се избришам ќе видам како мала лента (пре ептен малце) крвче и си мислам тоа да не има нешто врска или?
     
  2. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    ^^ Не, не би требало, тоа може да е некоја раничка или мозолче кое го разрануваш... или ако се депилираш или бричиш може да е некое отворче (отворче ;) ) па се раскрвавува, ме разбираш важно.
    може и ако имаш надворешен хемороид, на анусот нели, па да се раскрвавува.

    За девојката што е невина и со огледалце си го потврди тоа..
    Како сте толку неискусни, а од друга страна па и експерти ... мене тоа не ми е сватливо.
    Што виде жити очи со огледалце? Или си можда со некој докторски ген во себе, па без ука си експерт ?
    Абе заб ќе ти извадат, па неможеш со огледалце да видиш убаво, не па...
    А и сирот дечко ти, ем не сака ем ќе те КИНЕ ... бреј
    Као божем нива да ќе ора.

    И уште за сите девојки кои имале анален, орален, но не и вагинален и се „невини’’.
    Како бе не ви се присака да ви го стави на вистинското место? Попалени, страст ова она и со човек кој го сакате вадите знак стоп ? Се лажете себе или нас?
     
    На Dadusicka, No name 14, Madam-A и 14 други им се допаѓа ова.
  3. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Абе девојки како може да правите тест за проверка на невиност? :^)
    Сигурно знаете кога сте имале секс и дали ве скинале! Па да не некој во сон ќе дојде да ти го скине хименот а и плус сам од себе неможе :P Сепак доколку толку ви е важно можете и со огледалце да видите. Напишете на гоогле „химен“ и ќе најдеш слики како изгледа тоа и ќе видеш дека со огледалце одма го гледаш!!
     
  4. 19.-73

    19.-73 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    sakam da prasam dali koga ke se pregleduvate na ginekolog na eho dali se gleda jajce kletkata prasvam zatoa sto nikogas ne sum bila na ginekolog a sakam da otidam i mi e straf a seuste sum nevina zatoa sakav da se informiram
     
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ако некој некогаш побара од мене да направам проверка за невиност, ќе се откажам преку весник од него. Или ќе го гаѓам со столче.
     
    На Lolo5 и Liebe им се допаѓа ова.
  6. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    а шо ќе ти е па тебе да ја гледаш јајце клетката!? стварно не сфаќам..
    ако сакаш да одиш на рутинска проверка, општо за здравјето, одиш на гинеколог, му кажуваш сум немала секс до сега, ќе си знае тој/таа што да направи, т.е како и на кој начин ќе те прегледа. Јас не сум гинеколог и не им ги знам начините, ама ова за јајце клеткава, ме фати смеа искрено. пошто и пред да станам сексуално активна, сум била на гинеколог и мојата докторка си знаеше што и како треба да се испита и од кое место. ама на ехо да ми гледа јајце клетки не памтам. памтам дека ми ја гледаше општата состојба на јајниците преку ехо, не за да ја види јајце клетката, туку за да види да не имам некои невообичаени нешта како цисти или слично. појди на гинеколог кажи што треба да кажиш и ќе те упатат што како.
     
  7. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    ког ак еотидеш на гинеколог ке ја а прашаш се што те интересира а за јајце клетка ако ја прашаш ке тикаже дали е прсната до каде е како е што е обично на тиа со стерилитет ми обрнуваат повеке внимание на јајце клетките за да видат колку се големи кога ке има овилација или слично
     
  8. Smesko1

    Smesko1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Dali preku eho na ginekolog mozat da doznaat deka si skinata ?
     
  9. Cuca.Bella

    Cuca.Bella Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојки ве молам за помош. Профилот го направив затоа што ми треба помош и ваше мислење.Поради тоа што имав крварење а не беше менструација мајка ми се консултираше со гинеколог. Гинекологот ми ги препорача да ги пијам Примолут Нор. Во ред. Ги испив и се среди се како што треба. Но сепак поради тоа што тоа крварењето ми се случува неколку пати реши да ме однеси на преглед. Пред неколку години бев но тогаш беше само преглед на ехо. Е сега проблемот е во тоа што мајка ми не знае дека сум имала односи. Дали преку ехо може да се види дека не сум невина? Ве молам одговорете ми...!!
     
  10. anjas

    anjas Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Не дека сум била на гинеколог и сум упатена, но нормално дека може да види значи одиш на гинеколог се подразбира ...
     
  11. Cuca.Bella

    Cuca.Bella Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Некој што е поискусен и што знае повеќе,ве молам за одговор :)
     
  12. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Колку што знам на гинеколог проверуваат невиност.
     
  13. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Не го прочитав ова прашање, го прочитав само последното од Цуца.Бела па го поврзав со насловот на темата и затоа пишав такво мислење. :D Би ве замолила да го избришете горното мое мислење. :)

    Инаку не може преку нормално ехо да се види дека не си невина.
    Нормално докторот пред прегледот ќе те праша дали си имала односи, дали си сексуално активна. Во зависност од одговорот твој, ќе знае дали да те гледа преку ехо, дали преку вагинално ехо, дали брисови...
     
    На Cuca.Bella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.593
    Цуца, ако крвариш и имаш некоја инфекција од полов однос, а ќутиш пред гинекологот, ке си имаш ти проблем.
    Ако имаш секс а не сакаш мајка ти да знае (што е често,иако според мене, не е баш добро да не кажеш) ке си отидеш на гинеколог сама. Мене мајка ми ме нема носено на гинеколог, сама си одам од секогаш.
    Можеш со поглед да му кажеш на гинекологот дека ти смета мајка ти ако она влезе со тебе на доктор, а докторот треба да знае да ја избрка...Имало вакви случаи.
    Иначе, ако имаш нормална мајка, на мајка се се кажува. Јас се си кажувам дома - така што после гинеколог може да се случи и на татко ми да му се пожалам дека 3 саати ред сум чекала за преглед од 5минути.
     
    На Lovely93 и Cuca.Bella им се допаѓа ова.
  15. Cuca.Bella

    Cuca.Bella Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Немам крварење од односите,ни јас не знам од што е но истото ми се случи и пред 2-3 години.
    А тогаш не бев сексуално активна. Со мајка ми не сум баш блиска затоа и не знае дека сум имала односи. Сепак ви благодарам за одговорите. Значи од обично ехо не може да се види дека не сум невина? :)
     
  16. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.593
    А ти мораш мајка ти да ја носиш на гинеколог? Извини, колку години си ако не е тајна?
    Муабетот му е не дека крвариш од односите, туку може е инфекција некоја која влегла по пат на сексуален однос. Тогаш може си крварела од полицистични јајници, не значи дека и сега е од истотот.
    Да не те плашам, нагаѓам само, ама можно е да крвариш од раничка на грлото на матката? А таа не се гледа на ехо, мора да се види и да се направи брис.
    Ако имаш секс, за твое добро е да си направид ПАП тест и да си видиш дали имаш инфекции.
    На твое место, сама ке си отидам на гинеколог и се ке си проверам. Оти за едно пресрамувење од мајка ти, не треба да си направиш сериозен пробелм поради кој ќе си ја чукаш главата еден ден.
    И не, на обчно ехо нема да види дали си скината, ниту пак дали имаш некоја инфекција или болест. Ке те лечи можеби од друго наместо од тоа што треба.
    Па ти размисли си што ке кажеш.
     
  17. natalijja

    natalijja Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    Имам едно прашање за вас кои се со поголемо искуство . Другарками треба да оди на гинеколог да и прави ултразвук на јајници и таа ќе оди со мајка и (но девојчето е скинато) и сега и е страв да не се види на ултразвукот. Јас и велам дека тоа не е можно. Па ве молам поправете ме ако грешам. :?:
     
  18. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Во право си тоа неможе да се види, једино ке се види ако ги рашири нозете и мајка и ја анализира некое време :D
     
  19. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005

    Ако некоја имала вагинален секс, нема химен. Тие работи не одат заедно. Или имала секс, или немала. Кога има потполно пенетрирање во вагината (секс), хименот е дефлориран.
     
  20. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Девојки имам проблем. Сакав сама да проверам дали имам химен без одење на гинеколог , дека ско ќе одев ќе морав со мајка ми а нејкам она да слушне така дали сум скината или не дека знам не би простила!Проблемот е што таква ни е верата , а јас сексуални односи никакви не сум имала (16 години имам) но како помала девојчињата во одделение беа веќе подаучени околу самозадоволувањето и јас од љубопитност пробав што со прсти (малце подлабоко) што со флаша лолл. Ама не се сеќавам од пред толку време дали потекла крв или нешѕо. После тоа прекинав дека мајка ми ме примети и веќе не сум се ни допрела а ниту сум осетила потреба. Се плашам а сакам да се проверам , ве молам кажете ми начин и помош!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.