1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени во однесување

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tinaa98, 3 јануари 2017.

  1. bybeDkid

    bybeDkid Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    3.226
    Пол:
    Женски
    Ова е период кога он сака да ме казни за сето време кога он се чувствувал потиснат од мене. Пред некој ден ми рече дека мислел дека сум била лоша личност, и му викам па што беше со мене? И ми вика па затоа што сум те сакал. И сега од кога го сменив својот однос му викам а сега што мислиш?.ми вика чекај од кај знам може за две недели по старо пак да си почнеш..вистина е дека сум ја претерала, но ете се каам, направил и он милијарда работи, никој од нас не бил светец. Но сега сме пред брак, кога јас што сум цел живот импулсивна и се дерам за се нешто сум решила да го сменам тоа кај себе сеа он ќе ме казнува?! Па тоа е игра кој има поголеми муда, наместо да си ги средиме сеа работите и да уживаме, играчки ќе си играме.

    А за свадбата јас изреагирав така бидејќи се имавме договорено дека нема да го праи тоа и само си наоѓаше поводи за такви "прослави". Замислете еднаш ми рече дека ништо го нема повредено толку колку што сум му забранила да пуши?!!

    Мислам тоа е реален проблем и зависност више коа си ја загрозуваш врската заради порок, ќе немало никогаш проблем доколку го правел он тоа некад со друштво или да се опушти повремено, а не секоја трета вечер да биде изгубен, да заборава шо кажал пред 5 минути и да се смее ко удрен коа јас сум се обидувала да направам муабет за нешто што ме мачи или било како.
    Најмногу што мразам е коа некој ќе каже нешто и после не си стои на зборот. Ако не си мислел така, што си ветувал? Дури и се криеше од мене, па го иам начекувано, абе свашта. ЗначИ тоа било реален проблем затоа и така сум се поставила.

    А ова со игриците е најново нешо у задњиве месец пошто место да созрева он се враќа во тинејџерските години.

    Но ете јас не викам сеа ништо, нека се осеќа како голем маж.
     
  2. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    @bybeDkid Мене како на некој што не ве познава, ова што го читам ми делува многу лошо како за почеток на брак. Посебно тоа што тој секој трет ден е “хај“. Некои можат да речат “не беше таков кога се зедовме“, ти ни тоа нема да можеш да си го помислиш. Евидентно е дека се сакате, но не знам дали тоа ќе ви ги реши проблемите.
     
    На NOVAVON му/ѝ се допаѓа ова.
  3. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    @bybeDkid ти виκаш имаш неκој мани си пρетеρала за неκои ρаботи оκ да а дали игρање игρици и пушење од тоа ѓубρе и κаκо што виκаш дигнал ρаκа ццц не се мани ρазмисли добρо утρе κога κе имате деца тој κе седне да си игρа игρици а ти κе ρаботиш да го издρжиш семејството тρава пушење тоа ниκаκо не можам да го замислам пρоблеми сите имаме и ти па ајде сите да пушиме тρава само таа тρава слаба κе му биде еден ден па недај боже κе почне да се фиκса а κога κе нема паρи да ужива во ѓубρето κе ве малтρетиρа постави му услов или ѓубρето или ти 4 години вρсκа не се малκу али подобρо пρеболи 4г отκолκу цел живот κошмаρ да ми беше сестρа истово κе ти го κажев што највише се плашам дали неκој κопуκ κе ја малтρетиρа κаκо да е најдена на улица а веρувам и тебе не те нашле на улица за неκој да си игρа со тебе κе κажам паκ ρазмисли убаво во што може твојот живот да се пρетвоρи аκо не го фρли тоа ѓубρе дигнал ρаκа хмм слабаκ тежоκ маж не дига ρаκа на жена имаш пρеκρасни совети од останатите членови на фоρумот ρазмисли убаво со сρеκа неκа ти е поздρав
     
    На BGLIGOROVA, Love...music, bybeDkid и 3 други им се допаѓа ова.
  4. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    Mnogu glupi devojcina ima po svetov , pogotovo ovie malite po selata , samo toa ke kazam.Postov trebase da go pisam vo drugata tema sto ja otvori devojkava ama nema vrska
     
    Последна измена: 8 јануари 2017
    На hermosa, Alisa22 и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  5. bybeDkid

    bybeDkid Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2014
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    3.226
    Пол:
    Женски
    Девојки и дечки,

    Вереникот ми раскина. Идеме пред неколку дена во црква и матично да закажеме, вечерта ме зема од работа и ми вика нема смисла да продолжи ова, не те сакам веќе, неќам да се женам, се терам да ми е убаво но не ми е. Од коа сме вратени од странство (пред 4 месеци) само се нервирам, иам испушено 120 гр. трева од нервози неќам више. Му викав го молев, попусто. Потоа по 2 дена се начукав, му се јавив му викам размисли, се може да се реши, до вчера ми викаше дека ме сакаш, ми викаше деца да праиме, имаше љубоморни испади, чувстувам дека ме сакаш, ќе осет ако не е така, не се плаши му викам дека ќе се караме, се ќе средиме. Прво зошто не разговара со мене доколку толку се нервирал, туку пушел?! Ми вика јас сум на штрек цело време дека нешто некоја кавга ќе избие меѓу тебе и мајка ми, мајка ти не можам да ја поднесам а ја глеам неа у тебе. И ми вика сега сум конечно на раат, не ми досаѓа и не ме прекинувај пошо глеам фудбал. Не ми фалиш воопшто и не те сакам разбери, нашата љубов не била вистинска, илузија некоја била. И за на крај на муабетот да ме праша а ти кај си, со кој си, пошо бев надвор од Скопје ми вика а кај сте сместени. Му викам а шо ти е гајле за некој што не ти значи ништо веќе.
    Помагајте како да се опраам. Не спијам, не јадам, само цигари пушам и плачам. Не можам да поверувам дека некој може нешто волку подмолно и бесчувствителност да направи. Знаете дека го прашував сигурен ли си, ме сакаш ли и дека одговараше да, сигурен сум. Дојде во матично и црква, побогу!

    Пошо ми изгледа ова на тотално глумење лудило од негова страна, само се молам да не ми дојде по некое време премислен а јас да потклекнам пошо сум премногу слаба сега. Не го сакам назад, иако премногу ми недостига и се што сакам е да го гушнам и да му го чујам гласот. 4 ипол години, свадба и се фрли у вода!
     
  6. doctorgreyxo

    doctorgreyxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Стварно не знам што ми се случува, дали мене или него.Се беше супер имаше периоди кога се каравме ама се смирувавме, поминувало.Денес се беше супер, вечерва гледавме филм и знаете почна да ме гушка, бакнува.. и сега сакаше да имаме анален, сме пробувале и претходно ама не влегува тешко,можеби дека без лубрикант нема врска.И сега тој осетил дека јас се тргам а јас само се местев да влези за да не ме боли така, малце посилно беше викам ме боли, не одиш внатре туку неправилно ставаш, ми вика ти се тргаш од мене а не дека јас ставам неправилно.И прекинавме јас се облеков и морав да си одам бидејќи беше касно,до одредено време мора да сум дома.И на фб пишевме и ладно се понашаше.Значи и друг пат така не сме успеале за анален, вагинален немаме оти сум невина и страв ми е.. и за тоа се имаме малце скарано оти 1 година сме заедно а сеуште немаме.Не знам зошто вака се понаша ладно.Му викам вчера и некни сме се налутиле ама пак ќе помини, ќе речиш чао,добра ноќ како што си ми велел и претходно а не така ладно и незаинтересирано.И ми даде еден краток одговор демек ништо не ми е тое.И одам да спијам чао.Гадно однесување скроз.Не знам зошто.Викам ако згрешив нешто кажи, ако реков нешто кажи, ако не ти сум повеќе доволно добра кажи..Ништо викаа ништооо .. а го знаммж го знам како диши знам дека има нешто.Зошто вака си игра со мене топло ладно.Јас сум можи будала во случајов.Од се се пткажав за него, од се и сакав да се откажам.Дома се карав, сеуште се карам.Трчам само за в прегратки да му бидам.Студирам во друг град и премногу ми е тешко.Психички се распаѓам.Имам и други проблеми.Плачам додека пишувам.Не заслужувам некој да си игра со мене.Денес сум добар со тебе утре те игнорирам.И тој правел работи за мене, навистина.Ама сметам дека јас мноооогу повеќе правам за него.Не знам што да мислам.Многу сум глупава, мислам дека светот се врти околу него.Која глупача, ама ете љубовта е слепа.Ако е вака сега, и претходно кпга се каравме многу лесно се нервираше, викаше,се однесуваше грозно.. ама ми викаше остави ме ќе ми помини, другиот ден ќе ти пишам,јавам.. и јас не го оставав и не го оставам ден денес.Морам да знам што му е, зошто се понаша така.Што згрешив јас, морам да му кажам што мислам итн.
    Кажете што мислите? Дали јас не му давам простор за ништо или веќе не ме сака па се однесува така.Или причината е тоа што немаме односи а сме доволно големи.Само што јас имам страв и болка.
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Зошто некој би оладил во врска?
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Се опорави?
     
  9. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Imam 19 godini i pred 5 meseci izlegov so eden dva pati.Si pisuvavme onaka i mi bese jasno deka ne e za seiozna vrska koga posle dve nedeli pocna da mi pisuva samo za vikend.I taka edna sabota izlegov ja u klub i on bese tamu ama ne se pozdravuvase so mene nikogas pred drugi lugje,mislam deka mu bese sram da go vidat so mene a od edna strana za nego znam deka nikogas ne bil vo seriozni vrski nikogas go nemam videno so zenska da seta.Koga me vikna da se vidime jas otidov i se bese ok.Posle toa viduvanje pocna da mi pisuva pocesto i me vikase dva -tri pati da izlezeme pak jas ne sakav i postojano go lazev ne znam bidejki si imav nekoj film napraveno vo glavata.Posle nekolku nedeli izlegovme povtorno togas go prasav zosto ne saka da se pozdravi so mene da ne go e sram,toj rece mozebi :( i sakase da imame seks no jas ne dozvoliv i toj se iznervira i posle taa vecer toj ne mi pisuvase vekje i posle eden mesec me izbrisa od fb i od ostanatite socijalni mrezi.Mnogu loso se osekjam zatoa sto sekogas se zaljubuvam vo vakvi maski i sum vo dilema dali voopsto me svigjal.
     
  10. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Драга девојко, пред се да ти кажам, не си заљубена во него, можеби некој занес и надеж си гаела, но ќе помине брзо.
    Тој не заслужува ни да помислуваш на него.
    Љубов за да се роди треба прво да те привлече на емотивно ниво, со карактер, однедување кон тебе, гестови и сл. А овој што???? Си тепал време на социјални мрежи ( се кладам ти си му била една од многуте до кои чатувал истовремено!), во јавност не се поздравувал со тебе, ти признал дека му е срам да го видат со тебе и јасно си кажал шо му е целта - а тоа било секс. Арно шти не си прифатила,но грешка голема ти е што ТИ не си таа која го избришала од фб!!!
    Батали го , заборави го!!!
     
    На BGLIGOROVA, Alisa22, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    a i moram da pri
    vo pravo si za se,ne zasluzuva ali postojano mislam na nego i na toa sto me izbrisal i mnogu mi e krivo i loso,kamo jas prva da go izbrisev...i mislam deka posle ova vo niedno masko nema da imam doverba i deka site se isti.Biten im e samo seksot i nisto drugo.
     
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.572
    Пол:
    Женски
    За свиѓање можеби, ама 100% не те сакал и не бил заинтересиран за ништо повеќе од секс. Среќа што не добил. Не вреди да се нервираш за такви. :)
     
    На Alisa22 и Frosi333 им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Те избришал,ти направил услуга. Си му го повредила егото не си му дала тоа е. Батали го.
     
    На Frosi333 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Едно расипано јаболко не значи дека цела јаболкница е со такви ;)
    Ќе го најдеш вистинскиот, има и такви, нормални !!
     
    На Frosi333 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  15. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    I klosarot me vide vcera i mi pisa bez sram bez nisto...Ama ne my vrativ da vidi malku kako e se iznervira mnogu
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    :rofl: Е супер. И да не му вратиш.
     
    На Frosi333 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет. Се запознав со дете на социјалните мрежи. Живее во друга држава и ќе доаѓа ова лето. Пишувавме постојано , си праќавме и слики и се слушавме. Постојано ми кажуваше дека му се допаѓам и му годи комуникацијата со мене. И како едвај чека да си дојде за да се видеме. Ги одбројуваше деновите. Комуникацијата беше супер. Но одеднаш престанавме да пишуваме веќе неколку дена без никаква причина. А пред тоа се имаше случено два дена да не пишуваме и јас му пишав да не не комуницираме поќе што не пишува и рече дека се е како штп треба. Ми треба мислење како да постапам.
     
  18. Worldas

    Worldas Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Машки
    Ако ти рекол дека се е како што треба пишувај му исто како пред тоа.Ако продолжи да не ти пишува,сигурно има проблем или и го има фрлено око на друга па ти веќе не си му приоритет.Just sayin
     
  19. Supergirl10

    Supergirl10 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @Worldas не сме пишувале неколку дена веќе. Тоа беше пред да престанемесо пишување веќе неколку денови. Како да постапам.
     
  20. Worldas

    Worldas Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Машки
    Напиши му зошто не ти враќа и зошто не е како пред тоа,ако пак продолжи така да се лигави клоцни го,не те заслужува.