1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Простор за паника или не !?

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од curly_Andrea, 16 февруари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. curly_Andrea

  curly_Andrea Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, сакам да ве прашам дали ви се има случено или знаете поради што е тоа, мене обично ми доаѓа на 28-30 дена, последиот пат добив на 5 Февруари и ми траеше до 10, и еве денес на 16 добив пак, има поминато само 6 дена, инаку не ми се случуваат вакви работи, и + пред 1 ден имавме незаштитен однос со партнерот, вообичаено менструацијата не ми е таква сега немам болки а и повеќе е како светло црвена. Ви благодарам
   
 2. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.132
  Допаѓања:
  25.076
  Пол:
  Женски
  Сакав да прашам дали имА место за паника доколку после поројгај ставам спирала а на поројгај имав залепена плацента во матка ? Дали спиралата и пречи на матката пошто матката е срцевидна ?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.