1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика 18 години

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sheron, 18 јануари 2011.

  1. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    во иднина...математички тоа би изгледало вака на пример:

    Девојката 30
    Типот 48

    Мислам чисто математички...па сега на кого не му пречи...нека изволи :worried:
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Според мене ваква врска нема иднина!
    Пример: Жена во најубави години да мора да чува сенилно деденце!
    Искуствата, размислувањата не се исти.
    Не може девојка од 28 години да сака и размислува исто како и човек од 46.
    Разлика до 5 години може да се поднесе ама повеќе не! Иако не викам не, има исклучоци ама многу ретки.
     
  3. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Абе до 10 год.разлика и да речеш,некако се тера,ама повеќе кога е мислам дека кога тогаш ќе пукне тој генерациски јаз! Едноставно различни се потребите и интересите на на некој од 20 и кусур и на некој од 40 и кусур накај 50 год. Може да сте ептен компактибилни у секој поглед ама сепак мислам дека би покнало нешто со текот на времето...секоја чест на исклучоците!
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. American.Virgin

    American.Virgin Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    ич да не ти чуе срц! јас со професор 33 г разлика сме, топ ни е ! уживај :inlove: :*
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Баш не интересира до кога ќе ви биде топ..

    Кога после по другите категории ќе кукаш како не му се дига,или ти е грозен дека е збрчкан а ти во зрела доба кога сакаш да прошеташ...
     
  6. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    абе човек 18 години постар од тебе законски има право да те посвои
    немој да ме сватите буквално со ова знам дека таа има 21 годи и сите други дадени податоци сакав да кажам дека 18 години разлика е определена како дозолива разлика за однос дете родител!
    Да јас сум мала за да солам памет некому овде, неможам да зборувам за иднина и што после 10, 20 години,ама поѓајќи лично од себе денес на 18 години никако неможам да замислам до себе 36 годишен маж, тој веќе треба да размислува за дете и семејство а ја уште не сум ни прикрај со училиште,кариера,слободен живот...да не ја должам јас не би прифатила ваква врска, незнам дали би ја осудила, ама себеси неможам да се замислам во таква врска.

    ова незнам дали го сватив добро проф е 33 или разликата е 33 :o

    ако разликата е 33 а ти 25 :clap: :clap: значи си во врска со 58 да не речам 60 годишен дедо
    па разликата меѓу мене и татко ми е 30 :^)

    нејсе сигурно лошо сватив :tmi:
     
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    поред толку млади-за дедо да се фатиш е ко да живееш у некое село кај што нема дечковци. па и тоаш кесе отселиш :| ако си ја знаеш цената наравно.
     
  8. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Ти разгледав мислења и гледам дека нема шанси да имаш повеќе од 15 години. Уште еден тинејџер на кој му е досадно па трола по форуми. Не губи време, оди прави нешто паметно со животот.
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    по долго време се уклучувам на форумов и барајќи, листајќи соодветна тема за мојот конкретен љубовен проблем наидов на оваа тема и не можев да не напишам и јас нешто. Внимателно прочитав повеќе мислења од повеќе феминки и морам да признаам се согласувам со нив, но имаше и такви навредливи што воопшто не е во ред така се зборува, девојчето само бара совет.
    Шерон, види си размисли си, јас мислам дека тој не е за тебе, башка колку го познаваш ти него месец, два три?? Сега си заљубена и не размислуваш убаво и правилно, а да не коментирам тоа што е разведен и има дете уште потешко ќе ти биде ако продолжиш со таа врска, подобро да се спречи него да се лечи. Ти посакувам се најдобро..
     
  10. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    ДО кога????Па додека не ги исполага испитите,до тогаш ќе се топ.
     
    На Hipica, Marossa и Unica им се допаѓа ова.
  11. UI4EW3Q

    UI4EW3Q Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0


    се сложувам со тебе 18 години се мн ти коа кје бидеш во најубавите години тој ќе биде стар дедо а не е единствен за да си го комплицираш животот заради него има и др машки помлади и подобри од тајј ке си најдеш некој што ств кје ти личе на годините што ги имаш...