1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарана...скршена...Што понатаму...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Innna, 14 јануари 2012.

  1. Lidija42zasiteh8eri

    Lidija42zasiteh8eri Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ah tie razocaruvanja, ah tie trosoci lepaci samo za dabe pari da se davalo i zimalo od baba gi, sve da i vratish do 2 septemvri..
     
  2. gavolica4

    gavolica4 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    22
    Срцка колку и да не е врската у криза, фб ја прави таа криза, зае*и фб полесно ке е.
     
  3. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Разочарана и скршена... Тоа се зборовите кои ме опишуваат мене во последно време. Поточно едно пола година. И само заради тоа што се вљубив во еден школски. Имам и претходно пишувано за тоа во друга тема како се почна. Се чувствувам како насекаде околу мене да ширам негативна енергија, и затоа со никој и не се дружам, се плашам ако на некој близок ги раскажам моите прблеми со љубовта дека нема никој да ме свати, и дека само и нему ќе му го упропастам денот. Многу е тешко да се живее вака. Постојано сум насмеана и сигурно мислат дека се е кај мане ОК. А иако јас се смеам одвнатре како да плачам.
    Мислам дека ако не бевме во исти клас полесно ќе беше, барем ќе успеав да го заборавам. Помеѓу нас до сега се нема случено н ишто серизно, само што јас сум премногу заљубена во него а тој во мене????? :( Тоа и ме прави тажна. Секоја ден гои разменуваме чудните погледи. тој кога сака да ме праша нешто врте околу мојата клупа едно 5 мин. Навистина чудно е :^) . Ноо и јас и тој сме премногу срамежливи и мислам дека тоа е главната причина. А исто така не да навредувам но тој е и малку глупав! Според мене е така бидејќи кој и да беше ќе сватеше дека јас сум зртерсакан во него и тоа многууу. Другите школски со кој тој се друже како да сватија.
    Јас еднаш на школото бев нешто замислена и иде еден школски и ми вика Рррр не се грижи за љубовта не вреди да се грижиш, според мене тој што го сакаш е глупав. А јас само :$ и викам хахаха де ај не ме заебавај ти па од кај да знајш дека јас сум заљубена.. И тоа школскиот ми вика еее јас се знам и знам во кој си заљубена. Јас само :o :o :o .
    И така и остана!!!
    Ете тоа е мојот проблем поради кој што јас се чувствувам вака! Се надевам дека некако ќе успеам да се помирам со тоа дека јас го сакам а тој мене ????????. :worried: :worried:
     
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    rrrrrrrrrrrrrr,одкаде таа идеја дека некому ќе му го уништиш денот ,мислам стварно и ти си живо суштество и тебе ти треба совет,друго мислење, или едноставно да споделиш нешто со другите.A за школскиот мислам сигурно е срамежливо детето но и можеби си има други проблеми недај боже некои проблеми дома или сл .или можно е да приметил а да не му се допаѓаш ,а тој што риметил во кого си заљубена само сака да те испровоцира и да те сврти против него.Kако и да е,неможе некој да биде глупав ако не приметил или ако не дава знаци можеби детето ни на крај памет не му дошло да мисли на љубов сепак ти поубаво го познаваш .A другата работа е дека од сакање вистинско до засакување има разлика ако не се случи ништо помеѓу вас ,ќе се измориш од чекање ќе престанеш да го идеализираш и така ќе се помириш ако не те сака на сила не бидува ништо.Cамо сакам да знаеш повеќе боли да бил тој некој твој е тек после ќе се прашуваш како да се помириш.Cакам само да те охрабрам да гледаш позитивно,насмевни се сигурно има многу машки кои чекаат на твој знак и ќе ја приметат твојата насмевка и ќе се заљубиш повторно и тоа во некој кој ќе те заслужува :) .