1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ранички во косата

Дискусија во 'Коса' започната од Gkatzopulu, 27 јануари 2011.

 1. Gkatzopulu

  Gkatzopulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Дали знаете што е причината за раничките во косата и правот? Доколку докторот не ми препише специјален лосион и шампон, т.е со обичен кога се мијам не ми поминуваат никако.
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Koja e pricinata za pravutot i rancickite vo kosata

  kosa/prvut-t47/ има ваква тема :)
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Koja e pricinata za pravutot i rancickite vo kosata

  има печатна грешка во насовот.би требало да стои првут наместо правутот,нели?
   
 4. Gkatzopulu

  Gkatzopulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Koja e pricinata za pravutot i rancickite vo kosata

  Se izvinuvam za greskata pravut sto treba da bide prvut so brzo pisuvanje imam napraveno greska.Vidov deka postoi takva tema nego imav videno,vi blagodaram za popravkata ama nema tema za ranickite vo kosata,ako ima nekoj da znae za taa tema neka pise
   
 5. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Раничките на главата се појавуваат од јака крв, ништо страшно... :)
   
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  ја и една јака крв :lol: цел живот сум слабокрвна,јас сум приметила од некои јаки шампони што неможе да ми ги поднесе скалпот ми се има случено од елсеве црниот со циклама капаче кога престанав да го употребувам ми исчезнаа. и уште нешто имав ранички на тилот доле и ми се правеа како корупки и јас одма ги корнев и ме чешаа и отидов на кожен ми рече дека се тоа габички и ми даде една маст за 1 месец ми се изгубија и не ми се појавија веќе.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  72
  Епа користи некој благ детски шампон на база на камилица :)
   
 8. Galaxia

  Galaxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  94
  Не :^) ,детските шампони воопшто не помагаат,мене само полошо ми направија.Потребно е специјален шампон против габички.Оди на кожен лекар :!: .
   
 9. problemka

  problemka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0

  heart.stealer mozes li da mi kazes koja mast ja upotrebuvase.Mene mnogu dolgo vreme mi se pravat ranicki vo glavata duri navika mi stana da gi kornam,a ne sum od Skopje vo moeto mesto mislam deka nema kozen.Mozes li da mi kazes za koja mast stanuva zbor da ja nabavam.Pozdrav
   
 10. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  1.690
  Мораш да посетиш кожен лекар, не за друго, може таа маст ќе има спротивно дејство, не се сите ранички исти
   
 11. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  И јас имав ваков проблем од одамна го решив откако отидов на кожен доктор ми препиша маст некоја која ми ја правеа во аптека,се порачуваше од некаде и се чекаше една недела за земање
   
 12. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  навистина незнам тоа беше многу одамна името беше тешко за памтење така да не ми останало во памет да го запомнам све додека не превземеш нешто тие ќе ти се појавуваат