1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинување "без причина" и без збор

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sunfemina, 24 октомври 2012.

  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.988
    Допаѓања:
    261.072
    Не знам дали ќе видиш, но оставањето никогаш не е без причина. Имал причина, но не сакал да ти ја каже.

    Времето ќе го направи своето, уште ти е тазе, но биди повеќе со другарките, излегувај, најди си ново хоби - ќе го убрзаш процесот на преболување.
     
    На Tanjamm, shekerna и crimson им се допаѓа ова.
  2. SmallDeath

    SmallDeath Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    На почетокот ке ти биде тешко, сепак година и 9 месеци е сериозна врска. Како што кажа Камелиа, сигурно имал причина, не е туку-така. Е сега, причината можеби ке ја дознаеш наскоро, можеби не. Не се знае.Не знам како ви се одвивала врската за да можам да претпоставувам која е причината што те оставил, но сигурна сум дека не е затоа што не те сака, бидејќи скоро 2 години сте биле во врска.Многу честа причина што оставаат,иако според мене многу глупава. е доколку сеуште немате односи.Ако е тоа причината, не би те советувала да го направиш тоа само за да го вратиш.Не сакам да те плашам но јас првиот го преболев после 2 години од раскинување, и сеуште имам слаба точка на него ;( .Ама како и да е , ке помине. Посвети повеќе време на себе, почесто искачај , вежбај нешто, организирај го целиот ден така што нема да имаш време да мислиш на него,еве барем сега е лето можеш:) Иако мислам дека му е приодично, и ке ти се врати, сепак навикни се без него :) Позз, и пиши што си направила ;):*
     
  3. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Што да правиш? Да го оставиш на мира, очигледно не сака повеќе да биде со тебе, веројатно ја надраснал таа врска и сега му треба нешто ново, нешто поинакво.
     
  4. Сунѓерот Боб

    Сунѓерот Боб Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    Па дечкото има само 19 години, сте имале не така кратка врска и дечкото сакал да си ја проживее младоста. Звучи сурово, но таа е реалноста.
    Затоа сум многу против сериозни и долги врски на ептен млади години. Врски да, ама сериозни не.
    Не туку губи време да го преболиш, живеј си ја младоста, таа не се враќа, а дечко не е ни прв ни последен.
    Еве јас имам 18 години. Повеќето мои врсници се во така некоја сериозна врска, барем тие така си мислат дека е сериозна. Ретко кој останува со првиот дечко/девојка. Има и такви, ама помалку.
    Јас ги сакам врските, љубовта. И сакам еден ден да имам сериозна врска. Ама не можам да се замислам сега на 18 да фатам дечко и да терам цел живот со него. Ко прво јас не сум сериозна толку па за да бидам во сериозна врска. А и колку може да се биде срриозен на 18? Сигурно не колку на 28.

    Некое време не се впуштај во сериоозна врска, излегувај, дружи се, флертувај, мувај се, а дечкото ќе си дојде кога треба.
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Глупаааааак, мразам таквии машки, нема храброст да се соочи со тебе и ајде со избегнување па и други девојки меша и прави љубовен триаголник.
    Ако ти бил прв, ова ќе ти е една фаза во животот каде што ќе сфатиш дека поголем дел од машките се глупави и не знаат да го ценат тоа што го имаат. Изгледа му се смачило со тебе или си помислил дека треба со нова некоја да оди зошто пред него е животот.
    Мој совет е да си излегуваш со другарки и да не го бараш. За некој нов и ти да најдеш рано е зошто сега си ранлива и може само да проба да те искористи.
     
    На strawberry06 и kjukli им се допаѓа ова.
  6. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Тој продолжил понатаму до друга. И ти направи си го истото. Искачај, забавувај се и уживај си ја младоста. Дечкото штом нема комуникациски вештини со својата скоро 2 годишна девојка, не го бидува. Размисли за можна причина, ако нема апсолутно никаква веројатно му фали нешто. Можеби влијае друштвото штом одоколу а и директно ти кажале на таков начин. Дури и да те моли да ти се врати, не го примај назад. Ако ти е прв не значи дека треба да ти е последен. Игнорирај го и прави се како да не се замараш со него. Нека пати копилето, таквите машки не заслужуваат да имаат девојка.
     
  7. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Вистина е дека некои љубови тешко се оставаат позади себе но, животот тече понатаму. Секој ќе знае како да се справи со својата болка и да научи да живее. Животот е на почеток. Ајде, не демотивирај се и продолжи си понатаму исто како ништо да не се случило. Ако животот ти одземал една шанса, сигурно ќе ти ја врати на поубав начин. И јас да сум на твое место исто би се чувствувала, а да сум на твоите години, ќе се дотерам, ќе се нашминкам, ќе и ѕвонам на најдобрата пријателка и ќе излезам во кафиќ каде што ќе си најдам подобра шанса.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  8. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    Se zavisi od karakterot na partnerot, i ako mislime deka partnerot si go znaeme vo celost e toa se lazeme..
     
    На Roli и SummerGirl им се допаѓа ова.
  9. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Партнерот ако го знаеш во целост нема враќање назад.
     
  10. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случи токму ова. Ме остави ненадејно дечкото кој го сакав со цело срце, така без трага и глас. Болката што ја чувствував не може да се опише со зборови, преголема беше. Денес уште ме боли,ама среќа срцето полека почнува да заздравува. Јас му простив и од моја страна сум на чисто. Тој испадна кукавица,негов проблем. Негова загуба е тоа што отфрли личност која го сакаше и почитуваше само поради комплекси кои си ги имаше сам со себе.
     
    На Scorpiongirl12, hermosa, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Не дека нема збор,не дека нема што да каже тој што раскинува туку на некои полесно им е така да се кријат или преку порака да раскинат или да бегаат
     
  12. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Тие не се мажи, дечиња ластици да им маваш :lol:
     
  13. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.973
    Пол:
    Женски
    Многу непристоен потег својствен или за некој без осет и култура или пак за некој недораснат. Ова не е во ред ниту од машка ниту пак од женска страна. Никој никого не држи со сила, најубаво лично да се соопшти ваквата одлука и потоа секој да си тера по свој пат. Криењето не е решение, многу бедно делува.
     
    На hermosa и Rama им се допаѓа ова.
  14. Roli

    Roli Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Според мене бедното и кукавично напуштање и раскинување без збор е само доказ дека и ништо не си му значела, само успешно манипулирал со тебе и се криел зад маската на неговото лице. Малку и јас се пронајдов во темава:( и се потсетив. Лошо чуство (facepalm)
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    И јас се пронајдов во ова, многу лошо чувство :(
    Овие без збор што си одат и оние што кога ќе кажат не е до тебе ... у ист кош одат.
     
    На artemis, greenday, Roli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Здр па вака..Бев во врска месец и неколку дена...Што за тоа време ми симнуваше ѕвезди...Се осеќав најсреќна личност...Толку многу спомени...А Инаку не живее Мк..И доаѓа ден да замине од Мк, и ми враќа дечкото на пораки после 1 саат, 2 некад 3...Не ми ѕвони да се слушаме, да се гледаме на камера...Едно ми фалиш ми пиша после 2 недели и така...Му викам зошто слабо враќа, ми ја прави немам време.☹ И сфатив нешто не е во ред..И дојде една тема му викам нејќам да пишуе со многу женски, и почна јас го контролирам не знам што, сакал да ужива у животот, не можело вака..Иии сега вика ги изгубил емоциите за мене и не ме сака...Значи он само од корист си идел со менеМногу сум повредена...Колку ниско паднав само..Се каам што така си дозволив
     
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    За еден месец не можеш да го запознаеш како што треба а не па да очекуваш дека кога ќе замине ќе ви продолжи бајката..
     
    На tinka-mace, candy.cane, marija305 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. BrokenWings16

    BrokenWings16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Он сам ми даваше лажна надеш, дека ќе се слушаме а никогаш не ми се ѕвонеше, и на крај се топ ме сака ми пишува секој ден, и сега одеднаш немам чуства, јбг заборави ме...
     
  19. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Тој можно е и да не те сакал и кога сте почнале со врската.
    Не те заслужува.
     
    На buba4e89, tina2018, BrokenWings16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Грешка е што си поверувала дека некој те сака за еден месец и неколку дена . Не , не си паднала ниско , само си добила животна лекција - да не веруваш толку лесно на луѓето . Глава горе и посилно и посамоуверено напред !
     
    На candy.cane, piksooki, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.