1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинување преку телефон, фејсбук...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anneyy, 30 септември 2011.

 1. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Што мислите? Дали е во ред крајот на врската да се случи преку телефон, фејсбук или сл.?
  Јас мислам дека не е во ред. Врската треба да се заврши очи в очи колку и да е тешко тоа.

  Сакав да прочитам туѓи мислење/искуства.

  Ако е дупла темава-клуч. :)
   
 2. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  Мислам дека не е дупла....
  Како и да е...таква работа може да направи само кукавица,човек без лице,образ и чест...нечовек...искрено помило би ми било да ми удри една шлаканица..него да ми раскине така,тоа е толку понижувачки и не чесно...особено ако тој што раскинува знае дека другата особа има силни чувства кон него...едноставно ми е многу кретенски...не ги почитувам таквите луѓе воопшто...би им плукнала во лице...али сериозно |( :angel: 8)
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Преку раскинувањето на телефон или фејсбук се граничи со кукавичлук :)
   
 4. LittleBadGirl666

  LittleBadGirl666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  11
  Јас на еден мој поранешен дечко му раскинав преко фејбук после година и половина идење :D
   
 5. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  43
  Ами ако се чувствувам како некоја недорасната личност,може и на скајп да му раскинам на некој :o .Мислам Бог да чува и да брани,како бе може такви глупости,преку еден комјутер да почнувам врски или да раскинувам,трагедија :tmi: толку неозбилна работа.Или порака да напишеш за крај :fubar: .Поарно да се јавам на таа личност,бар гласот да ми го чуе |( .
  Абре и да изневери дечкото,пак ке одам у лице да му раскинам :rock:
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Против сум...
  Не е човечно, никако. Тоа ми е знак на непочитување, и покрај се сме биле заедно, што и да се случило, не е таква работа што се соопштува преку телефон, смс, или уште полошо-преку фејсбук.
   
 7. MorticiaAddams

  MorticiaAddams Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  139
  Глупости. Па ако му се скараш на некој преку фб или телефон е кукавичлок. Не сте оделе преку фб или преку телефон само, мислам дека треба колку толку почит да се има, да се раскини во живо, и да се разминете пријателски или мирно како двајца странци ако не нешто друго :)
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Јас на бившиот му раскинав преку телефон. Не затоа што јас сум кукавица, туку затоа што е он. Дознав дека и’ рекол на една моја другарка ( тогаш не бевме блиски со неа како сега што сме) како ние двајца не одеме, дека не сме заедно. Се изнервирав моментално. Не ли одеме? Добро. Не му се јавив тој ден, ни наредниот, ни никогаш повторно. Штом не одеме, што има јас да му се јавувам, нели. Ми се јави тој, додека бев со друг. Му раскинав преку телефон и тоа пред оној со кој се смував тогаш. Го изневерив, со еден со кој си пишував цело лето и кој ми се допаѓаше. Заслужи. Не дозна, а и да дознаеше, мене ќе ми беше чиста совеста, оти не одевме ние нели, според него.
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.067
  Допаѓања:
  72.360
  Пол:
  Женски
  Jaс долга врска раскинав по телефон...
  Додуша... требаше да се видиме утредента... Ама немаше потреба... Се` ни беше јасно... Се крчкаше работата одамна.
  Можда бевме кукавици и двајцата... Јас не сакав да се соочам реално со ситуацијата, тој не сакаше да ме повреди повеќе од тоа што ме повреди ...
  Па да вратам времето ништо и не би сменила...
  Да се видевме, ништо немаше да се смени...
  Ниту тој ќе посакаше да биде сеуште со мене, ниту па мене многу ќе ми сменеше...
   
  На presiosaP и crazylady им се допаѓа ова.
 10. AnjaLazanja

  AnjaLazanja Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  34
  Како прво раскинување преку фб или телефон ми звучи премногу ниско и малоумно...Добро за кого како ..Ок опрадувам да е некоја врска од месец два...Али со некој подолг период раздебаата не би одела вака барем не по мое искрено..Добро 60% после некој разговор договорен за прекинување не раскинуваат но сепак е исправно според мое гледише си поминал толку време со некого мислам не е битно од која страна ке дојде барем е да се даде објаснување колку и да е болно во очи :)
   
 11. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  Јас немам фобија од раскинување, едноставно ако видам дека нешто не иде го кажувам тоа и точка. Но мислам дека секој заслужува да знае зошто му раскинуваш, и воопшто не го оправдувам раскинувањето преку телефон. Најфер е во очи да кажеш што било проблемот и дека више не иде и дека не сакаш да се мачиш.
  Сите знаеме дека нема безболно раскинување но верувајте понатаму таа личност ке ја цени барем искреноста..
   
  На crazylady, snejk35, mv131993 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  WomanInRed тоа е најубаво но има што немаат храброст во живо,па мораат по телефон или фејсбук.
   
  На presiosaP и Inna5 им се допаѓа ова.
 13. m.maci

  m.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Јас на мојот бифши дечко му раскинав преку фб затоа што тоа го заслужи,почна да ме лаже,и кога му раскинав преку фб ми се јави и ме молеше да разговараме,но јас не сакав затоа што не заслужи да му дадам втора шанса, знаев дека пак ќе почне да ме лаже ;( !!! Тоа ми беше прв и последен пат да раскинам на децко по фб.
   
 14. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.265
  Допаѓања:
  11.546
  Раскинав на фб и не се каам. КОга тој знаеше да манипулира, јас можам на фб да му раскинам. И да се видевме јас исто ќе му кажев, а за него ќе беше потешко. Кога некој ќе ме повреди не му мислам, за ситници, ама сепак ме натерал два пати да плачам, да се размислам што правам, со кого си имам работа, вреди ли да му верувам?За такви нема милост, па уште и ми вика - ама не трбеба вака, не знам зошто ми аскинуваш. Знае, ама поубаво му е да се прави чукнат. Зошто да се гледам уште еднашсо него кога веќе ми докажал дека не вреди.
   
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Да, сум прекинала врска преку телефон, кукавички од моја страна но сепак морав, незнаев како ќе реагира, беше тежок карактер, за ситници викаше и се лутеше, а ми беше страв дека може и да ме удри. Му пишав порака дека е готово, ѕвонеше некое време, пишуваше заканувачки пораки, го игнорирав сето тоа и на крај се откажа.
   
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Никогаш не сум некому раскинала на мобилен,фејсбук....а не би го сторила тоа никогаш,подобро е во лице да се каже,но кога постојат неки причини како на умбрелла22 тогаш ок е да се раскине на фб или мобилен :)
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Потег на незрели и слаби личности кој неможат да се справат со некој очи во очи...
   
  На pamelche и ancetupance им се допаѓа ова.
 18. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  Да зошто да не ... Сум раскинувала по моб. Па не бил вреден да потрошам пат,пари и време да одам и да му кажам дека е крај.Вака за 2 мин. разговор си решив многу години. УФ ФАЛА БОГУ :)
   
  На ditrih му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  мене ми се има случено да ми раскинат преку фб. Еден лигав тип ми го направи тоа и од овој временски период се е ок но тогаш побеснав од кукавичлукот што го покажа. Излеговме тој ден, си поминавме прекрасна вечер и се разделивме најубаво што можеше. Среќна си заминав накај дома. Кога си дојдов дома , он дошол пред мене дома се уклучил на фб и ме блокирал ме делитнал.. без збор.. се уклучувам на фб и што да видам-шлог ме удри. Блокирана сум. Му вртев на тел да прашам што се случува не ми крена. Глупак !!!
   
 20. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  4.987
  :!: На телефон, домашен.
  -Ало, ми трепа Трпе, ало Трпе, крај е меѓу нас. Спуташ слушалка. 8)

  Е тоа е раскинување.

  Сериозно, некогаш во прашање е избрзување, некогаш кукавичност, некогаш е тешко да се кажат такви зборови во лице, се си има причина и возраст. :?:
  Не знам, веројатно многу е полесно за страната што раскинува.

  Не го оправдувам и не би раскинала така.
  Не ми личи мене
  магарица толкава
  да направам такво нешто, ниту да ми направат.