1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раскинување преку телефон, фејсбук...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од anneyy, 30 септември 2011.

  1. BlackLady24

    BlackLady24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2018
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Според мене нејубаво е во лице да се каже се што се има најдолно и кукавички е преку пораки или фб да се раскине до толку заслужува секој барем за последен пат да разговараат. :doh:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zaluben vo svet

    Zaluben vo svet Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Istoto mi se sluci bev vo stranstvo i mi raskinuva preku telefon me blokira sekade i ne razgovara se vrativ probav da se sretneme ispanici napravi skandal neznam kako eve i ke se ponizam do kraj ke se izvinam ako sum zgrezil ali barem da razgovara
     
  3. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Тие што раскинуваат на ваков беден начин, се луѓе без чувства бе. Како така, не се работи за играчка. Не е интересна веќе и ајде фрли ја. Во лице немаат смелост и ајде на порака.
     
    На Zaluben vo svet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    И што ако разговарате кога е решена така? (ја до 3 пати пробувам)
    Жал ми е за тебе, ама то е то.
     
  5. Zaluben vo svet

    Zaluben vo svet Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Da epten i ti vika nema sto da razgovarame ponekogas zbori na tel.a koga ima drugarki ahde ne zamaraj cao da ne padne nisko
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Во време на социјални мрежи, апликации за запознавање и слични чудни ми ти чуда, вакви појави станаа се' почести.
    Иам еден другар, секогаш вели: „Врска што почнала со порака, завршува со порака“

    Но, јас не се согласувам. Сметам дека има врска со нивото на зрелост и почитта којашто ја чувствува кон девојката/дечкото, а не со напреднатата технологија. Таков човек да бил Марко од 21-ви век така би постапил, да бил дедо Митре од пред 100 години, би заминал гурбет/војска и би пратил писмо.

    Сношти до два саат зборев на телефон и тешев другарка за истата работа. Ми вети дека се смирила, инаку
    ќе ѝ отидев и дома, без гледање на саат. Душа многу беше потресена, ако продолжеше така ќе завршеше на инфузија.

    Некој ти дал дел од своето време, емоции, вложил, итн. заслужува едно соочување мајку му.
    Сега за тој што раскинува соочувањето можеби е тежок дел, ама раскинувањето за страната којашто тоа не го сака, не ли е доволно тешко?

    Многу слично на ова ми е ќе разбере, ќе си оди методот.
    Не пишува, не се јавува, нема лице да се соочи, чека партнерот да се олади и да се куртулиса.

    Некој којшто ви го отворил срцето, спомените, домот, ви дал дел од себе, не треба да се чувствува како личност од којашто треба да куртулите.

    Можеби јас сум старомодна. Чекам ваши мислења.
     
    На Fleur-De-Lis, candy.cane, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Јас имав врска, на далечина, од ист град бевме, но таа студираше во друг град и често одев кај неа. Потоа одлучи оди да работи во Германија, и за време на тие три месеци, т.е по месец и пол откако појде ми раскинува на фејсбук со причина дека не си одговараме и немало никаков начин да оставиме малку работите и простор, туку едноставно решена е.

    Океј, бев спремен да ја ислушам и се, но би сакал во живо. Ми зборува нема потреба во живо итн. Сметам дека не била доволно храбра личноста да ми го каже нештото во живо, па мораше на... детски начин.
     
    На Fleur-De-Lis, SummerGirl и tessie им се допаѓа ова.
  8. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Тоа го прават само личности кои што немаат храброст во живо да го кажат тоа.
     
    На SummerGirl, snezan4e и joy1 им се допаѓа ова.
  9. A_star

    A_star Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски

    Теси, јас се согласувам со тебе, потполно, но ја разбирам и другарка ти дека воопшто не и било лесно.
    Знам како и е бидејќи сум била на нејзино место, глупо е чувството кога некој ќе сака да те одјеби на лош начин, му дала дел од своето време, љубов, доверба, и наеднаш тој некој ќе се сети дека нешто не му е по ќеиф или сл.

    Подобро нека се исплачи, да ја истури лутината, да и биде полесно, биди и подршка, добро е човек кога има подршка во тешките моменти.

    Не си старомодна, камо да имаше повеќе кои би размислувале како тебе, ама повеќето од луѓето се себични, мислат само на себе.
     
    На Fleur-De-Lis, CrazyGirl15 и joy1 им се допаѓа ова.