1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Риболовот му е на прво место

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од 09101986, 11 декември 2010.

  1. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    Dali nekoj od vas go ima istiov problem i kako da se nadmine? So deckomi sum veke 3 god i se ni e ok osven negoviot sport/hobi-ribolovot sto iskreno mi e preku glava.sekogas ama bas sekogas mu e na prvo mesto.Nema dojdeno so mene na nekolku bitni za mene, proslavi zatoa sto trebase da ide po riba duri i na mojot rodenden. Mnogu pati koga sakam da izlezeme nekade se vadi deka nema pari a za da ide po riba se slucuva i da pozajmi pari od drugari samo za da otide.neznam kako da se spravam so ova.svakjam se no mislam deka preteruva ne sakam utre vo brak jas da sedam sama ili so dete a on da si tera vikendi po riba i da ne mu e gajle za nisto.ili da nema pari za jadenje a da kupuva ribolovna oprema.ima li nekoja decko ili maz ribar i kako se spravuva so problemite poradi ovoj zarazen sport :P
    [mod-kirilica:157gwipt][/mod-kirilica:157gwipt]
     
  2. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    ribolovot na prvo mesto

    Хаха, мајка ми го има овој проблем
    го решава така што му прави друштво
    ко заљубени тинејџери ми се дома, јас нив сум им повеќе родител, па ги советував заедно да идат, и им се уарни,
    е на мајка ми не и смета, си користи прилика и она да се прошета со него, си чита книга, татко ми лови, ваљда уживаат
    и се разбира тоа не се случува секој ден, еднаш до двапати месечно, а сега кога е ладно не ни идат, чекаат пролет :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    ок и јас идам ама кога иде на пристојни места,на приватни езера ама не мозам секогас... :( . А казими таткоти не иде на слави со мајкати за да иде по риба? Не седи дома за твојот роденден за да иде по риба? затоа сто тоа е проблемот а не друго, тоа сто му е на прво место пред се?
     
  4. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    А да го прашаш дечко ти за ова! мислам да седнеш и да разговараш со него, и да слушнеш што има тој да каже, зошто го прави тоа, кои се неговите приоритети во животот!...
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Па кажи му дека претерува,оти мене и така ми се чини. Убаво е човек да има хоби, но ова повеке ко опсесија да е. Мене да ми го испушти мажот роденденот за сметка на риболов..незнам баш како ке помине..ок е за викенд или обичен ден, секој има потреба од релаксација, ама за слави и родендени да оди незнам, посебно кога тебе ти значи неговото присуство.Ако ти е сеедно ајде,и не е нешто големо,ама тебе те повредува ова, затоа кажи му дека ти пречи,само така може да го решите. ;)
     
  6. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    значи кажав дека иде еднаш до два пати во месецот, башка нели посабајле се идеше по риба?????

    и не, како што кажав не е претерано
    ти си правела муабет со него за ова?
    и он продолжува да го прави??? да пропушта некои моменти ради риболов?
    мислам ако му кажеш дека има големи шанси да се смени

    во секој случај, тука сме да не известиш што како е и како ќе помине, и се разбира да разглабаме зашто е што е и како е и да дадеме по некој совет
     
  7. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Да не ми дојде на роденден заради риби??? ахам... подобро да се некои згодни риби :^)
    Шала на страна, не можам да ти го сфатам дечково, ма колку и да се трудам... :shake:
     
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас би му рекла да бира помегу мене и неговото хоби,сепак глупаво е да губиш време со таков што незнае што има покрај себе и да цени |( и што само за риби живеее? па сите имаме хоби,ама имаме живот пак :D
     
  9. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    A бе кој ќе не разбере нас......
    Него не знам дали сте ја почуствувале смиреноста која риболовот ја носи...
    Си седиш, медитираш, пушташ мозок на пасење, па ако нешто фатиш супер, ако не, наздраве, другпат :D
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ И успат и‘ го забораваш роденденот на девојката.
    Абе милина |(
     
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Разговарај со него на таа тема и кажи му дека си повредена на начинот на кој те става после неговото хоби. Мислам, многу е глупаво што не ти дошол на роденден заради риболовот, како тоа да му е најбитно на свет. Кажи му дека се чувствуваш запоставена но никако не му вели да се откаже од своето хоби, затоа што така ќе го повредиш.
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    A бе аман, се сум чула, ама сега па и тоа е претеризам, да не ми дојде на роденден, се ќе простам, заборавил, други грешки вакви, не можел, не стасал, ама ова не заради причинава|( и не дека на роденден, туку заради се што пропушта со тебе, а и ти со него. И досега требало да разговараш, уште кога се случило требало. Ако не сака да сфати, тогаш, батали, со таков човек, тешко дека се може да се просперира. Значи риболовот побитен од се. И кога ќе има деца така? Кажи му, ти смета, ако те сака, и ако е разумен, ќе сфати.
     
  13. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    А ти мислиш јас памтам такви ствари (родендени, годишнини и сл?) :?:
    Затоа постојат потсетници на моблен нели ? :P

    Не го осудувајте веднаш дечкото.....прифатете дека може да има некоја мана.... следната година кажи му да улови некоја за да јадете вечерта за роденден! ;)
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Да, не памтиш, ама барем си нашол начин да се потсетиш. А девојчево се жали дека воопшто не го гледа, дури ни на роденденот. Оф топик, добро вие мажите за што го користите мозокот |( ?
    Btw, советот ти е добар ;)
     
  15. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    па за `ал приоритет му е риболовот.икога идесе на работа не му бесе битна дневницата,туку си земасе слободни денови за по риба :(
     
  16. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    зборев и постојано му плескам во лице за тоа дека не бесе на мојот роденден само за да иде по риба а планирав да не му идам на неговиот роденден,но сепак отидов и му казав дека сум досла затоа сто имам цуства и не сум себицна како него,а мозев тој ден да си излезам со другарки.и на тоа не изреагира никако посебно туку ми реце дека моја била одлуката каке ке сум идела а дека он не досол затоа сто бил преморен и дека не било вазно дали ке сме го прославеле мојот роденден на датата кога ми е или пак нередниот ден :worried:
     
  17. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    ^^^
    Извини вака бројке ама дечкото ти е катастрофа.
    Рибарењето му е поважно од тебе, од твоите чувства, од парите...Не ти обрнува внимание, не ти дошол на роденден :o :o :o
    Јас можам да разберам хоби, занимација ама не и на прво место тоа да биде :shake: :shake: :shake:
    Замисли си во иднина и од детето да му повежен риболовот, тогаш што ќе правиш???Ти сега се нервираш а камоли тогаш.
    Размисли си сериозно за раскинување, колку и да звучи грубо од моја страна...освен ако планираш некому да му бидеш на второ место цел живот.Едноставно, не се разбирате и ќе си фатиш некој друг на кого ќе му бидеш важна ;)
     
  18. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    совет од мене прво разговарајте за воа оти воа веќе не е хоби воа е опсесија ...ако и понатаму си тера по свое батали го таков не ти треба....да го заборави роденденот поради некоја риба ма немој ..не е убаво од негова страна така да се понаша...ако не бива ..има машки колку што ти душа сака :)
     
  19. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Па види вака - си гледала некогаш спортски натпревар? И си се чудела ли од каде на коментаторот му се сите тие статистки што ги знае за секој играч посебно....
    There you have your answer :lol:
     
    На Glamour, kate21 и Hipica им се допаѓа ова.
  20. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Дечкото изгледа си има некаков сериозен проблем :| ок ете бил уморен,ама можел да дојде и да ти честита,а не он уште ке ти вика дека не е битно дали на денот ке славите или после :o па ај ако не секој ден нека ти биде роденден :x