1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Риболовот му е на прво место

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од 09101986, 11 декември 2010.

  1. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    На мојов му е фудбалот на прво место, ама родендени не заборава, никако
     
  2. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    уф за среќа немам ваков проблем незнам што маж ќе беше ама ни спорт го интересира да гледа ни пак нешто друго само тенис игра понекогаш а знам другарки кои што фудбалот или другарите се побитни од се другу и разбирам колку е тешко....

    бројке советите веќе се дадени единствено да разговараш и сериозно да му нагласиш дека тоа ти смета , а и некако изгледа како да не е и баш заинтересиран за тебе(извини ако звуче грубо) според она што го кажа... но некои мажи се едноставно такви да не речам себични сега на тебе е да процениш што е проблемот и да видиш дали може нешто да се смени или ќе го прифатиш таков како што е . поздрав
     
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Мое мислење е дека освен со разговор со него, нема поинаков начин како да се реши проблемот. Вие не сте малку заедно па да ти е незгодно да му кажеш, што ти се допаѓа, а што ти смета. И на крај изнајдете некое заедничко решение :) . Можеби ако не си му кажала до сега, тој не ни знае дека тебе тоа ти смета. Мислам дека ако не му укажеш уште сега, понатаму така и ќе остане, нема да го менуваш во брак кога ќе бидете.
     
  4. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас не знам дали е магија риболовот, ама ова лето ми пропадна одморот заради истово. Дечко ми не е фанатик, ама со другар му им текна за на одмор да земат опрема за риболов, што не им текнало никогаш до сега, Ако ви се верува нити се сончаа, нити се бањаа, дури изгореа на сонцето ловејќи по цел ден. Насабајле стануваа во 6 да ловат, навечер до мрак, па дури и земаа тапи што светат, за да ловат и ноќе. На мене и девојка му на другар му ни пукна филмот. Ништо од вечерните прошетки,излегување до доцна,зошто сабајлето требаше рано да се стане. Можам да замислам како и е на девојкава со таков дечко, ама мислам дека ништо нема да помогне, освен да го остави. Тој не е ни свесен за тоа што го прави, едноставно е заразен од синдромот риболов.
     
  5. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Хахаха и мене ми е позната темава.Дечкото на почетокот на нашата врска така одеше на риболов,меѓутоа се со мера.И сега оди,ама поретко.Неколку пати ни се има случено да одиме тој да лови риба,а јас или да си читкам нешто или да се сончам на убавото време.ама тоа само на пролет или лето.Ти девојко треба да разговараш со него и сама да си одлучиш што понатаму.поззз