1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Родителите не го одобруваат мојот дечко од различна култура (Араб)

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од stefani3, 18 јуни 2017.

  1. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Значи родителите твои воопшто не им е битно да си среќна. Па ти треба од љубов да се омажиш не со стројници да не треба како порано што правеле :drunk: :envy: Доколку ти точно на нас ни кажа дека се ти е во ред со момчето и постои љубов и разбирање што во секоја врска тоа го нема а тоа е најбитното, почитта. Башка како што кажа дека сте иста вера зошто ти прават проблем твоите?Да ти кажам тие се грижат но претерано што можат и лошо да ти направат.Што дека ти ќе најдеш да речеме друг кога можеби нема да си среќна? Девојче, мислам дека си и возрасна и дека си паметна и си знаеш што е најдобро за тебе, доколку си ти среќна не дозволувај некој да ти стои на патот, арно си нашла арен во ова време никакво. Националноста нема врска, уште поубаво да живееш во странство отколку тука, пак ќе напоменам иста вера сте и ако си е се во ред како што ни кажа зошто сето ова? Уживај си.Твоиве родители ме потсетија на моиве што ме упропастија со сила глупава ме правеа демек јас немам мозок па не ме пуштаа да излегувам до 18год со триста маки негде да ме пуштат ретко... :( И што дека? Сум пропуштила толку забави со друштвото ради нив, сега пак друг ќе ми брани дечко ми. Јас така бев многу добра и дозволив на глава да ми се качат моите. Никогаш не сум направила нешто да речеш, па да изгубат доверба во мене. Одсекогаш сум била скромно девојче, како и до ден денес. А не заслужував јас затвор така да бидам казнета да паѓам во депресии и да седам во затворена темна просторија со денови несакав да излегувам, ма тоа беа месеци :!: И демек за мое арно :drunk: за арно да си го оскатиш детето. Од друга страна ми беше навредливо толку мирна и повлечена да сум а испаѓам.. да не речам, некој ќе помисли ме држеле бидејќи сум била расипана, тоа е тоа што кажав.. значи со сила, од паметна ме направија глупава и се осеќав заостанато. Сега барем не дозволувам дотолку. А и јас како тебе си велев ајде родители ми се и дозволив да ми ја уништат психата за на психијатар бев богами :drunk: но родителите мои не се попаметни ни тие самите од мене. Тоа е факт! Јас си знам што е најдобро за мене :envy: И дечко сега си имам, им кажувам кога сум со него и толку повеќе ни збор. А што е проблемов до тебе, доколку ти е се во ред и си знаеш што е најдобро за тебе не дозволувај многу некој да ти се меша, бидејќи од самати ти никој друг неможе да знае како ти е најубаво.Јас во некои ситуации не ги оправдувам родителите некогаш кога се прават многу "паметни" аа што ако грешат? Каде одиме тогаш? После недај боже да имаш несреќен брак? Башка доколку ако многу се сакате со дечко ти ќе мора тие да прифатат и да не сакаат но што ќе биде со тебе? После ради нив ти можеш да си имаш шоследици од неговите на дечко ти, и тие се луѓе ќе се навредат, испаѓа дека твоите го потценуваат дечко ти. Значи твоиве воопшто не те гледаат тебе како ти е, ниту пак ти се подршка. Пак ќе речам ти си знаеш најдобро оди по патот по кој те води срцето затоа што брак без љубов не бива... Позз :)
     
    На Dream-Girl, celineparis, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  2. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Да дадам и јас мој совет....Треба да си го слушаш срцето што ти зборува ако го сакаш зошто да не си со него?И јас имам дечко што моите не го сакаат од дома но разликата е што тој не е од друга националност но и покрај тоа тие што не го сакаат јас сум си пак сонего....Ако го сакаш и ако те сака мое мислење е да си останете заедно без разлика и тој е човек и тој има душа и срце.!!!
     
    На Starlič и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  3. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Tia toa go smetaa kako sram so ke recat drugite lelee ke zboruvaat nas ama bas ne ni bese gajle so zboruvaat zanas nie pak si bevme zaedno ama poveke ne sme raskinavme pred 2 nedeli

    Sekako deka jas ne gi poslusav niv bev sonego ama na krajot i negovite ne dozvoluvaa i toj gi odbra niv jas mozev da gi pogazam mojte a toj gi poslusa negovitr i si ostana so niv
     
    Последна измена од модератор: 20 јуни 2017
    На EraBon и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  4. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Pa zavisi sekoe masko e razlicno nekoj gi slusa roditelite nekoi ne no moe mislenje taka sto napravil ne e vo red toj cel vek nema da e so roditelite tuku so tebe ke delel i dobro i loso no toa e ke se sooceme so toa..mozebi eden den ke svati ama toa ee.. :/
     
    На Starlič и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  5. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ke svate toj ama kasno ke bide togad
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Слушај си го твоето срце немој да се ослонуваш на никого ниту пак на родителите,ти мораш сама да одлучиш што понатака ке правиш,во секој случај што и да одлучиш ти посакувам среќа.
     
    На Starlič, elimkd, EraBon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    Taka e negubi nadez mozebi pak ke ste zaedno nikogas nisto ne se znae..no ako se sakate zosto pa da ne naprimer..no sepak toa si e vase...
     
  8. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    zatoa sto toj
    jas izgubiv nadez toj si gi odbra negovite
     
  9. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Nemoj mozebi pak ke ti se vrati nikogas nisto ne se znae....nemoj da bides samo tazna dokolku si dali si vo kontakt so nego ili?[/QUOTE]
    nee nikakov kontakt nemame negovite zabranija :(
     
  10. EraBon

    EraBon Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    595
    nee nikakov kontakt nemame negovite zabranija :([/QUOTE]
    Aman bre zosto sto e pricinata pa tolku da te nejkat? :(
     
  11. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Aman bre zosto sto e pricinata pa tolku da te nejkat? :([/QUOTE]
    nemozam tuka da ti kazam
     
  12. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    nemozam tuka da ti kazam[/QUOTE]
    Па биди среќна што на време ги ''послушал'' родителите
    И бегај подалеку од таков
    Тој одбрал кој му е по важен во животот,за таков не вреди да се нервираш
     
    На Starlič, LadyInTheDark, EraBon и 2 други им се допаѓа ова.
  13. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Па биди среќна што на време ги ''послушал'' родителите
    И бегај подалеку од таков
    Тој одбрал кој му е по важен во животот,за таков не вреди да се нервираш[/QUOTE]
    Daa taka e
     
    На Mari*, LadyInTheDark и EraBon им се допаѓа ова.
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.087
    Допаѓања:
    11.249
    Се сложувам девојче со тебе. Ако е асален, арно што во ова време нашла таков човек. Родителите некогаш претеруваат и настапуваат себично кон своето дете. Колку родители знам си уништија свои деца од таа болна строгост, за што? За ништо. Блиска ми е личност која не и даваа дома дечко да донесе, не и даваа на одмор да оди со дечко, на што личело тоа, ќе ја искористел, била наивна. Од толку години самотија, изолација, девојката сега има над 30 години и има проблем да најде партнер. Ај што има проблем, тоа веќе многу го имаат во денешно време, туку и осет за реалност има изгубено. Од што била сама и очајно сака внимание, свесно или не се дозволува машки кои не се за неа да ја зафркаваат, да ја влечат за нос, да ја манипулираат и искористуваат на секој можен начин. Што добиле тие родители што девојчето го држеле строго за без потреба? Ништо. Ја осакатиле за цел живот. Сега на плус 30, таа верува во штосови кои ни кај тинејџерки не би поминале.
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  15. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ne gi poslusav jas niv bev sknego tie ne znaeja koga doznaa stigna do golema se napravija da ne razdelat i sto postignaa nisto
     
  16. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.444
    Допаѓања:
    4.664
    Родителите сигурно нема да се откажат од тебе ако си останете заедно со дечко ти. Верувај, кога ќе се уверат самите со тек на време дека тој ти е среќата, ќе поминат преку се. Македонија е заостаната земја малку, но полека полека се модернизира во тие погледи. Држете се цврсто двајцата и ќе помине се'. Ќе видиш, ќе дојде ден кога ќе ти биде смешно тоа што си отворила ваква тема. Ти посакувам се' најдобро! Љубовта е најцврста сила!
     
    На Mini90 и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  17. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.983
    Допаѓања:
    261.052
    Ова е Македонија.
    Земја богата со прост народ.
    Не му чинела националноста :tmi:

    Не, не би си го оставила саканиот заради моите.
    Ако тие толку ме сакаат, нема да ме уценуваат со кого да бидам.
     
    На Ingvild, 1209, Sanjichka007 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. wowwy12

    wowwy12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    E toa ne mu se dokazuva na mojte
     
  19. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.983
    Допаѓања:
    261.052
    Не знам зошто им докажуваш?
    Јас одамна на моите ништо не им објаснувам.
    Возрасна сум, сама одлучувам за себе.
     
    На Ingvild, Waka-waka, LadyInTheDark и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Според се што кажа јасно е дека дечко ти е супер, а проблемот е во твоите. Бори се за љубовта и со тек на време заедно со дечко ти ќе го стопите и мразот меѓу твоите. :)
     
    На LadyInTheDark и ЕденЧлен им се допаѓа ова.