1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Родителите се против мојата врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bianca, 17 декември 2009.

  1. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Така ти викаат за да те заплашат, ама родител како родител па ќе попушти. Бар сега со целава технологија полесно е и ќе се гледате и све.
     
  2. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
    I jas go imam istoto mislenje ne sakav da bidam sebicna da mislam samo za sebe no nemam drug izbor moram da go napravam ova za moja sreka I idnina. Fala ti ❤
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Слушај се себе си и само себе си. Знам дека е претешко, но ти ќе страдаш и потоа твоите родители ќе сватат дека згрешиле бидејки ќе те гледаат несреќна. Тие се твои родители, претешко ќе им биде што си далеку знам, ама не си ни прва ни последна верувај.
    Мојата мајка требаше да оди во Австралија и брат ѝ (вујко ми) ја молеше, ама ете баш поради вакви причини остана овде и до ден денес де кае што си ја прокоцка среќата и аир не виде (наводно само ние децата сме и ја дале среќата овде). А вујко ми си отиде со саканата баш таму, и сега се среќни, со убав брак, со едно детенце и никој не им се меша. :)
     
    На Leo girl и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  4. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Сигурно не е далечината само во прашање. Многу често родителите од своите деца кријат работи само да не ги повредат.
    Доколку тој те сака никогаш нема да те тера да бираш помеѓу него и твоите. Каков живот ќе започнеш доколку избегаш? Не е во МК па да решиш да се качиш на првиот автобус и да се вратиш доколку работите тргнат наопаку. Колку добро го познаваш?
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
     
    На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
    Veruvaj samo dalecina e vo prasanje da go znam mnogu ubavo, toj se trudese so site sili da gi ubedi moite deka e vistinskiot za mene no ne uspea I toj ne sakase vaka da bide no nemame drug izbor napravivme se so mozevme da bide so ubavo no zaludno.
     
  7. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Колку години имаш @Leo girl ?
     
  8. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
    22 uste malku 23 godini
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Јас сум за разумно решение не сте деца за да бегате, туку твоите да сфатат дека ти си го избрала човекот за себе ,и бори се бидејќи само така ќе те сфатат сериозно твоите и ако се е во ред освен далечината ќе се помират имав другарка која имаше ист проблем но нејзините се преселија во нејзиното место после години зошто таа се омажи во друг контитент.
     
  10. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
    Pa I jas treba da odam vo drug kontinent toa im smeta . Ne sme deca znam no koga toa e edinstven nacin‍♀️
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Сепак без родителска поддршка и благослов не би заминала,дечко ти размислува незрело извини но бегање не е разумна постапка
     
    На Victorian, lovely91 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Да правиш како што ти чини.
    Децата се за да ги родиш, ги израстиш, им подариш 'крилја' и да ги пуштиш да 'летнат'.

    Твоите се плашат да бидат без тебе. Ама ти не им си своина, свој човек си.

    Ќе омекнат... посебно ко ќе им трцнете едно внуче. :)
     
    На Victorian, Dust, vectra20 и 8 други им се допаѓа ова.
  13. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ако си искрена со нас и ако единствената пречка за нив е тоа што треба да се преселиш на друг континент - да идеш и ич да не се мислиш.
    Можеби таму ти е среќата, не им дозволувај да ти упраавуваат со животот само затоа што ти го дале.
    Некои родители се научени децата да ги третираат како домашни миленичиња, блиску до нив и на ланец.
     
    На Snowflake97, Nausicaa, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
    Samo poradi ovaa edna I edinstvena pricina dalecina bidejki sum edno zensko vo 3 maski I da sum bila blisku, im kazuvam deka ne sakam drug ne mozam ama zaludno. Mnogu sum bliska so majka mi no ne mozam samo poradi ova da se upropastam sebe si I da bidam so nekoj so ne sakam samo da sum blisku . Sepak fala ❣
     
    На Snowflake97 и WildMk им се допаѓа ова.
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ти најдобро си го знаеш дечкото и ако мислиш дека сте спремни на заеднички живот, иди без ниедна брига.
    Родителите ќе се бунат извесен период, па ќе омекнат. Процесот за селење во Австралија е малце подолг и бара доста финансии, се надевам дечко ти ќе ти помогне околу тој дел. Додека трае процедурата, седни ги твоите и кажи им што си одлучила, направете фин муабет и мора да попуштат евентуално.
    Како и да е, ти одлучуваш за твојот живот. Боље да заминеш на твоја одговорност, отколку да останеш и цел живот да ги кривиш твоите пошто те задржале тука.
    Се најдобро :))))
     
    На Snowflake97 и WildMk им се допаѓа ова.
  16. Leo girl

    Leo girl Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    78
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    @Leo girl
    Ќе ти кажам нешто.
    Што ќе одлучиш е само твое, одлуката е само твоја.
    Со право феминките ти рекоа дека тие се родители и ќе се бунат, зошто ти мислат најдобро, според нив.
    Јас имав случај со мојата прва врска кај што не ја слушав мајка ми за мојот партнер што и ден денес се каам што ја немам слушано.
    Седни ги, кажи им дека се работи за твојата иднина, дозволи да го запознаат подобро, ако тој те сака навистина ќе издржи се, ако не, ќе попушти.
     
    На hermosa, Snowflake97 и WildMk им се допаѓа ова.
  18. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349
    И порано имам пишувано, дека моите родители се против мојата врска...
    Со дечко ми, скоро 2години сме заедно.Ме сака, го сакам, се согласуваме, имаме добри спомени и се од тоа.Но, јас цело време сум под притисок, мислам дека моите го чекаат денот кога ќе им кажам дека јас и тој не сме веќе заедно. Кога ќе им кажам ќе идеме таму и таму со дечко ми, моите прават некои фаци и цело време се со изразите: Е зошто баш со него? Мора ли со него? Мора ли таму?
    Едноставно не можам да се опуштам доволно, цело време пазам тие да не испаднат од некаде и да не видат, или пак некои блиски.
    Од една страна си велам дека ми е доста од криење, нервози и стрес, но од друга страна не можам да го оставам. Не знам што да правам.;(
     
  19. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Saraahh Седни и поразговарај со своите родители, прашај ги убаво што е причината за нивното негодување, а и не знам колку си години, можеби си тинејџер, па во тој период, на никој родител не му е по ќеф што детето му се впуштило во тие води :D
    Ако пак си доволно возрасна, секако поразговарај, но и тебе штом ти е добро во врската, немаш потреба да се криеш :)
     
    На Liu му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Fgirl06

    Fgirl06 Нов член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ја сум во многу тешка ситуација, во врска сум веќе 14 месеци, моите ми бранат да одам со дечко ми уште коа им кажав за него. На почеток многу се сакавме, бевме среќни, слободни...се додека моите не се замешаа. Нема ништо потешко од тоа коа родител ке ти пречи во врска. Многу е комплицирано. Неколку пати се криевме и не разоткрија. Мене многу ме малтретираја за да не бидам со него, ми го искршија тел.повеќе пати ме имаат тепано, затворано дома..потоа почнаа на него да му се закануваат, ја не се откажав од него. Имам само 18 години, тој има 19. Моите никако не прифаќаат да бидам со него, не знам што да правам веќе, во многу тешка ситуација сум