1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Родителите се против мојата врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bianca, 17 декември 2009.

  1. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Ако си млада во 20тите одини размисли можеби родителите некогаш ти мислат добро ама ако си постара над 29 години незнам ти одлучуваш ама во младите години се многу брза за се и една обична врска ке сакаш да ја претвориш во нешто повеке..
     
  2. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Дечкото претерувал?
    Какво мислење ќе имавте за некој што физички малтретира ваша сакана личност и на вас ви се заканува? Да, велам некој, не родители. Оти така нема право родител да се однесува. Се однесува ли некој така, доволно е. Не ми е битно бил родител, бил ова бил она
    Уште па добро и мислеле. А не сте свесни какви психички последици остава тоа мислење добро особено ако истото трае подолг период.
    @Fgirl06 мајка ми прво не го сакаше дечко ми. Збореше секакви грди работи за него, ме искористувал. Го запозна и одеднаш и' стана омилен. Ама и тој има лошо мислење за неа знаејќи за ситуацијата каква ми е дома само што на неа лично не и' го кажал тоа. А за таквото мислење што го има кон неа, во право е.
    Ќе ти кажам како @Someonespecial над мене што ти кажала. Најбитно ти да се отргнеш од нив. Оти такви луѓе добро не ти мислат со сигурност и не дозволувај никој да ти го диктира животот, па дури ни тие. Не заслужуваат твоја почит ниту од дечко ти.
    А во врска со дечко ти, ако навистина се сакате, јас би ти рекла да се бориш. Ти најдобро знаеш колку ви оди во врската, дали можеш да му веруваш и слично. Ама пробај самостојно да размислуваш за вакви ситуации.
    А само да те прашам. Дали пред дечко ти твоите те малтретирале вака за други работи?
     
    На Leviosa2503, candy.cane, Amellie13 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Fgirl06

    Fgirl06 Нов член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    @Someonespecial Фала ти многу на разбирањето, многу ми помогна. Сакам да размислам самостојно за се. Многу пати сум сакала да се оддалечам од моите но не сум имала каде да одам. Тоа што ми го правеа остави многу трауми, но се трудам да ги надминам и да се смирам со нив. Сега и дечко ми ми вика прај муабет со мајка ти, ќе те разберат... Искрено немам доверба во мајка ми и поради тоа ми е многу тешко. Дечко ми сака да се смират, и сега се зависи од мене.
    @Tan4cence Па ми забрануваа како дете кога се заљубив во братучед на моја другарка кој што исто така беше од таа фамилија. За друго не ми правеле проблем. За жал они ги гледаат луѓето по тоа дали имаат дали се богати, ако се добро значи може, да не се секираат дека ќе немам за јадење, пиење... Јас така не гледам и никако неможам да им објаснам дека пари можат да се заработат и да се има ама љубов неможеш да најдеш сегде. Они секогаш викаат ,"ах љубов што денеска има утре нема", ако немаш пари ништо...
     
    На candy.cane и Someonespecial им се допаѓа ова.
  4. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Па ја според ова што кажуваш не мислам дека фамилиите се искарани за банална работа, бидејќи и претходно си имала проблем за друга личност од таа фамилија.
    А за ова за љубовта и финансиите морам да ти кажам дека ги поддржувам твојте родители.
     
  5. $@n&

    $@n& Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Moze nekoj sovet da mi dae deka sum u najgolema dilema i problemi u mojot zivot. Pred 3 nedeli decko mi go obvinija za seksualno zloupotrebuvNje na devojce so prakanje sliki na snapchat i instagram goli. 2 sliki i video. Nie bevme mn srekni i se sakame uste i ja sum uste u kontakt so nego i toa se ima sluceno dodeka bevme u vrska . 1 ipol godina. Ja nemozam da go ostavam mi se krsi dusata i sakam mnogu da my prostam ama moite roditeli dnevno me potsetuvaat kolku ke sum nesrekna ako ostanam so nego neznam so da ne me zloupotrebuva i mene a toa ne e tocno. Vo nieden moment se nema ponasano so mene na toj nacin. Prva golema ljubov i mnogu go sakam i ne sakam da go ostabam ubavo mi e so nego. Samo neznam sea kako ke ide so sudenje i so posledici ke ima. Nie sakame da bideme zaedno samo mojata familija e mnogu protiv i iako mi vikaat da odlucam sama za mojot zivot me pritiskaat da go ostavam. Inace 21 godina sum. A decko mi e 26. Ve molam soveti.
     
  6. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Додека вие бевте среќни, тој и на страна си бил среќен. Дупла среќа значи.

    Послушај ги родителите, не знам што има за размислување овде.
     
    На sparklie, honey.11, m.i.g и 17 други им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.556
    Пол:
    Женски
    Што не ти ги пратил тебе, ти си му девојка?
    Запрашај се со каква цел ги праќал тие слики и видео? Што сакал да постигне со тоа? Не е исклучена можноста да праќал и на други, не е исклучена можноста да барал некоја со која би те изневерил. Си помислила на ова?
     
    На blackwave, Brinetka, SeaMermaid и 6 други им се допаѓа ова.
  8. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    девојче убаво , ги читам сите постови и истото ми се случуваше пред 11 години, како без памет бев и никој не слушавме никој не гледавме на 18 години само љубовта беше важна..... ниту моите сакаа да се земеме ниту неговите , ама одлуката останува на вас двајца и тоа колку сте спремни да жртвувате .... на крајот на краиштата вие двајца ќе го делите животот понатака , ниту твоите родители ниту неговите родители ќе бидат дел од вашата заедница. Верувај ми и да одлучиш да одсечеш некој од својот живот за некое време ( што не ти советувам да го направиш ) родители се и ќе се смири целата ситуација ќе си легнат на брашно само потребна е истрајност и разбирање кое го нема кога се размислува со жешка глава .... вие двајца размислете до каде сте спремни да одите со ова па после размислете што и како треба да се прави понатаму , единствено што не ми се допаѓа во целиот муабет е кога социјалниот статус се става на прво место и финансиската ситуација во која се наоѓа семејството..... може сега немаат финасии ама се менуваат работите со годините верувај ми дека се е индивидуално , пари се заработуваат и пари се трошат ..... ние на 19 години кога се земавме живеевме во една соба и не работевме , сега после 10 години имаме и свој бизнис и 150 m2 стан и две деца , за разлика и од моите и од неговите родители тројно повеќе сме постигнале ( само пример дека иако сите предвидуваа дека после една година ќе се разделиме , докажавме дека кога има комуникација , решителност и љубов , другите околу нас не се важни , не е секогаш важно нивното мислење )
     
    На honey.11, Shmizla94, Ambitious и 3 други им се допаѓа ова.
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Wtf :puke:
    Не ти кажува доволно тоа што испраќал голи слики?
    Прво, да те почитувал немаше да праќа такви слики.
    Второ, да те почитувал немаше да се допишува со други.
    Трето, те лажи во очи а ти слепо му веруваш. За се понатака така ќе постапува.

    Безобразно и ниско за 26 годишен, полнолетен човек.
    Не ми е јасно како се уште размислуваш да го поминеш животот со таква личност..
     
    На Alisa22, blackwave, Brinetka и 17 други им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    На колкаво девојче му испраќал слики?
     
  11. $@n&

    $@n& Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    13 god. Devojceto pratila slika prvo.
     
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Odvratno. Vo amerika da beshe vecno ke beshe zapishan vo registar na pedofili. I e pedofil, ne znam kako ne si svesna. Da se raboteshe za sestra tvoja , poinaku ke misleshe. Kerka mi e 13. Jas bi go zdrobila ako sudot ne zavrshi rabota. Pedofil.
     
    На Alisa22, friendy, mssuniquee и 21 други им се допаѓа ова.
  13. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Што ќе ти е во животот некој 26 годишен што на дете тукушто се развива праќа слики? И згора на се па и те лаже. Сигурно сликите не му биле пратени туку така, којзнае што муабети правел за да дојде до сликите. А и тебе ти правел филмови плус.
    Мене се ова ми укажува на лажго, педофил, манипулативец, никакви добри карактеристики за некој да ти рече вреди да се бориш, сакај го, те заслужува.
    Подалеку од ваков... :envy::puke:
     
    Последна измена: 13 март 2019
    На Alisa22, mssuniquee, naturallmess и 14 други им се допаѓа ова.
  14. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Plus sigurno ova ne e prvata iedinstvenata "stvar" koja idiotot ja napravil bez da znaesh ti. Roditelite ne mozat da ti zabranat, ama ocigledno se pozreli.
     
    На Alisa22, candy.cane, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Интересен обид да ја префрлиш вината.
    Дури и да пратила слика прва, тоа не е никакво оправдување.
    За дете зборуваме, на дете да му праќаш слики од курот треба да си малоумен, а и ти не си ништо подобра ако планираш да останеш со него.
    Типот е педофил, зарем не ти е страв дека во иднина може и ќерката да ја злоставува?
     
    На sparklie, candy.cane, WildMk и 20 други им се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @$@n&, во случајов не ни треба никој да е против вас и да те потсетува за да го оставиш, и сама треба да процениш и да бегаш што подалеку. Дечко ти не само што праќа голи слики додека е во врска со тебе, туку тоа го правел со малолетничка, што значи дека е педофил и заслужува да го осудат на соодветна затворска казна. Зрела и одговорна личност не би сакала да има ништо со таков човек. :puke:
     
    На Alisa22, candy.cane, WildMk и 11 други им се допаѓа ова.
  17. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Праќал слики на девојче и тоа 13 годишно :puke:. Зошто да останеш со него? Зрел човек не би го направил тоа. Нема врска тоа што таа прва пратила. И ти му веруваш? Го поддржуваш? Мене вака да ме понижеше некој, па ќе го срамнев со земјата :punch:. Ти си му девојка, зошто не ти праќа тебе? :@ Сигурно направил и работи кои не ги знаеш. Бегај од него. Не ти треба педофил во животот. Тргај се од него :x
     
    На Alisa22, blackwave, Lianna Anna и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Чекај малку, во врска сте сеуште или не?
    Во текстов што си го пишала, еднаш викаш дека си, еднаш дека не си. Одлучи се.

    Што се тиче за побитната работа, ако сте заедно, утре ќе имате деца, па недај боже ќе посегне и по нив како со ова 13 годишно девојче.
    Ова е веќе педофилија, се оди во затвор кај нас, а во странатво смртна казна (во некои држави само), доживотен затвор и плус хемиско кастрирање.

    Не знам само како можеш пак да го сакаш и да сакаш да му се вратиш кога направил вакво нешто.

    Ова е веќе сериозна работа, колку и да не ти изгледа така.

    Мој совет, откачи се од него на секаков начин, па нека оди на суд и нека го осудат.
     
    На gjoker4e, WildMk, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Најпрво да се оградам да не испадне дека го бранам дечкото, но реално денеска девојчињата уште од премногу рана возраст започнуваат да се сексуално активни, да праќаат голи и провокативни фотографии на машки по социјалните мрежи и што уште не, а за тоа родителите треба малце повеќе да внимаваат на своите малолетни деца и да разговараат со нив во врска со таквото однесување на интернет.

    Но потегот на дечкото воопшто не може да се оправда ако она има 13 години и не размислува што прави бидејќи е дете и во таа возраст обично мислат дека се што лета се јаде, он има 26 години и е веќе возрасен требало да размисли малце повеќе за своите постапки, утре може и на сопствената ќерка да и се соблекува гол и не дај боже да ја силува, стварно не знам како можеш и покрај оваа ситуација да сакаш да бидеш со него, не ни треба да дозволуваш родителите да те потсетуваат на тоа дека не треба да си со него туку сама треба да го знаеш тоа.
     
    На Shmizla94 и SeaMermaid им се допаѓа ова.
  20. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Таа пратила што пратила, тој како возрасен, разумен човек не треба ни да враќа на такви пораки а не па и тој да се слика гол.
    Тој е во врска, девојката и 26 години да имала оваа не смее да си го дозволи а кога веќе станува збор за малолетно лице- се нема коментар.

    Чисто се сомневам дека девојчето само така пратило слика, во голем број случаи на вакво сексуално злоупотребување другата страна е иницијатор.
     
    На Alisa22, WildMk, Nausicaa и 5 други им се допаѓа ова.