1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сè уште имам чувства кон бившиот

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Simpati4na, 9 октомври 2010.

  1. siimii

    siimii Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    те сфаќам како ти е,затоа што и на мене ми се случува истово..но никогаш по раскинувањето не влеувај во нова врска бидејќи место да ги залечиш раните ти пповеќе ги овараш..иначе да са биле добти немаало да бидат бивши.. :)
     
  2. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ]Здраво..случајно налетав на темава па реков да си ја кажам маката...Се запознавме со него пред точно една година и два месеци..Од различни градови сме..Се беше океј почнавме и да си допишуваме скоро секој ден и да се слушаме на телефон...Помина време..Дојде во мојот град,излеговме ..беше убав ден..Се смувавме ,и решивме да продолжиме понатаму...Се беше океј,имавме доверба еден со друг...Секој ден муабети,почнавме да си откриваме и тајни..бла бла :)..
    Тој почна многу да лажи по извесно време и да ја губи довербата во мене..А Јас му реков ако не ми веруваш подобро да раскинеме..Тој сепак не се сложи со тоа,и што и да се дешаваше пред спиење секогаш ми велеше ТЕ САКАМ...Помина време ,така се во лага..Тој ми раскина...Го прифатив Тоа и бев свесна за се што се дешава и си ја префрлив вината на мене..си реков "Јас бев таа што предложив да раскинеме" но,сепак предложив со причина..за Нова Година му пишав порака..Иако го немав за пријател...Ми се јави пијан ,ма не знам што се не изнакажа..Нема врска...После нова година..Да речеме Март месец..ми кажа дека ќе иди повторно и дали ќе сум сакала да се видиме..му реков можи да испиеме едно кафе..Онака чисто другарски...Вечерта си ојде дома и зема на мајка ми да и пиши колку многу ме сака и сите тие работи..Ми се јавува на телефон,а јас спуштам слушалка..Бев многу лута и вкрајно изнервирана,по шо ја меша мајка ми во оваа работа...Се скаравме,го откачив и од пријател..Иако го немав на фб Тој ми се јавуваше..По еден месец ми побара шанса..Се двоумев и си реков ,ајде секој заслужува втора шанса...И океј,се смиривме..Али му кажав..Немам намера да трпам како ке ставаш слики со други девојки и све остало..Така и беше,но на кратко..Си реков џабе е..колку и да сакаш да му простиш,колку и да даваш шанси..Тој е Тој,и нема да се смени..Го сакав повеќе и од се.Иако тој не го гледаше тоа,не се ни трудеше од незаинтересираност и од знаење дека Јас се би направила за него..Раскинавме и повеќе никогаш не му дадов шанса..И самиот беше свесен дека Тоа беше прв и последен пат..Ми се јавуваше и после Тоа..после од кога свати ..Ми се јави и вчера..Го прашав што е причината сега во 2 сатот.. А одговорот..По грешка то ѕвонав у спиење..Ахам да да ..По гласот се познаваше колку му е тешко..Можев да го осетам,да ја осетам и разликата кога не сакаше да сфати и разликата сега..Сега сакам друг ,и само што сакав да започнам нова Книга,нов живот..Тој се појави,и секогаш се појавувал...А и не знам уште колку лаги ми кажал од кога се скаравме..Ќе се преселувал во друг град,ќе останел стерилен,девојка му била бремена од него па ми бараше совет..Ајде мене можеби ме излажа успеа,ама мајка ми ја вмеша во оваа работа,кажувајки и како ќе биде секогаш со мене и се..А мајка ми настојуваше да останеме другари..
    Сега ќе ве молам за совет,како да го откачам,кога секогаш кога почнувам нов почеток Тој е тука,и стварно не ме остава да одам понатаму..Не ме остава да го преболам,а скоро и е Нова Година па,не сакам да го носам со себе..Сакам нов почеток.
    Се извинувам за рефератов али мислам дека ќе се исплати.Ви благодарам многу однапред :*
     
  3. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    @evil_girl

    Не кажа дали сеуште имаш чувства за него?

    Искрено, ако нон стоп ти се јавува. Зошто не смениш број? Си помислила на тоа? Смени си број и само мал број на луѓе нека ти го знаат.

    Типов е опседнат со тебе, ок тоа што си го сакале, ама типов ги помина исте граници на нападност. Кажи му го тоа веќе еднаш, ако не сфати, не му кревај, блокирај го.
     
  4. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ]Хмм,фала ти многу @@Bokchee ,добро ми дојде и совет од машко да добијам,иначе ми рече вчера ајде оди спиј демек,ке се слушнеме пак o.O , за број ќе сменам,а и кога сме веќе тука..Го деактивирал фејс.као демек нешто му се случило да очекува да му се јавам да го прашувам..Мм имам чувства малце,има по некое жарче али и не ми дозволуваше да се заљубам во друг,сепак сега тоа не ме спречува..неговите милни зборови и молења на фејс и преку телефон..
     
  5. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    Bravo za deckoto - Emotivno te ucenuva I namerno ti se pojavuva za da ne prodolzhish so zhivotot a ti dozvoluvaj da te vleche za nos. |(8-|
     
  6. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Психички те контролира, според мене. Слаба страна ти е
    Најдобро е комплет да го заборавиш, прва опција ти е да смениш број, второ, да си искочиш со тој другиот, трето, најди си нешто занимација да го отрнеш од мисли, и не му проверувај фб, за секој случај пак да ти падне нешто жал
     
  7. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ми иди да плачам..не за него,туку за себе..Ќе видам што ќе направам..нареден пат ќе му кажам да не ме бара повеќе..Сепак ми е мистериозен,можи да го нема и 3 недели па да се јави..таман да започнеш нешто ново..:/
     
  8. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Тоа што го нема по 3недели е намерно,да го мислиш зошто не ти се јавува и следниот пат кога ќе се јави да кренеш на прва.Можеби сватил дека те сака и се кае,ама мој совет ти е да пробаш со друг,да видиш разлика пд однесување до однесување,па кога ќе го воочиш тоа ќе се чудиш што се не си претрпела со него.
     
  9. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    @exoticgirl јас мислам дека си во право,знаев дека така ќе биди..тој касно сватил..ќе пробам со друг што е од мојот град,последно пробав во Јуни месец:)..
    Иначе уште многу имам претрпено ,ова беше само да објаснам каква е ситуацијата..
    Во секој случај фала на советот :)
     
  10. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,повторно јас :)..
    Реков дека ќе ве известам за ситуацијата...хехе па еве сега да се искажам..
    @Bokchee ,да почниме со тебе до каде што застанавме,го сменав бројот,и гледам вчера тој ми ѕвони,го немам меморирано бројот негов али го знам на памет..Одговарам со МОЛАМ?! ми вели ,што правиш демек..Хаха му велам зар ти реков да не ми се јавуваш повеќе,а и од каде мојот број?! И он почна..Ама сакав да те слушнам,а јас му велам нема што да ме слушниш,готово е помеѓу мене и тебе,2 сатот сабајле а ти со какво право ми ѕвониш...Ми вели ќе те аднам од лажен профил да ме прифатиш,да ти кажам нешто..и добро..Го прифатив и викам кажувај ајде што имаш и не замарај...И ми пиши онака сега,другарски муабет што правиш,како си што има ново демек..Му велам нема ништо ,туку кажувај што имаш да кажеш..И ми вели прво што прават мајка ти и сестра ти ? Добри се му велам филм гледаат,и ме прашува кој филм и му кажувам Deliver us from devil..Ми вели А?Му велам така се вика..хорор нешто бе кој ги знае нив шо праат,и ми вели I don't understand you..А јас му велам ахах,ти ако не разбираш..И ми вели хахаха Легнувам тс,му велам добра ноќ убаво да спиеш.Ми вели и ти сонце,и после ми вели ама не можам да спијам растревожен сум денеска многу работи се случија,а јас го прашувам..кажи ми кој ти е проблемот,и ми вели...Неможам да спијам ? и му велам ,пак јас крива сум ти а ? :)
    И ми вели не,а јас на тоа немав да кажам нешто и му пишав ..ами ? И ми раскажува сега..Пратете:)
    Дојде една комшивка кај мене 15 години има,се предозира со лексилиум и дојде кај мене,и тогаш почнаа да и делуваат апчињата..одвај ја однесов дома,цел ден ја мислев,татко и починат е и мисли дека мајка и и сестра и дека не ја сакаат и плачеше вечерва од сабајле ништо не се сеќаваше,и ко ќе ми се врати сликава од сабајле ич неубаво ми е...арно шо дошла кај мене да ја сетам ако заминела негде на друго место да падни никој нема да и помогни,а мала е...и друго ..денес сестрами ќе се чукнеше со таксито кога си идеше накај дома..Цел ден никаков ми е и од шо се секирам јас за се,ме стегаат градите,не можам да дишам..Му велам аман бе до тука стигнала работата,ми вели не можам паничар сум,преосетлив сум,му велам и сега ? Оди легниси ..Ми вели легнувам тс :*,a jaс мислев да му речам Не го вели тоа ако не го мислиш,ама ништо не му пишав.. Ии океј..легна,се враќа по 5 минути ..ми се жали демек не можам ..ми се враќа сликава..му велам ај бе легнувај..не можам ми вели..Викам демек мисли на нешто убаво..ми вели нема ништо такво..Нешто што те прави среќен..Ми одговара со:Ti nekad davno...а јас на тоа...Ама не и денес! И ми вели несакаш ,а јас го прашувам што несакам ? А тој ..Да ме правиш да бидам среќен..а јас му реков ..
    Јас кога требаше да те прам среќен,се трудев давав се од себе,тебе не ти беше гајле..јас не те праев среќен :)..топло ладно а..И ми мана seen во 02:05..и крај на приказната немаше што да кажи...
    Значи спас нема..го блокнав сега,и не знам што да правам..:worried: ..Сака да привлече внимание или што е работата ?!
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Си игра дечкото...многу детски работи се ова. Воопшто не е сериозен. Што има да те аднува тебе од лажен профил, што не те адне од правиот? Не се замарај.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Деактивиран му е затоа..
     
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Ти самата си го правиш ова. Кога ќе кажеш дека е крај, нека биде така. Зошто воопшто си го прифатила на фб? И зошто воопшто правиш маубети со него? Апла лаже, мавта, зарем не гледаш? Знае дека некогаш ти значел и само си полни его, мисли дека ти се' уште паѓаш на него и си пополнува време со тебе кога му е досадно. Мислам, муабетот што ти го направил... |(

    Нит те сака, нит те сакал, откачи го таму со две реченици и продолжи си со животот. Ваков мочко не ти треба.
     
    На Hipica, H.VAGA и tessie им се допаѓа ова.
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ако сакате да бидете помалку склони кон навраќање на минатото, дадете се` од себе кога истото е сегашност. Љубете, борете се, погазете некој ваш принцип, срушете некој ѕид, јавете се кога ќе сакате да му го слушнете гласот, баталете статиите за самопомош и учење стратегии, тешко дека го имаат клучот за секоја врска.

    Затоа што, кога врската е сегашност, тогаш е времето да трчате, а кога некој ќе реши да ве изгуби, тогаш треба да се правите фраерки. Лошото е што многу често, се практикува обратното.
     
    На LaraSolare, Hipica, Daydream и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Од кај знаеш, може те има блокирано.

    Сами си се понижувате и се потценувате.
     
    На Daydream и tessie им се допаѓа ова.
  16. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    :bow::bow::bow:

    Патем, прочитајте го ова сите едно десетина пати и запамтете го. ;)
     
    На blueeyes7, Hipica, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    @buba4e89 Епа проверив и од други профили..ама нема врска во секој случај,многу ви благодарам на сите :)
     
  18. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    @evil_girl

    Мислам малце треба да го игнорираш,Сериозно ти викам. Детево си игра со тебе.
    Ако сака да збори со тебе, кажи неможам сега, имам работа или нешто, не му давај толкаво внимание
     
    На IamSexyAndIKnowIt и tessie им се допаѓа ова.
  19. evil_girl

    evil_girl Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Му реков да не ме бара повеќе и го блокнав :)
     
    На Bokchee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annabel Lee

    Annabel Lee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    @evil_girl Искрено ова ми личи на детска работа. Незнам колку години си, ниту па тој ама ептен бре детски се понашате и двајцата. Да, да двајцата.
    Како прво. Зошто креваш, одговараш на негови повици, и го прифаќаш на фб, ако велиш дека сакаш друг, и сакаш да почниш од почеток. Сфаќам дека не ти е сеедно, сфаќам јас имаш спомени и минато со него, ама побогу мораш да си имаш заземено став, и да кажеш крај еднаш засекогаш. Тој е навикнат на тоа дека ти му попушташ, па дури и муабет му правиш, го прашуваш прашања, искажуваш сожалување кон него кога му е тешко... Тие работи никаде нема да те одведат.
    Второ. Тоа што си му рекла да не те бара повеќе и што си го блокнала веќе е позната ситуација. Јас сум сигурна дека следниот пат кога ќе побара да те додаде на фб од друг профил, или да ти се јави, ти пак ќе разговараш со него. И така во круг.
    Никогаш нема да имаш нов старт, со нова личност, ако секојпат се навраќаш на минатото. Верувај не си ни прва ни последна што имала вакви ситуации, имало врски и врски па и бракови кои пропаднале, ама нека те фати инает, сети се дека не треба да дозволиш некој да се мафта со тебе и да ти мачка очи со тоа ТС. Неможе некој да те бара само кога му е досадно.